آشپزخانه کلاسیک و ارتباط آن با زیبایی خانه

از طرفی هم لازم است به نگهداری گلها و میزان نوری که در فضا نیاز دارند، توجه کرد. اما امروزه به لطف رونق صنعت مهندسی از ترموود میتوان برای بخشهای مختلف دکوراسیون داخلی و خارجی نیز استفاده کرد. اما در صورتی که نور کافی به آن ها نرسد ممکن است که در مدت زمان طولانی دچار پوکی استخوان شوند. رنگهای دکوراسیون کلاسیک غالباً در یک تونالیته و تم رنگی هستند و استفاده از رنگهای متعدد و روشن میتوانند تم کلی و فضاسازی دکوراسیون کلاسیک را تغییر داده و حالتی عروسکی و فانتزی در یک خانه شلوغ ایجاد کنند.این قاعده ممکن است در دکوراسیون کلاسیک به سبک اروپایی تا حدودی متفاوت باشد، اما در نمای خانه های ایرانی غالبا رعایت می شود. در این خصوص لازم است بدانید این تصاویر اولا در حالت ایده آل و کاملا پاکیزه و در یک آشپزخانه غیر ایرانی (که ممکن است نگهداری از ده ها نوع اکسسوری و لوازم آشپزی روزمره زندگی ایرانی در آن ضرورتی نداشته باشد) تصویر برداری شده اند و ثانیا بسیاری از این تصاویر غیر واقعی و رندر بوده و اساسا وجود خارجی ندارند!

اگر بین نقاشی ساختمان، نصب کاغذ دیواری و نصب پوستر شک دارید اول از طراحان دکوراسیون منزل مشورت بگیرید و برای نقاشی ساختمان بهترین و مناسبترین رنگ و برای نصب کاغذ دیواری، مناسبترین طرح را برگزینید. از بهترین پرده ها برای این سبک دکوراسیون می توان به پردههایی که پر نقش و نگار هستند و چوب پردهای متناسب با این سبک دارند اشاره نمود. در نظر داشته باشید که استفاده از طرح های ساده تر برای پرده ها ضمن این که کمتر چشم را خسته می کنند کم هزینه تر هستند و دیر تر هم از مد می افتند و می توانید زمان بیشتری از آنها استفاده کنید. یکی از بهترین گزینهها برای این منظور یک تخت خواب چوبی منبت کاری شده است که پوششی از چرم یا پارچههای مخمل داشته باشد. چوب نیز ظاهری گرم دارد و با توجه به ماندگاری طولانی مدت و کیفیت بالا، انواع پارکت ترمو چوب، یکی از بهترین گزینههای پیش روی طرفداران این سبک به شمار میآید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن نسبت به دیگر آشپزخانه ها، با کمی تفاوت همراه است. برای انتخاب لوستر متناسب با فضای پذیرایی شما توجه به چند نکته حائز اهمیت است اول این که اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است لوسترهایی با شاخه ها و چراغ های کمتر در واقع لوسترهای کوچکی که فضای کمی را اشغال می کند انتخاب مناسبی است. هوای مرطوب را می پسندد ولی در آب و هوای کمی خشک تر هم رشد می کند. این گیاه از نخل هایی با نگهداری آسان است که در اغلب آب و هوای خشک و یا مرطوب دوام می آورد. این نکته را در نظر داشته باشید که میزان و زاویه نورپردازی در طراحی داخلی اثرگذار است. کاربرد لوستر در دکوراسیون تنها به نورپردازی و روشنایی محدود نمیشود یک لوستر زیبا به جذابیت دکوراسیون شما اضافه می کند لوسترها از تزیینات چشمگیر دکوراسیون به شمار میروند. به خاطر داشته باشید که هنگام ایجاد یک نقطه کانونی، سایر لوازم موجود در فضا نیز باید مطابق با آن باشند. با تاباندن نور به سرسرا و بخش های دلگیر اتاق، به آن ها قدری جذابیت ببخشید. طراحی کلاسیک پذیرایی کار بسیار مهمی است چرا که پذیرایی اصلی ترین بخش یک خانه است .

البته این تقارن نباید در حدی باشد که تعادل را بر هم بریزد. هنگام طراحی دکوراسیون داخلی شهرک ویلایی باید به این موضوع توجه داشته باشید که قرار است موارد قدیمی را نگه دارید و از آنها در طراحی جدید استفاده کنید یا اینکه تصمیم دارید سبکی جدید را برای دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید. شاید با خود فکر کنید که معمولا مواد غذایی را باید تازه مصرف کرد و نیازی به ذخیره سازی آن ندارید، اما حتی اگر بخواهید برخی از مواد غذایی را برای مدت کوتاهی نگهدارید نیاز به فضای بیشتری دارید. اما تعاریف سبک کلاسیک با معماری داخلی سنتی متفاوت است و مفاهیم و شیوه های پیاده سازی آن ها با یکدیگر فرق دارد. مثلاً اگر به رنگ سبز علاقه دارید برای استفاده از آن در دکوراسیون کلاسیکتان باید یشمی را انتخاب کنید این قاعده در رنگ های دیگر نیز صادق است برای نمونه پخته رنگ قرمز رنگ زرشکی است یا پختهی رنگ آبی، سورمه ای می باشد. یک طراح دکوراسیون منزل در هر پروژه تجربههای زیادی به دست میآورد که در پروژههای بعدی بکار میبندد؛ اما شما برای طراحی فضای خود اولین تجربه را دارید که این موضوع شما را به سمت هدر دادن هزینه و وقت سوق میدهد.

با ایجاد هماهنگی میان لوستر و سایر وسایل و دکوراسیون داخلی اتاق خواب میتوان فضای مملو از آرامشی را ایجاد نمود. همیشه اشپزخانه برای ما مهمترین فضای یک خانه است، بخشی که اغلب در کشورمان خانم های خانه دار این قسمت را مدیریت می کنند و از طی تماس های تلفنی که با دفتر ما میشود همین امر را حکایت دارد که خانم های مختلف بابت دکوراسیون اشپزخانه با ما صحبت می کنند و در نهایت آن چه که با بودجه ریالی مطابقت دارد خرید خودشان را انجام میدهند. نور و درخشندگی بر زیبایی آن ها می افزاید . آیا قابلیت استفادهی مطلوب را در بر خواهد داشت ؟ آیا شما می خواهید به صورت بلند مدت دکوراسیون خود را عوض کنید یا شرایط خاصی دارید؟

چرا که معمولا وسایلی که در این نوع دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرند، از جنس چوب بوده و گاهی نیز دستساز هستند که باعث میشود قیمت این وسایل نسبتا بالا باشد. در این سبک عمدتا از آینههای بزرگ استفاده میشود که موجب گسترش دید در اتاق میگردد. هنگامی که صحبت از واژه کلاسیک در مورد دکوراسیون داخلی اتاق خواب می شود، اکثر افراد تصور میکنند که باید در این فضا از اشیا قدیمی و با طرحهای پرزرق و برزق استفاده شود. با استفاده از مطالب این مقاله می توانید تصمیمات درستی در طراحی دکوراسیون منزل خود داشته باشید و یا حتی به دکوراسیون جدید منزل فکر کنید.

علاوه بر این میتوان از نقوش دیواری که بازگو کننده داستانهای کلاسیک هستند نیز بر روی سقف استفاده نمود. با این کار، شما بخشی از اتاق را با پشتی و تشکچه های کوچک می پوشانید و فضایی جالب برای نشستن، گفتگو، مطالعه و نوشیدن چای و قهوه ایجاد می کنید که برایتان توام با حس آرامش و لذت خواهد بود. نکته ی جالب و قابل توجهی که درباره دکوراسیون مدرن شلوغ وجود دارد اینست که شما به کابینت های زیادی نیاز ندارید، چرا که قرار است بیشتر وسایل خود را در جایی در معرض دید قرار دهید. دیزاین داخلی تا اندازه قابل توجهی نیاز به دانش رنگ شناسی دارد.

یکی از رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون اتاق خواب انتخاب لامپ کنار تخت در اندازه نادرست است. سادگی، یکی دیگر از شاخصههای مهم سبک نئوکلاسیک است؛ البته همانطور که میدانید، نئوکلاسیک، به سادگی سبک مدرن نیست، اما در نوع خود و در زمان خودش، که چیدمان و دکوراسیون منزل و معماری بسیاری تجملاتی و اشرافی بود، نئوکلاسیک سبکی ساده و بیپیرایش به حساب میآید. اما برای اینکه طولانی بودن متن شما رو اذیت نکنه، موضوعات رو دسته بندی کردیم تا بتونین راحت تر به اونچه که نیازتون هست دسترسی داشته باشین. عوامل زیادی برای انتخاب کابینت آشپزخانه موثر هستند که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم تا بتوانید راحت تر انتخاب کنید. پس باید به امنیت و آرامش آن ها در اتاق خواب اهمیت داد. 3. قبلا گفتیم که چیدمان مبلمان شخصیت هر فضا رو تعیین میکنن، پس اینکه همه چیز رو به دیوار تکیه بدیم و مبلها رو اصطلاحا اتوبوسی بچینیم اصلا جلوه جالبی نداره. فرشهای کلاسیک عمدتا دارای نقوشی بسیار زیبا هستند که الهام گرفته از طبیعت می باشند و معمولا با مبلمان مدل کلاسیک و استیل به زیبایی ست می شوند. بر خلاف تصور بسیاری از افراد اتاق خواب کلاسیک دارای فضایی تیره و کسل کننده و تاریخی همانند فیلمهای قدیمی که مشاهده میکنید نیست.

به این ترتیب با اولویت بندی مناسب و اصولی در ادامه نکاتی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید با هزینه ای ناچیز، دیزاین ساده و شیکی را برای اتاق خواب مد نظر خود سایت dekorasiyon پیاده سازی کنید. اولا ، روشنایی باید نرم باشد ، با اولویت لامپ های زرد ، که در زمان های گذشته معمول بوده است . در کنار روتختی بهتر است بالش های ست با روتختی را نیز بر روی تخت قرار دهید. نقطه کانونی باعث می شود افراد روی نقطه ای خاص تمرکز داشته باشند و وقتی به آن محیط وارد میشوند باعث تمرکز و سکون افراد شود . گونه های ابلق آن به نور بیشتری نیاز دارند. در هر سبک دکوراسیون داخلی روشنایی از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا افراد به منظور انجام کارهای روزانه و همچنین استراحت به فضایی نیاز دارند که از روشنایی کافی برخوردار باشد و بتوانند در آن محیط به آرامش دست یابند. علاوه بر تهیه وسایل به سبک کلاسیک نحوه چیدمان آن در اتاق خواب نیز بسیار اهمیت دارد. در واقع پیشخوان آشپزخانه علاوه بر اینکه بهترین محل برای انجام کارهای آشپزی و فعالیت های درون آشپزخانه است، می تواند پوشش مناسبی برای بخشی از کابینت های آشپزخانه باشد و در زیر آن قفسه های ظروف و وسایل آشپزی نگهداری شود.

بعد از بررسی فضا، گیاهان و گلدان با مشورت شما و مطابق درخواستتان گیاهان و گلدانها را برای انتقال به محل شما آماده می کنیم تا دکوراسیون منحصر بفردی را برای شما پدید آوریم. یوکا هم در داخل باغچه رشد می کند و هم می تواند در گلدان و داخل خانه نگهداری شود. چه کسی می تواند منکر زیبایی و جلوه نقش و نگارهای فرش ایرانی در دکوراسیون خانه شود؟ هیچ مولفه ای به خوبی یک فرش با اصالت، فضای ایرانی را به دکوراسیون شما وارد نمی کند. زرق، پرق و درخشش دکوراسیون کلاسیک در هیچ شکل چیدمان دیگری وجود ندارد. یک ترکیب مخلوط غیر متعارف در اتاق خواب ، دیدگاه دیگری ایجاد می کند و به اتاق خواب کمک می کند تا یک سطح کاملا جدید از ثبات را بدست آورد . مثلاً مجسمهها، گلدانهای بزرگ و پایه دار، آباژور، ساعت های ایستاده، تابلو فرشهای قیمتی و خیلی از وسایل و تزئینات گران قیمت دیگری که در چیدمان کلاسیک به کرات مشاهده می کنید.

پارچه پرده های کوچک اتاقتان را عوض کنید! رنگ پرده باید متناسب با رنگ دیوار و دیگر وسایل انتخاب شود و همینطور باید تابش نور را در نظر گرفت، زیرا پنجره هایی که نور زیاد دارد از پرده های ضخیم و برعکس پنجره ای که رو به افتاب نیست از پرده شفاف استفاده شود. استفاده از پوستر دیواری یکی از مواردی است که دکور منزل را بسیار زیبا و چشم نواز نشان می دهد و می توانید در فضای نشیمن و آشپزخانه و دیگر فضا ها با طرح دلخواه اجرا شود. یکی دیگر از تکنیکهایی که می تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را لوکس تر نشان دهد استفاده از دیوارهای ساخته شده از چرم مصنوعی است که هماهنگی فوق العادهای با سبک کلاسیک دارد.

این کاغذ دیواریها باید بر اساس الگوی طراحی کلاسیک انتخاب شوند. یکی از رنگهای مناسب آپارتمان رنگ استخوانی روشن است ، که علاوه بر داشتن شفافیت و روشنی با بیشتر رنگهای وسایل منزل همنشینی دارد و کمپوزیسیون مناسبی را ایجاد می نماید.جهت ایجاد تنوع در رنگ میتوانید در قسمت دیوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگی با رنگهای متنوع استفاده نمایید. در کنار مبلمان استیل شما لوستر های شاخه دار که شاخه های آن همه ی جهات را پوشش داده و همهی ابعاد مبلمان را به یک میزان روشن نشان دهد پیشنهاد خوبی است. در چنین چیدمانی زیبایی حرف اول را میزند و خیلی از المانهای آن به جای آن که کاربردی باشند تنها مولفهی زیبایی را دارا می باشند و صرفاً به جهت همین مولفه است که انتخابشان می کنیم و در چیدمانمان به کار می بریم . از طرفی اتاق خواب مکانی برای استراحت شما می باشد و شما می خواهید ما باقی زمان روز خود را در این بخش به دور از دغدغه های روزمره در کمال آرامش قرار گیرید. در واقع در این سبک هرگز نباید که تخت خواب در مقابل در اتاق قرار گیرد. در واقع باید خلاقیت داشته باشید تا بتوانید یک اتاق باشکوه و مملو از آرامش ایجاد کنید.