آموزش طراحی دکوراسیون اتاق خواب + مشاهده تصاویر

اتاق خواب کوچک یا بزرگ فرقی نمی کند، سلیقه ی شما تعیین کننده است. همچنین، در لغتنامهی آکسفورد، دکوراسیون به معنای چیدمان هنرمندانهی اجزا در کنار هم بهگونهای است که با هم هماهنگ باشند. پرده در دکوراسیون سنتی در هر کجای خانه که فضای خالی داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. نورهای نقطه ای نیز معمولاً برای نورپردازی نقاشی ها استفاده می شوند. اما برای میز آرایش و مطالعه نیز باید نور جداگانه ای تامین کرد. آنها فضای کف را آزاد میکنند و اجازه میدهند نور طبیعی بیشتری در خانه شما جریان پیدا کند، که بهصورت بصری، فضا بزرگتراز آن چیزی که هست احساس میشود. اگر ماهر هستید و میخواهید قفسه بلندی بسازید که بتوانید از روی آن بالا بروید تا به قفسههای بالایی هم دسترسی داشته باشید، یک واحد قفسه­ای مانند چیزی که در تصویر نشان دادهشده است را در نظر بگیرید.

در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان استفاده شده مانند یک اثر هنری نستا ساده هستند. از این تغییرات میتوان در ایجاد فضای شاهنشین، بازتاب شرایط مجاوریا مشخصۀ سایت استفاده کرد. افراد با استفاده از فنون طراحی داخلی و شرایط خود می توانند، هر یک از سبک ها را به درستی گزینش کنند. درست است، سلیقه و روحیات فرد درخواست کننده، در انتخاب دکوراسیون اتاق خواب بسیار موثر است، اما باید میزان فضای در دسترس در نظر گرفته شود و طراح داخلی به وسیله شرایط و امکانات یک طراحی مناسب را طراحی و ایجاد کند. توجه داشته باشید که میزان و زاویه نورپردازی در طراحی داخلی اثر گذار میباشد . ممکنه شما هم تا به الان ایده های مختلفی برای زیباتر شدن اتاق پذیرایی تون رو توی ذهن پرورش داده باشید . اگر ایده ساخت قفسه شما را وحشتزده می­کند، این ابزار ذخیرهسازی کتاب را در نظر داشته باشید.

یکی دیگر از انواع تابلو نصب بشقابهای دیوارکوب روی دیوار است. این یکی از ابزارهای ذخیرهسازی برای فضاهای کوچک است. تصمیم بگیرید که کشو­های قدیمی­تان را به قفسهای برای کتابها تبدیل کنید و هر طور که دوست دارید آنها را در کنار هم روی دیوار نصب کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک صندلی است. باکمی رنگآمیزی و پیچ کاری، میتوانید این تخته­ها را از هرجایی آویزان کنید و هر چیزی را که دوست دارید به آن آویزان کنید. شما همین الان کل یک کشو را خالی کردید و هنوز فضای کافی برای ذخیرهسازی در اختیار دارید. فضای کمد و کشوی شما یک کالای باارزش است. همچنین لازم به ذکر است که شیشه، فلزات و آینه نیز در این سبک کاربرد زیادی داشته و می توانند لوکس و لاکچری بودن را در فضایی با اصالت نشان دهند.

اغلب برای طرح ها و نقش های روی دیوار یا حتی سقف، گلدان، تزئینات و غیره استفاده می شود. همچنین نوع نوردهی و یا محل نصبش نباید با نور پردازی داخلی تون تداخلی ایجاد کنه . همچنین نحوه چینش وسایل خانه می تواند برای دستیابی به زیباترین دکوراسیون داخلی منزل به شما کمک نماید. همین اول کار بگم که شما باید چند فاکتور رو در نظر بگیرید و اونا رو توی بررسی هر کدوم از چراغا توی ذهنتون داشته باشید پس بهتره به دقت اونارو دریابید ! ساده تر بگم . ما در این مقاله قصد داریم، نکات مربوط به دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک را به شما عزیزان ارائه دهیم. یک سازماندهنده کفش برای جلوگیری از بههمریختگی در خانه شما شگفتی میآفریند، اما چه میشود اگر یک گزینه ذخیرهسازی جذابتر داشته باشید؟ علاوه بر آن با این کار به خوبی می توان از ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه جلوگیری نمود. افرادی که تخت دارند، معمولا برای مطالعه و گوش دادن به موسیقی به تخت خودشان می روند و دراز می کشند تا به مطالعه کتاب و مدیتیشن بپردازند؛ اما در حالتی که تخت در اتاق خواب نیست، می توان با قرار دادن یک نیمکت در کنار پنجره اتاق خواب، فضایی آرامش بخش برای خودتان ایجاد کنید که بتوانید در آنجا به ریلکس کردن و مطالعه بپردازید.

12.از تاج تخت خواب یا هدبرد ( قسمت بالای تخت) بهعنوان مکانی برای ذخیرهسازی در اتاق خواب کمک بگیرید. و یا مثلا نورگیر بودن آن برایتان دلچسب باشد. درواقع یکی از ویژگیهای این سبک نظم زیاد آن است. طراحی داخلی ویلا و یا طراحیداخلی آپارتمان شامل ایجاد یک ارتباط قوی بین هنر و علم است. بعد از اینکه خانه جدید را خریداری کردید و یا قصد بازسازی و طراحی دکوراسیون منزل خود را داشتید، پیش از اینکه به سراغ طراح بروید، در ذهن خود یک طراحی برای تمام قسمت های خانه در نظر می گیرید. اگر مهارت نجاری ندارید و نمیخواهید برای چنین سیستم ذخیرهسازی هزینه کنید، بهتر است از یک چوبلباسی برای چندین لباس استفاده کنید؛ هرچند در حین تعویض لباس، دسترسی به آنها کمی دشوار است. اگر پشت صفحه نمایش کامپیترتان فضایی برای گذاشتن آن وجود دارد، خیلی عالیست، اما اگر چنین فضایی را در اختیار ندارید، میتوانید بهسرعت باکمی چسب و تخته چوب، در زیر میز یا زیر قفسهها، جایی برای قرار دادن آن بسازید.

پس بهتر است نور اتاق خواب متعادل باشد. فضای متعادل را می توان، زیبا، کاربردی و آرامش بخش معرفی کرد. از جمله وسایل کاربردی در سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی می توان به مبلمان های سلطنتی یا نیمکت های چوبی اشاره نمود. می توان نام برد . یکی دیگر از دلایل محبوبیت و چرایی این انتخاب هوشمندانه و دقیق ، توجه به سابقهی درخشان و نام پر آوازهی این شرکت معماری داخلی است . عکس ها یک نمونه عملی از دکوراسیون های اجرا شده را نشان می دهند که هر فرد با توجه به فضای منزل، ممکن است سبک خاصی را از بین عکس ها برای خانه خود انتخاب نماید. تنها مشکل این است که هر سطل زباله در اتاق خواب حداقل یک فوت مربع فضا به خود اختصاص می­دهد.

افراد باهوش و کوشا می توانند در دوره کارآموزی با فوت و فن این رشته و همچنین نحوه برقراری ارتباط با مشتری و کسب پروژه های بزرگ و اجرای و زمان بندی آنها آشنایی کافی پیدا کنند. و همچنین قفسهبندی تا سقف مزایای زیادی برای شما دارد چون فضای جادار بیشتری برای ذخیرهسازی وسایلتان در اختیار خواهید داشت. اتاقخواب مکانیست که شما در ان به استراحت، مطالعه و تفکر میپردازید. حالا ما توی این مقاله به شما کمک می کنیم که دیگه جزو این افراد نباشین ! در اینجا یک تناقض وجود دارد: شما به یک میز نیاز دارید اما برای آنجا ندارید. اما چون معمولاً با لباسها پوشانده میشود، نمیتوانید اقلامی را که برای دسترسی روزانه لازم دارید را در آنجا بگذارید. میتوانید برای آن قفسهای کوچک درست کنید، آن را به دیوار آویزان کنید و یا در گوشهای از اتاق خواب بهصورت عمودی کنار دیوار بگذارید. کفشها را از قسمت پاشنه­ روی آنها بگذارید. در آشپزخانه ایرانی با طرح سنتی، وسایل در هر جایی قرار داده میشدند فارغ از اینکه آیا کاربران به هنگام نیاز به آنها میتوانند به راحتی به این وسایل دسترسی داشته باشند یا خیر. عموماً این چراغ ها نور رو در سه جهت بالا ، پایین و یا طرفین (بصورت دایره وار) پخش می کنند و این بستگی به نوع طراحی اون داره .

توی این مدل ها فضای خیلی کمتری در معرض نور قرار می گیره و بیشتر برای جاهایی خوبه که بخواید یک نقطه خاص مثل بالای گلدان یا بالای مبل و… اتاقها میتوانند سنتی، مدرن، رسمی یا آرام باشند و ازلحاظ بصری طبع رنگی که در طراحی آنها به کار میرود، گرم یا سرد باشد. مدل هایی که نور رو به به سمت بالا یا همون سقف پخش می کنند عموماً فضای رمانتیک تری رو درست می کنن و برای فضا هایی مناسبه که نور کمی دارن . رنگ ها در این سبک میتواند روشن یا تیره باشد و بیشتر رنگ های خنک و سطوح ان صاف و ساده هستند .

از آنجاییکه که بسیار کاربردی است و خیلی مورداستفاده قرار میگیرد، می­توانید بسیاری از سبدها، میله­ها و قلابهایی را ببینید که برای این سیستم ساختهشدهاند تا بتوانید وسایل بیشتری را در آن جای دهید. سپس جنس و راحتی آنهاست که باید در انتخاب، به آن توجه شود. این جنس می تونه پلاستیکی ، فلزی ، چوبی و… سبز زمردی یک رنگ بسیار مناسب، بی انتها و ظریف برای این سبک است که در کنار عناصر فلزی و خنثی، در طراحی های سنتی بسیار رایج است. در مقابل مدل های فلزی وجود دارن که نسبت به دو مدل دیگه مقاومت بسیار بیشتری دارن و به طبع دوام و عمرشون هم خیلی بیشتره اما کمی قیمت هاشون بالاتره . این تختها در کنار جلوه لوکس و مدرنی که به اتاق خواب شما میدهند میتوانند به عنوان نگهدارنده وسایل مختلف هم مورد استفاده قرار گیرند. در واقع دیزاینر به عنوان مجری طراحیدکوراسیون داخلی نمی تواند به بخش طراحی داخلی منزل ورود کند.زیرا طراحی داخلی منزل نیاز به دانش مهندسی و معماری داخلی ساختماندارد. هر یک از راه حل های ارائه شده برای یک سبک فضا ( به عنوان مثال کلاسیک، مدرن، مینیمال و … ) و دکوراسیون کارایی دارند و شاید تنها یکی از آن ها برای منزل شما مناسب باشند.

ما در این مقاله به کمک ایده هایی برای دکوراسیون دفتر کار و نمونه طراحی دفتر کار، شما را با اصول طراحی دفتر کار آشنا سایت dekorasiyon میکنیم. اگر هنوز مطمئن نیستید کدام سبک برای خانه شما مناسبتر است پیشنهاد میکنیم به سراغ سبک ترکیبی کلاسیک و مدرن بروید که این روزها طرفداران زیادی دارد. همچنین میزان نور و نوع نوپردازی منزل نیز یکی از عوامل مهمی است که در انتخاب دکوراسیون کلاسیک باید به آن توجه شود. زیرا به همان میزان که آشپزخانه بزرگتر باشد، متریال و مواردی که استفاده میشوند بیشتر میشود. استفاده از چمدانهای قدیمی که روی یکدیگر یا کنار هم چیده شده باشند میتواند سبکی زیبا به اتاق­ خواب شما بیفزاید، بهعلاوه فضایی جادار و مناسب برای قرار دادن چیزهاییست که نیاز دارید اما هرروز از آنها استفاده نمی­کنید. بههرحال، شما چند کیف دوشی و کیف مسافرتی یا حتی کت­هایی دارید که در پشت لباسها جاگیر میشوند.

در این صورت فضای بیشتری برای سایر وسایل دارید. دیوار پشت چوبلباسی پتانسیل زیادی برای استفاده دارد. 6.از گچبریهای روی دیوار بهعنوان جاکفشی استفاده کنید. 9.از کنار هم قرار دادن چمدان­های قدیمی بهعنوان میز کنار تخت­ خواب استفاده کنید. در دکوراسیونهای دیگر که به نور طبیعی دسترسی نبوده است، طراحان سعی داشتهاند تا با استفاده از لامپهایی در سقف و انتقال رنگ سفید به فضای حمام و سرویس بهداشتی فضایی مدرن را ایجاد کنند. 11.لباسها را به حلقه پرده حمام آویزان کنید. قدم 1: حلقه­های پرده حمام را به یک آویز متصل کنید. ✔ اتاق خواب فضایی است برای استراحت و راحتی افراد، در نتیجه بهتر است آن را با رنگ های ملایمی که تقویت کننده احساس آرامش هستند، طراحی کنید. افراد در اتاق خواب به خوبی استراحت کرده و رفع خستگی می کنند. در مورد اتاق ناهارخوری و آشپزخانه شما راحتتر میتوانید الگوهای خود را انتخاب کنید زیرا شما محدودیت خاصی ندارید. 20.یک میز تاشو نصب کنید.

اتاق خواب کلاسیک الزاماً به معنی قدیمی یا عتیقه بودن نیست. زیبایی و تجمل دو جنبه مهم در دکوراسیون کلاسیک هستند. طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب در به وجود آمدن آرامش و لذت، بسیار موثر بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد. در تزینات دکوراسیون بسته به نوع چیدمان می تواند با چیدن تزینات با ارتفاعات مختلف و در فاصله های معین از همدیگر باعث به وجود آمدن ریتم شد . این سبک از دکوراسیون داخلی زمانی ایجاد میشود که برای طراحی دکوراسیون و استفاده از المانهای دکوری با توجه به طراحی و چیدمان در دورههای گذشته انتخاب صورت گیرد. البته مدل هایی هست که بیشتر حالت دایره ای داره و نور رو به هر سمتی پخش می کنه که دیگه باید بهشون گفت نور علی نور! بعضی از مدلا هم نور رو مستقیم به سمت پایین پخش می کنند . این مدلا عموماً جنبه زیبایی دارن و قدرت تابش اون ها زیاد نیست اما می تونن جلوه ای خیلی زیبا به پذیرایی شما بدن . اگر شما زیبا ترین دیوارها را داشته باشید، اگر شما چشمگیر ترین رنگ ها را انتخاب کرده باشید اگر شما نتوانید به درستی چیدمان آن ها را تعیین کنید نمیتوانید از تمام زیبایی که در دست دارید استفاده کنید و لذت ببرید.