اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی خانه

متخصصان حرفه ای و خلاق شارین آرک با ارائه بهترین خدمات و زیبا ترین طرح ها می توانند لبخند رضایت را در چهره سایت dekorasiyon شما بنشانند. آرک به معنی قوس است که بر روی سقف کار می شود و معمولا وظیفه جداسازی فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن یا پذیرایی را بر عهده دارد. با این حال واقعیت این است که بسیاری از خانهها آشپزخانه کوچکی دارند. بسیاری از طراحان داخلی بزرگ دنیا معتقدند که هیچ قانونی برای طراحی داخلی خانه وجود ندارد و شما میتوانید با توجه به سلیقه و خلاقیت خودتان از هر ایدهای برای ایجاد فضای زندگیتان استفاده کنید. پس می توان نتیجه گرفته سبک و طرای کلاسیک پایداری و استقامت خاصی را در فضای مورد نظر شما به وجود می آورد. سبک کلاسیک آرامش خاصی به محیط می بخشد. رنگ هایی در طیف قهوه ای ، بژ و کرم که رنگ هایی روشن هستند و آرامش خاصی را در فضا ایجاد می کنند. سبک کلاسیک چون از اصول خاصی پیروی میکنه، اصولی که با طبیعت دنیا و ذات انسان هم غریبه نیستن و مصالح و رنگهاش از طبیعت وام گرفته شدن، تقریبا میشه گفت که هیچ وقت از مد نمیفته و شما میتونید سالهای طولانی از داشتن چنین سبکی لذت ببرید.

مبلمان شما همانند سبک طراحی و معماری منزل شما باید از سبک کلاسیک پیروی کند. طبق روال مقالات ما و زمینه مورد بررسی، ما ابتدا معماری کلاسیک و بعد هم دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک رو بررسی میکنیم. شاید با این توصیفات فکر کنید سبک کلاسیک براتون شلوغ و آزاردهنده است یا دیگه استفاده ازش قدیمی شده اما در ادامه این مقاله میتونید با ویژگیهای خاص این سبک آشنا بشید که به شما ثابت میکنه قضاوتتون اشتباه بوده و سبک کلاسیک آرامش خاص خودش رو داره. اگر هم از آندسته افرادی هستید که عادت دارید پردههای اتاق پذیرایی را در فصول گرم و سرد سال به منظور هدر نرفتن انرژی عوض کنید، بخت با شما یار است. لوازم جانبی طراحی روستایی، به دلیل جزئیات معماری، دارای حال و هوای گرم هستند که می توانند شامل ویژگی هایی مانند تیرهای چوبی یا سقف های طاق دار مزین به کف چوبی قدیمی باشند و می توانند با قطعات متناسب با آن ترکیب شوند.

سبک کلاسیک: در این سبک سنتی غربی، استفاده از لوازم چوبی در کنار کریستال ها و ظروف گران قیمت، آینه های بزرگ و پرده های لوکس به چشم می خورد. مبلمان سبک کلاسیک معمولا جلا داده می باشند، زیرا برق آن ها در فضای خانه جلوه ای زیبا و چشم نواز ایحاد می کند. حتی اگر تختخواب دارید، این ایده را انجام دهید تا ببینید چه انرژی فوق العاده ای برای شما به همراه دارد. گروه صنعتی لابل با استفاده از طراحان مجرب، شما را در بازسازی و تغییر دکوراسیون منزل و محل کارتان یاری می کند تیم طراحی دکوراسیون لابل خدمات متنوعی از جمله طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون داخلی دفتر کار و فروشگاه ها، طراحی سقف کشسان، اجرای سقف، طراحی دیوار کاذب و دیوارپوش، طراحی غرفه های نمایشگاهی خلاقانه، طراحی داخلی و نظارت بر پروژه به شما عزیزان ارائه می کند. مثلا اگر کلاسیک به عنوان صفت و به معنای اصیل به کار رود مبلمان کلاسیک می تواند مبلمان کلاسیک ایتالیایی، یا ترکی و یا فرانسوی باشد که تفاوت هایی با هم دارند اما شباهتشان این است که بهترین و ماندگارترین طراحی را در سبک سنتی خودشان داشته اند. در معماری سبک کلاسیک رنگ هایی به کار برده می شود که به فضای خانه وقار و شخصیت می بخشد.

راه پیدا کرد. سبک کلاسیک از اواسط قرن هجدهم به شکل معماری نئوکلاسیک توسعه پیدا کرد. اما برای مقدمه بگم که کلاسیسیسم یا کلاسیکگرایی به عنوان یکی از انواع سبکهای دکوراسیون داخلی که ما برای راحتی بیشتر بهش میگم سبک کلاسیک، در واقع یک جنبش هنری و فرهنگی بوده مربوط به نیمه دوم قرن هفدهم میلادی که اصولش براساس فرهنگ، هنر و ادبیات یونان و روم باستان شکل گرفته است. اگر راهروی ورودی خانه شما پهن و بزرگ است، میتوانید از یک مبل یا صندلی استفاده کنید برای هنگامی که میخواهید جایی بروید یا زمانی که از جایی به خانه برمیگردید، چند لحظهای بر روی این مبل یا صندلی استراحت کنید. اگر می خواهید منزل تان را برای اولین بار دکور کنید یا دکوراسیون آن را عوض کنید، پروژه ی طراحی دکوراسیون منزل یک پروژه ی چالش بر انگیز خواهد بود که نیازمند تصمیمات مهم و غالبا هزینهبری است که نتایج آن بتواند برای سال ها شما را راضی نگه دارد. مثلا دو مبل رو روبروی هم و یک میز رو وسط اونها قرار بدین یا یک مبل کشیده و دو تک نفره در کنارش بذارید. اگر به دنبال این هستین که دکوراسیون داخلی منزل خودتون رو به نحوی دکور کنید که تا سالها نیاز به تغییر اون نداشته باشین، میتونید سبک کلاسیک رو انتخاب کنید.

اگر نمیتوانید از هیچکدام از سبکهای مورد بحث دست بکشید، شاید بتوانید با تلفیق آندو به نتیجهای مطلوب برسید! برای اینکه بتوانیم در این مورد نیز سبک کلاسیک و سنتی را تلفیق کنیم میتوانیم از آینه های قاب دار و آثار هنری با ارزش با قاب های کنده کاری شده استفاده کنیم. با اینکه معنی مقیاس و تناسب تا حدودی گیجکننده است اما مطمئنا هر دوی آنها با اندازهی اشیا سروکار دارند. مشاوران سایت پنت هاز در هر زمینه ای آماده ی پاسخگویی به شما طراحان و خریداران پنت هاوس هستند. شما به کمک روشنایی تاکید میتوانید اشیاء تزئینی خودتان را در فضای اتاق برجسته کنید تا بیشتر دیده شوند. برای پیدا کردن این نقطه کانونی هم بهتره فضای خالی یک اتاق رو در نظر بگیرید؛ یک پنجره بزرگ، درهای فرانسوی، یا حتی خط وسط اتاق! یادتون باشه که هر چیزی رو به عنوان نقطه کانونی انتخاب میکنید، سایر وسایل رو هم باید با اون تطبیق بدین. در ابتدای مقاله یکی از ویژگیهای سبک کلاسیک رو ظرافت بیان کردیم، در انتخاب پارچه برای این سبک هم باید این ویژگی رو منظور کرد و این نکته رو هم به خاطر داشته باشید که پارچهها نباید خیلی جلب توجه کنند و بار تمام دکوراسیون رو به دوش بکشند.

همه اینها رو گفتیم، از یک عنصر نباید غافل شد، طرفداران سبک کلاسیک معمولا آدمهای کلکسیونری هستن، پس حتما در کمدها و قفسههای چوبی اطراف خانه که با درهای شیشهای پوشیده شدن، دنبال کلکسیونهای با ارزششون بگردین. مثلا دوتا صندلی با رنگ یکسانی انتخاب کنید، بعد کوسنهایی رو با پارچهها، طرح و رنگ مشابه اونها پیدا کنین و اونها روی مبل روبرویی که رنگ متفاوتی داره قرار بدین، این هماهنگی و تکرار رنگ و طرح به عنوان «چسب» یکدستی فضا عمل میکنه و در دکوراسیون شما تعادل ایجاد میشه. یا هر وسیله کاربردی دیگری که میتواند کمک کند فضای خانه شما بزرگتر و کاربردیتر شود. اگر منزل کوچکی دارید و در آن آشپزخانه کوچکی در اختیار شما قرار دارد نیازی نیست که هر وسیله ای که در خانه های دیگر مشاهده میکنید در فضای آشپزخانه کوچک شما هم همان وسایل قرار داشته باشد و وسایلی که در آشپزخانه های خیلی بزرگتر جای دارند باعث شلوغی بیش از حد و ایجاد ظاهر آشفته و نامنظم در آشپزخانه شما می شوند. و سپس به بازسازی ساختمان شما بپردازند. یکی از مواردی که برای طراحی کلاسیک پذیرایی می توانید از آن استفاده کنید کاغذ دیواریهای کلاسیک است کاغذ دیواریهای کلاسیک با طرحهای مختلف و مطابق با سلیقههای متفاوت، موجود است نکتهی حائز اهمیتی در ارتباط با کاغذ دیواری وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

با استفاده از این نکات و کمک گرفتن از شرکت طرحینه می توانید یک دکوراسیون ایده آلی برای محیط اداری طراحی کنید. قابل ذکر است که این مدل نیز مانند سایر محصولات شرکت آرنا چوب، دارای خدمات پس از فروش و گارانتی دو ساله است. تمام ویژگیهایی که درباره سبک کلاسیک در سایر زمینهها گفتیم، در دکوراسیون هم کاربرد دارن؛ ظاهر ساختارمند و متعادل با مبلمان، بافت و پارچه و لوازم تزئینی نفیس و گرانبها. لوازم این رنگی بهمحض ورودشان به هر آشپزخانهای باعث مدرنتر جلوهکردن فضا میشوند. به عنوان مثال از کنسول های منبت کاری شده در کنار دو شمعدانی سنگی با تم رنگی قرمز زمانی در یک فضا استفاده می شود تمایل به سمت دکوراسیون کلاسیک نشان داده می شود. مبلمان چوبی با منبت زیاد باید در کنار پارچه طرح دار انتخاب شود. هنگامی که وارد یک فضا با طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک میشوید اصولا دیوارهایی که با پانلهای چوبی و یا کاغذ دیوارهایی لاکچری و پرزرق وبرق که دارای طرح های کلاسیک هستند چشمتان را میگیرد. به طور کلی دکوراسیون داخلی امری متفاوت از خرید و چیدمان وسایل گران قیمت و لاکچری می باشد. به طور کلی آشپزخانه های مدرن امروزی از محبوبیت بالایی برخوردار میباشند.یکی از مواردی که در موضوعات قبلی اشاره شد نمایش بزرگتری نسبت به سبک های نئو کلاسیک و کلاسیک می باشد.در سبک های مدرن شما می توانید در عین سادگی یک آشپزخانه زیبا و باکیفیت داشته باشید و فعالیت خود را در یک مکان دلنشین انجام دهید.در دکوراسیون آشپزخانه مدرن معمولا کابینت ها به صورت هایگلاس و یا خام رنگ می باشد.

چرا که با انتخاب نوع طرح کار شما در خرید مبل و فرش و وسایل خانه راحت تر می شود. مهم ترین رنگی که در این سبک استفاده می شود رنگ سلطنتی و پر زرق و برق طلایی می باشد که بیشتر در وسایل و پارچه های آن استفاده می شود. اما کارشناسان و متخصصین طراحی داخلی امروزه می توانند با خلاقیت خود یک خانه بسیار ساده و چهار دیواری را به محیطی پر از آرامش، خلاقیت و مطابق با خواست و سلیقه مشتری تبدیل کنند. تشخیص سبک کلاسیک در طراحی داخلی اصلا کار دشوار نیست و کافی است که شما با دقت به آن نگاه کنید. اکنون که کمی با سبک کلاسیک و معماری های خاص و ویژگی های منحصر به فرد این سبک آشنا شدید، ممکن است علاقه شما به این سبک بیشتر شده باشد. سبک معماری کلاسیک چگونه شکل گرفت؟ با اطلاع از این نکات میتوانید به بهترین شکل ممکن دکوراسیون مناسب را برای منزلتان انتخاب کنید. سبک کلاسیک در محیط اداری با فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. برای این که بتوانید رنگ فضاهای مورد نظر را به درستی انتخاب کنید، بهتر است که ویژگی های هر رنگ و تأثیری که بر روان افراد می گذارند را بدانید.

وحدت هم از موضوعاتی هست که کمتر به اون اشاره میشه اما باید بدونید که در همه سبکها بهتره اون رو در تمام فضاهای خانه استفاده کنید اما در سبک کلاسیک به این موضوع تاکید بیشتری میشه. بهتره اول از مبلمان بزرگتر شروع کنید و کم کم فضا رو تکمیل کنید. اما با رعایت موارد فوق و برخی اصول می توان حتی خانه های کوچک را بزرگتر نشان داد. چیدمان هوشمندانه دکوراسیون داخلی حتی در فضای کوچک اتاقها نیز میتواند نتیجه خاص و منحصر به فردی به همراه داشته باشد. کاغذ دیواری با طرح های کوچک و گل های برجسته در این سبک بیشتر برای کابینت آشپزخانه ارجحیت دارد.

البته توجه داشته باشید که در استفاده از گل در اتاق خواب زیاده روی نکنید. نقش و نگارهای باستانی، خاتمکاریهای برنزی، پایههای مرمرین، گلدستههایی از گل رز و … همانطور که پیش تر گفته شد شیرآلات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن نقش پررنگی دارند. در سبک کلاسیک مبلمان زیادی استفاده نمیشه اما همون تعداد مورد نیاز هم باید ساده و پایدار باشند؛ خطوط صاف، تعادل، وضوح و هماهنگی قطعات شاخصترین ویژگیهای مبلمان سبک کلاسیک محسوب میشن و البته عنصر چوب که نقش پررنگی در سبک کلاسیک ایفا میکنه. در دکوراسیون با سبک کلاسیک، قفسههای چوبی یا همان ویترینها با درهای شیشهای کاربرد زیادی دارند و وسیلههای دکوری داخل آنها اغلب تداعیگر خاطرات گذشته هستند. مخمل، کرباس و کتان معمولا کاربرد زیادی در سبک کلاسیک دارند و میتونید از چوب، سنگ و مرمر به عنوان مصالح تکمیلکننده در کنار این پارچهها استفاده کنید. چیدمان آشپزخانه به سبک سنتی هم طرفداران زیادی دارد. موکت ها از المان های بسیار تأثیرگذاری هستند که می توانند فضا را بسیار زیباتر و حتی بزرگ تر جلوه دهند و راحتی بسیار زیادی را نیز به همراه دارند.

ترکیب رنگ را نباید در این سبک فراموش کرد، زیرا المان بسیار مهمی در جلوه دادن در سبک کلاسیک می باشد. دستگیره های سبک کلاسیک نباید ساده باشد چرا که این سبک، یک سبک تجملی است، بنابراین دستگیره های سبک کلاسیک باید کلاسیک و زیبا باشند. نکته ای که باید در ترکیب بندی رنگ ها در سبک کلاسیک در نظر داشته این می باشد که نباید فضایی دلگیر و تاریک را به وجود آورد. برای ایجاد روشنایی در دکوراسیون کلاسیک معمولا از لوستر های کریستالی، لامپ های بیرنگ و یا حباب های شیشه ای گران قیمت استفاده می شود. تنها لازم است از طریق لینک های زیر وارد سایت زیگ دکور شوید یا با شماره تماس های ارائه شده برای مشاوره تماس بگیرید. اگر می خواهید در فضای داخلی خانه و یا محل کار خود سبک کلاسیک را به کار ببرید حتما باید طراحان متخصص در این زمینه فضای مورد نظر شما را مورد بررسی قرار دهند نکات و شاخصه های لازم را در خصوص این سبک به شما یادآور شوند. طراحان حرفه ای ازین شیوه استفاده می برند، چرا شما این کار مجانی را انجام ندهید؟

معماری کلاسیک گونه ای از معماری می باشد که از عناصر برگرفته از معماری دوران کلاسیک روم و یونان تشکیل شده است. سبک اسکاندیناوی جنبه عملکردی و مینیمالیستی را در معماری داخلی به وجود آورده است. سبک روکوکو: مجسمه های کوچک، آینه های متعدد، پارچه های زیبا و اشرافی برای پرده در این سبک وجود دارد. هم اضافه میشه. ابعاد تمامی اینها هم باتوجه به فضایی که در اختیار دارن باید انتخاب بشه؛ نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک، کاملا متناسب فضا. در همون زمان این سبک خیلی سریع به کشورهای دیگه مثل فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه و … یک آینه بزرگ، یک مجسمه چوبی، یک اثر هنری چوبی یا حتی یک میز خیلی قشنگ میتونه نقطه کانونی دکور شما باشه. این هم یعنی شما باید اصول و قواعد آثار گذشتگان (یونان و روم) رو به طور کامل رعایت کنید تا بشه به اثر شما گفت زیبا! رعایت این موارد خود به خود فضای متعادلی رو هم به وجود میاره. اگر به دنبال دکوراسیون اشپزخانه شیک هستید حتما چند بخش مهم را در محیط منزل رعایت کنید و از آن بهره بگیرید. اگر می خواهید از سبک کلاسیک برای محل مورد نظر خود بهره ببرید باید به نکاتی در خصوص این سبک توجه نمایید.