انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدامند؟

گروه معماری و طراحی داخلی کاژه در ادامه مراحل شروع طراحی دکوراسیون داخلی، اصول و قوانین مهم و سبک های طراحی دکوراسیون داخلی منزل را معرفی خواهد سایت dekorasiyon کرد. گروه معماری و طراحی داخلی کاژه با سالها فعالیت در این حوزه و انجام پروژه های متعدد می تواند انتخاب شایسته ای برای انجام این کار باشد. به طور مثال اگر می خواهید سرتاسر خانه یا اتاقی را موکت کنید ، باید در نظر داشته باشید که بسیار به چشم می آید و باید هماهنگی آن با سایر وسایل خانه را نیز چک کنید. شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود، از این ایده ها برای دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کنید. ایده ی به کاربردن ترکیبی از رنگ های مکمل و متضاد در دکوراسیون داخلی آشپزخانه های پنت هاوس، بسیار رایج است. از طرفی با وجود جمعیت بسیار در شهرهای بزرگ دیگر چنین امکانی هم فراهم نیست. رنگ پرده و مدل آن با شرایط ساختمان تناسب دارد؟ مرور طرح های جدید دکوراسیون داخلی منزل باعث میشود تا در نهایت بتوانید با توجه به نوع وسایل، شرایط روحی افراد و محیط تا حدودی سبک مورد نظر را انتخاب کنید. دکوراسیون منزل میتواند شخصیت مالک را توصیف کند. طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی منزل چه تفاوت هایی با هم دارند؟

باید این نکته را بدانید که هر بخش از دکوراسیون منزل باید باتوجه به ویژگیهای کاربردی آن فضا طراحی شود. اما باید متوجه این موضوع باشید که این طراحیها اصول و قوانینی دارد که حتما در هنگام طراحی باید در نظر گرفته شوند. خیلی وقتها بعد از پایان طراحی و نصب کابینتها و لوازم آشپزخانه است که مشتری متوجه این موضوع میشود که هیچ سطح خلوتی برای انجام کارهای روزمره در آشپزخانه ندارد. این بدان معناست که از رنگی استفاده کنید که ۵۰ درصد روشن تر از رنگ اصلی شما باشد و در مقابل از رنگی دیگر که ۱۵۰ درصد تیره تر از رنگ اصلی است استفاده نمائید. شما میتوانید به راحتی از این سایت ایده برداری کنید. استفاده از کتاب در قفسهها، مجسمههای زیبا یا کاسههای کوچک با سنگهای رنگ رنگی نیز میتواند ایده خوبی در طراحی داخلی باشد. به این ترتیب با حذف وسایل قدیمی ناکارآمد، آشپزخانه ای جذاب تر و زیبا تر داشته باشید. کاغذ دیواری خانه خود را متناسب با سلیقه شخصی و هماهنگبا سایر وسایل مانند مبلمان، فرش ها و… برای استفاده هر چه سریعتر از این مکانها، اجازه میدادند تا دیوارها به همان شکل قبلی خود باقی بمانند و سیمهای برق و لولهها نیز به عنوان تزیینات منزل دستنخورده بمانند فضای خانه را با دیوار تقسیم نمیکردند و اجازه میدادند تا فضا گسترده و باز باشد تا وجود لولهها و سیمها موجب کوچک به نظر آمدن منزل نشود.

آشپزخانه در دکوراسیون منزل ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. یکی از بزرگ ترین معایب خانه های امروزی، حذف شدن طبیعت زیبا از آن است. زیرا افراط در جزئیات موج ب شلوغ دیده شدن آشپزخانه شده و خسته کننده می باشد. رنگ غالبدر این نوع طراحی و دکوراسیون داخلی کرم و قهوه ای هستند و اغلب رنگ های آرامش بخشدر این سبک به کار می روند و تفاوت رنگی فاحشی مشاهده نمی شود. به نوعی همان سبک مدرن است با این تفاوت که غیر معمول تر ،مبتکرانه تر و خلاقانه تر است.در این سبک جوان ها نسبت به مسن تر ها کمتر به چهارچوب های محدودکننده اهمیت می دهند. کابینت های های گلاس برای آشپزخانه هایی با سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و کمتر کسی در آشپزخانه ای با سبک کلاسیک از این جنس بهره می برد. این نظم دقیق و کاملا اصولی جلوه ای بسیار فاخر و باشکوه در دکوراسیون داخلی منزل می آفریند و به راحتی بیننده تحت تاثیر این فضای لوکس و رسمی قرار می گیرد. در واقع طراحی داخلی ساختمان، طراحی داخلی آشپزخانه، طراحی داخلیاتاق خواب و طراحی و دکوراسیون داخلی منزل یا به طورکل طراحیداخلی منزل باید کاملا اصولی انجام شود. مثلا باید بدانید که برای طراحی اتاق نشیمن حتما باید نقطه تمرکز ایجاد کنید.

چیدمان حول یک نقطه که به ایجاد نقطه کانونی منجر می گردد می تواند یک فضای مناسبی را برای دورهم نشینی و گفتگوهای خانوادگی ایجاد نماید یعنی با یک چیدمان مناسب به راحتی می توانیم فعالیت مفید دورهم نشنی و گفتگو با اعضای خانواده را ممکن نماییم. به این صورت طراح داخلی یادیزاینر با نیاز و خواسته مشتری آشنا خواهد شد. اگرچه تزئین و آراستن فضا قدمتی به قدر تاریخ تمدن بشری و تزئینات غارهای انسان نئاندرتال دارد، اما قدمت این نوع طراحی به صورت رسمی و آکادمیک به چند دهه ی اخیر باز می گردد. از شیدها بیشتر از فضاهای اداری و رسمی استفاده می شود اما بکارگیری آن در اتاق خواب می تواند از نظر کاربردی نیازهای شما را تا حدود زیادی برطرف سازد. انتخاب رنگی مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که رنگ مناسب آشپزخانه را به محیطی آرام و پر انرژی تبدیل می کند و همین طورفضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد . در این سبک دیوارها هم جزء مهمی از طراحی به حساب میآید و با نقش و نگارهایی مانند گچبری یا کاغذ دیواری به شکل بسیار برجستهای در طراحی مد نظر قرار گرفته میشودند.

در این دورهها با انواع سبکهای مدرن و کلاسیک و ویژگیهای آنها آشنا میشوید. معمولا از این ترکیب رنگ دذ فضاهایی استفاده میشود که چیدمان مدرن درحال اجرا است. دیزاین سنتی یا مدرن، مسئله این است! برای این که یک طراح دکوراسیون موفق باشید باید با انواع سبکهای معماری و دکوراسیون آشنا بوده و توانایی ترکیب کردن ایدههای مختلف را داشته باشید. معمولا به این خانهها به مکانی برای یک گردش دسته جمعی نگاه میکنیم و با توجه به شرایط زندگی امروز، تصور این که بتوانیم دردسرهای زندگی در چنین خانههایی را بپذیرم، بسیار کم است. امروزه شرایط اقتصادی و سبک زندگی افراد باعث شده است تا بیشتر آن ها در منازل کوچک ساکن شوند. امروزه کشوهای بزرگ با عمق کم و زیاد در طراحی کابینت آشپزخانه بسیار لحاظ میشود. ابعاد مختلف طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب، از سبک دکور گرفته تا پالت رنگی، باید به دقت و جداگانه بررسی شوند و با اضافه کردن سلیقه شخصی صاحب اتاق، تکمیل شوند. این مواد باعث میشود تا دکور خانه یا محل کار بسیار صاف و صیقلی بهنظر برسد.

اهمیت دکوراسیون داخلی علاوه بر جنبه زیبایی محیط اطراف زندگی، تاثیر بسیار زیادی بر احساسات و عواطف افراد دارد. این فوت و فنهایی است که هر استاد یا کارشناس طراحی داخلی باید بداند و دورهی آموزشی دکوراسیون داخلی پر است از همین فوتهای کوزهگری که طراحان داخلی را از هم متمایز میکند. چیدمان هر خانه مانند یک سودوکو میماند شما باید تمام عناصر هارا طوری بچینید که در نهایت تصویر بزرگتری را کامل کنید. بسیاری از گیاهان به مراقبتهای ساده و آسانی احتیاج دارند و به راحتی در محیط منزل شما به حیات خود ادامه میدهند. هر آنچه که باید درباره ی ویژگی های دکوراسیون داخلی منزل ایرانی بدانید را در این مقاله خواهید آموخت .

به همین خاطر باید بتوان با دقت کامل و حرفه ای به این مساله مهم پرداخت. در نتیجه منجر به ابداع یک نوع (زیر مجموعه) سبک کلاسیک با رعایت مبانی اصلی شده است . در قسمت های مختلف سبک کلاسیک دکوری هایی قرار می گیرد که می توانید از هر کدام یک جفت تهیه کنید تا تقارن در فضا به صورت کامل رعایت شود. طرح کلینقشه قبل از انجام با ارائه قیمت طراحی داخلی منزل در اختیارمشتری قرار می گیرد. معمولا ایننوع طراحی داخل منزل منحصر به افرادی است که می خواهد متمایز ازبقیه باشند. آخرین گام برای شروع طراحی دکوراسیون منزل، انتخاب تیم های با تجربه می باشد که بتوانند رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کنند. با گذر زمان دنیای دکوراسیون نیز با تغییر و تحول زیادی روبرو شد. اما فکر نکنید باید یکراست به فروشگاههای IKEA بروید چون با چند تغییر ساده در چیدمان به دست آوردنی است. از همه این موارد مهمتر، این است که خانههای کوچک را با طراحی شلوغ از ریخت و قیافه نیندازید.

در طراحی سبک اسکاندیناوی وسایل استفاده شده در خانه همانند مبلمان از یک اثر هنری الهام گرفته شده است. لوازم آشپزخانه همگی در شلف داخل کابینتها قرار میگیرند و بیرون از کابینت ابزار برقی و وسایل خاصی دیده نمیشود. برای آشپزخانه حداقل دو کابینت سرتاسری و بلند به ارتفاع سقف آشپزخانه در نظر بگیرید. زمانی که از طراحی دکوراسیون آشپزخانه جدید صحبت میکنیم در واقع از انتخاب صحیح کابینت آشپزخانه، اپن آشپزخانه، پرده آشپزخانه یا حتی لوستر آشپزخانه حرف میزنیم. اما بهتر است کمی با خصوصیات یک طراح دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا بتوانید به درستی رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در خصوص اتاق خواب مستر به دلیل پرسش های متعدد در مشاوره های دکوراسیون اتود، یک مقاله کاملا مفصل با راهنمایی های کامل نوشته شده است. سه – برای دکوراسیون اتاق خواب مستر از چه مبلمان و اکسسوری هایی میتوان استفاده کرد؟ به طور مثال مشخص کنید که چه بخشهایی از منزل و یا شرکت نیاز به طراحی دکوراسیون دارد؟ در واقع وقتی از دکوراسیون داخلی منزل صحبت می شود به معنایانتخاب وسایل و چیدمان آنها است که در قسمت های مختلف منزل مانند پذیرایی، نشیمن،اتاق خواب و حتی سرویس دستشویی و حمام نیز به کار برده می شود.

وقتی شما میزبان هستید، اولین جایی که مهمان های شما از دکوراسیون منزل شما مشاهده می کنند، هال یا سالن پذیرایی منزل شما خواهد بود. رنگ های تیره به شدت بر کوچکتر دیده شدن فضا تاثیر می گذارند و به همین خاطر در طراحی دکوراسیون منزل زیاد کاربرد ندارند. خوشبختانه در دنیای امروز براحتی و با جستجوی ساده در سایت و شبکه های اجتماعی مختلف می توان نمونه کارهای متعددی را از سبک های دکوراسیون مشاهده کنید. بنابراین این ارزش های باستان با گذشت زمان همچنان در سبک های دیگر همچون باروک و روکوکو وجود دارد و در آنجا بیشترین استقبال به دست آورد.

در دکوراسیون منزل، علاو بر سالن پذیرایی، حیاط یک خانه یا تراس و بالکن یک آپارتمان می تواند مکان مناسبی برای پذیرایی از مهمان باشد؛ بنابراین چیدمان آن اهمیت پیدا می کند. اگر بخواهیم چیدمان داخلی و استفاده از فضا برای زیباسازی چشمانداز را به انواع گوناگون تقسیم کنیم میتوان گفت بر اساس دورههای زمانی دکوراسیون را به انواع سنتی، کلاسیک، مدرن و لاکچری تقسیم می کنند که هر کدام از این سبکها دارای زیرشاخهها و استانداردهای مربوط به خود بهویژه در بخش انتخاب مبلمان و اکسسوریهای به کاربرده شده در هر کدام از سبکها دارند. این سبک حس و حالقدیم را در انسان ایجاد می کند بیشترین چیزی که در طراحی دکوراسیون مدرن مشاهده میشود تقارن است.

دقت کنید که منبع الهام شما می تواند از مجله، سایت ها تلویزیون و چه بسا از حیاط خلوت خودتان باشد! هر قدر هم که فضای آشپزخانه کوچک باشد، باید سطح پیشخوان خلوت و بدون وسایل اضافی طراحی شود. خانههای کوچک که امروزه تعدادشان بسیار زیاد هم است، باید در سبک مینیمال دیزاین شوند. این نکته را حتما در نظر بگیرید که اصولا دکوراتورها افرادی هستند که ذهن بسیار خلاقی دارند. خیلی وقتها باید ایدههایی را زیر پا بگذارید که برای سالها در ذهن مشتریها بهعنوان یک قانون درست طراحی حک شدهاند. طراحی نهایی باید بر اساس بودجه مشتری انجام شود. بعد از تایید نهایی نوبت به اجرای تغییرات و طراحی داخلی میرسد. به نظر میرسد استفاده از گل و گیاه یک کار ساده و معمولی باشد اما در حقیقیت اضافه کردن گیاهان زینتی، گیاهان زنده و طبیعی و گلدانها به شدت در زیبایی و دلبربایی طراحی داخل منزل شما تاثیر گذار است. ایجاد فضای باز در طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شما دلنوازی و زیبایی بیشتری به طراحی داخلی خانه شما میدهد.

خوشبختانه امکان ساخت هر گونه میز چوبی ناهارخوردی در چی بچین فراهم شده است و شما به راحتی میتوانید مدل و طرح موردنظرتان را برای ما ارسال و ساخت آن را سفارش دهید. بهتر است قبل از هر گونه اقدامی به بخش های مختلف خانه سری بزنید و اگر وسیله ای بلا استفاده دارید از خانه خارج نمایید. امروزه طراحی آشپزخانه های روشن به گونه ای انجام می شود تا با نور کافی در محیط وجود داشته باشد. با مشاوره و استفاده از تجربیات افراد حرفه ای در حوزه طراحی داخلی ساختمان در نهایت باید بتوانید هزینه تمام شده دکوراسیون داخلی را تخمین بزنید. اما در طراحیداخلی ساختمان اشاره مستقیم به قسمت سازه و معماری ساختمان می شود. در واقع در خانه هایی که سبک کلاسیک و سنتی در دکوراسیون رعایت شده است ، سادگی ، آرامش و وجود نورهای طبیعی حرف اول را میزند.در این بین فرش یکی از مهم ترین ابزارها و وسایل در دکوراسیون داخلی به حساب می آید. رعایت تقارن در چیدمان، پرده های بلند و نفیس، رنگ هایی مثل قهوه ای و شیری، توجه به نظم، به کار بردن دکوری های لوکس و چشمگیر و اجرای گچبری روی دیوار و سقف از جمله این قواعد هستند.