بهترین پرده برای اتاق خواب چه ویژگی هایی دارد؟

برای مثال، افرادی که از رنگهای روشن و لطیف برای اتاق خوابشان استفاده کردهاند، روزشان را با انرژی و آرامش بیشتری شروع میکنند. سئوالی که در اینجا پیش می آید این است که، چه افرادی سبک کلاسیک را در داخل فضای خود می پسندند؟ ما به شما می گوییم؛ افرادی که به سنت، کلیشه، گذشته و ثبات پایبندند و به کانون خانواده نیز اهمیت می دهند. اما عدهای نیز هستند که از تلفیق این دو سبک که با نام سبک دکوراسیون داخلی مدرن کلاسیک شناخته شده است، در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده میکنند. قبل از پرداختن به ایده های اتاق خواب کوچک، جیزی که دارای اهمیت است اندازه ی تخت خواب متناسب با اندازه اتاق است، فضای اطراف تخت باید به گونه ای باشد که جا برای حرکت در اتاق داشته باشد. البته باید بدانید مهم نوع سبک طراحی مورد استفاده شما نیست، بلکه مهم عدم استفاده از هیچ یکی از اشیایی که در اتاق خواب به آن نیاز ندارید است. اگر اتاق خواب شلوغی دارید، استفاده از تخت تاشو خیلی کاربردی خواهد بود؛ زیرا علاوهبر قابلیت جمع شدن تخت، قفصههای زیادی برای قرار دادن وسایل اضافه در آن وجود دارد. اگر شما یک کاناپه بزرگ را در محیطی کوچک قرار بدهید و یا بلعکس عمل کنید، تناسب در محیط خانه شما از بین میرود.

در ادامه به معرفی چند مورد از این ایدهها برای اجرا در دکوراسیون آشپزخانه مدرن خواهیم پرداخت؛ اما توجه داشته باشید که شما میتوانید براساس خواست و سلیقه خود نیز ایدههای جذابتری را در دکوراسیون آشپزخانه اجرا کنید. دارا بودن رنگ بندی مناسب برای المان ها باعث آرامش بخشیدن و راحت خوابیدن می شود. یک کف پوش چوبی با رنگ گرم نیز می تواند تغییری مناسب برای اتاق خواب شما یاشد. از نگاه بسیاری، سبک کلاسیک در معماری داخلی تقریبا همیشه یک برگ برنده محسوب می شود، به این دلایل: سبک کلاسیک هرگز از مد خارج نمی شود، همیشه لوکس و ظریف به نظر می رسد و فضای اشرافی و سلطنتی را در خانه ایجاد می کند. در نگاه اول، طراحی داخلی امری ساده به نظر می رسد در حالی که این کار بسیار تخصصی است و شامل نکات گوناگونی می باشد. زندگی در خانههای کوچک دغدغهای است که در دنیای پرهیاهو و شلوغ امروزی اکثر ما با آن مواجه هستیم. معمولا کابینت های تک رنگ و روشن، برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون ساده انتخاب می شوند، در حالی که بهترین انتخاب برای دکوراسیون شلوغ، کابینت های رنگی هستند.

قبل از رنگ کردن اتاق یا خرید کاغذ دیواری نگاهی به رنگ وسایل اتاق خوابتان بیندازید و بر اساس آن رنگی مرتبط به اتاقتان بزنید. در این مرحله طراح سعی میکند طرح خود را بیشتر با تکیه بر نقشههای سه بعدی و با زیباسازی آن ها توسط رنگ، نور، بافت، قرار دادن موضوعات جنبی و… وسایلی مانند ضبط صوتهای قدیمی، رادیو، چراغهای نفتی که دیگر بلااستفاده هستند به عنوان وسایل تزئینی مورد استفاده قرار میگیرند، اما در چیدمان سبک مقابل، تنها از وسایلی استفاده میشود که کاربردی باشند. فکر می کنم برای همه ی ما بسیار لذت بخش است که هنگام پایین آمدن از تخت، پاهایمان سطحی نرم و لطیف را لمس کند. از دیگر نمونه های بسیار عالی برای رنگ دیوار اتاق خواب مدرن می توان به طوسی روشن و صورتی و زرد اشاره کرد. چراغهای کم نور و قابل تنظیم می توانند بر روی دیوارها نصب شوند و یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا هستند. استفاده از انواع لوسترهای مدرن ، آینههای تزیینی بزرگ و جذاب ، دیوارکوبهای منحصر بفرد و غیره که بتوانند نقش بسزای در انعکاس نور داشته باشند ، بسیار هوشمندانه بوده و یک اثر هنری خارق العاده را در بر خواهد داشت .

بدون توجه به این که اتاق خواب شما یک یا دو پنجره داشته باشد، تخت خواب به هیچ وجه نباید کنار پنجره قرار گیرد. مثلا تختخواب خود را به گونه ای انتخاب نمایید که دارای چند کشو باشد و بتوانید لباس یا چیزهایی دیگر را درون آن ها جای دهید. بنابراین چون اتاق خواب مکانی است برای استراحت بهتر است از رنگهای آرامبخش در فضای اتاق استفاده نمایید. اصطلاح معماری کلاسیک به هر نوع معماری که از فلسفه زیباشناختی کهن استفاده می کند، اشاره دارد. این سبک از اون دسته سبک هاست که هیچ وقت از مد نمیفته و همچنان طرفدار داره. سبک کلاسیک با هیجان های اضافی، شارپ بودن و تضاد بیش از حد در فضا منافات دارد. در طراحی دکوراسیون داخلی فضا بهتر است به جای تمرکز روی تمامی دیوارهای مکان، دیواری که بیشتر در معرض دید قرار دارد را متفاوت طراحی نمایید و به عنوان نقطه ی کانونی فضا برای آسان شدن چیدمان در نظر بگیرید. عنصر اصلی در سبک کلاسیک، استفاده از نقطه کانونی در مرکز اتاق است که اطراف آن با تعادل بصری شکل می گیرد، به عنوان مثال یک شومینه با یک آینه تزیین شده در بالای آن به همراه میز و صندلی منطبق بر فضا در دو طرف شومینه که به ایجاد نقطه کانونی و مرکزی و تقارن فضا کمک می کنند.

به عنوان مثال، اگر در یک گلدان شیک، اسطوخودوس قرار دهید، رایجه خوشبوی آن هم باعث ایجاد آرامش و هم یک خواب آرام در شما میشود. اگر یک اتاق کوچک دارید، در نظر بگیرید که دیوارهایتان یک رنگ داشته باشی و سقف را سفید کنید. نکات و ایده های دکوراسیون داخلی اتاق خواب : اتاق خواب به عنوان یکی از خصوصی ترین اتاق های در خانه، جایی است که ما می توانیم با ایجاد فضای مناسب طعم آزادی فردی را بچشیم و به این وسیله شرایط را برای خوابی آرام و رویایی شاد آماده کنیم. طراحی کابینت متناسب با محیط و دکوراسیون آشپزخانه و تعبیه مناسب قفسه ها و کشوها تا حد چشمگیری به حل این مشکل کمک کرده است. دکوراسیون منزل و چیدمان آن قوانینی دارد که همهی ما از آنها سر درنمیآوریم و بهتر است در این زمینه از یک کارشناس کمک بگیریم یا پا را فراتر بگذاریم و یک دورهی دکوراسیون داخلی را بگذرانیم.

البته در سبک کلاسیک اروپایی معمولا کمتر می توانید فضای خالی پیدا کنید. مهمترین وسیله اتاق خواب، تخت خواب است که پس از پیدا کردن بهترین نقطه اتاق تخت را در همان قسمت قرار دهید و سپس باقی وسایل را جایگذاری کنید. یکی دیگر از تزئیناتی که می تواند جلوه اتاق خواب شما را زیباتر از قبل سازد دکور بالای تخت است. مواردی دیگر که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بایستی به آن توجه شود. نکته دیگری که در مورد انتخاب کابینت وجود دارد استفاده از کابینتهای بلند است. معمولاً در این سبک، از نورهای نقطهای برای روشن نشان دادن تابلوها نیز استفاده میکنند. و برای فصول سرد از روتختیهایی که از پشم پر شده باشد. برای استفاده از روتختی در فصول گرم سال بهتر است از روتختیهایی استفاده کنید که از پَر، آکرلیک و الیاف پلی استر پر شده باشد. اولین مسئلهای که باید مد نظر قرار دهید تعیین اندازه روتختی است و برای تعیین آن، باید اندازه تخت را به علاوه مقداری که میخواهید رو تختی، تخت را بپوشاند اندازه بگیرید.

چنانچه با سرچ کردن دکوراسیون آشپزخانه سفید در گوگل یا اینستاگرام به این نتیجه رسیده اید که کابینت های طراحی شده با رنگ سفید کاملا بی روح به نظر می رسند و برای منزل شما مناسب نیستند، احتمالا یک چیزهایی را اشتباه به عرض شما رسانده اند! رنگ آبی جز رنگهای سردی است که حس آرامش را در فضای اتاق خواب به وجود میآورد در کنار تلفیق آن با رنگ قرمز که جز رنگهای گرم است میتواند حس آرامش را با کمی هیجان ترکیب کند که کاملا متناسب با روحیات پسرانه است. هنگام خرید مبلمان برای اتاق خواب، واقع بین باشید و قطعاتی انتخاب کنید که اندازه شان متناسب با فضای شما باشد. که این مساله به دکوراسیون، مبلمان و اکسسوری و لوازم جانبی نیز مربوط می شود. یک ایده برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک این است که با تهیه مبل های تخت خواب شو و چند منظوزه و سازه های کم جا اتاق را از درهم و برهمی در آورید و محیطی شسته و رفته و مرتب ایجاد کنید. طبق سلیقه خودتان، طبق هر روشی که فکر میکنید ذهنتان آنگونه آرامتر است اتاقتان را طراحی کنید.

کفپوش هایی با تناژ رنگی روشن یا سنگ مرمر ساده سایت dekorasiyon بهترین گزینه هستند. اما در حال حاضر، در مواجهه با بحران آب و هوا، قیمت سوخت و موقعیت های مناسبتر برای دوچرخهسواران ، دوچرخه بیش از پیش کاربرد پیدا کرده و به یک گزینه حملونقل برای مردم تبدیل شده است. سمت فرورفتۀ دیوار منحنی شکل، فضا را به طرف داخل محصور و متمرکز میکند، حال آنکه سمت جلو آمدۀ آن، فضا را به طرف بیرون میراند. تا به اینجا شما را با ترفندها و آموزش چیدمان منزل کوچک آشنا کردیم، حال میخواهیم چند نکته کلیدی و مهم به تازه عروسهایی که کلی ذوق و شوق برای چیدمان خانه خود دارند، بگوییم. سبک سنتی امروز ریشه در دوره کلاسیک یونان باستان و روم دو هزار سال پیش دارد و در واقع از طیف گسترده ای از سبک ها تشکیل شده است که قبل از جنبش مدرن اوایل قرن بیستم اجرا شده بودند. قبل از خرید وسایل اتاق خواب، ابتدا از آن بازدید به عمل بیاورید و باتوجه به فضایی که در اختیار دارید اقدام به چیدن وسایل کنید.

این باعث می شود که اتاق شما بزرگتر شود. یکی بودن رنگ ملافه و طرح روی قاب باعث یک دست تر شدن فضا می شود. در ساختمانهای جدید که ساخته میشوند، کمتر اتاقی را میتوان یافت که سقف آن کاملا ساده و یک دست باشد. تزئین دیوارها را در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی دست کم نگیرید. تزئین بالای تخت می تواند با کمک شلف ها و سایر لوازم دکوری که به آنها علاقه دارید صورت گیرد. از آنجایی که این سبک ریزهکارهای بسیاری دارد و همین ریزهکاریها است که فضای داخلی را تا حد زیادی شلوغ نشان میدهد، برای استفاده از این سبک در معماری داخلی باید فضای نسبتا بزرگی داشته باشیم. بسیاری از مردم برای، مطالعه، ورزش صبحگاهی، بازی و کار از اتاق خواب استفاده میکنند. اگر از فضای اتاق خواب تان استفاده های زیادی می کنید داشتن یک تخت خواب کم جا راهکار بسیار خوبی به حساب می آید. طرح های اتاق خواب معمولا یک تخت خواب دارد اما تکلیف میز آرایش، پا تختی ، تلوزیون، صندلی ها و میز چه میشود؟ معمولا برای اجرای سقف در این سبک از متریال گچ استفاده می شود که به راحتی قابل شکل دادن است و می تواند تزیینات زیبا و چشمگیری خلق کند.

که این عنصر به عنوان نقطه مرکزی اتاق نشیمن محسوب می شود که به طور کلیشه ای، نمایشی و یا حقیقی باعث گرما بخشی فضای داخلی و نیز ایجاد احساس نزدیکی و جمع شدن افراد به دور هم می شود. ارتفاع زیاد فضاهای داخلی، ستون های بلند باستانی و قدیمی، پرده های نزدیک به هم و سرتاسری، فراوانی آینه، گلدان و مجسمه های برنزی، دکوراسیون داخلی فضاهای سبک کلاسیک را شامل می شوند. استفاده از چوبهای گرانبها و طبیعی در این سبک رایج است. در آشپزخانه جزیره ای بیشتر فعالیت های رایج روی کانتر انجام می گیرد. طبق گفته روانشناسان با توجه به تاثیر خواب روی اخلاق و سبک زندگی افراد، محل خواب افراد اگر مناسب نباشد، تاثیری بدی روی عملکرد آنها خواهد داشت. برخی از پارچههای موجود در بازار به دلیل آلرژیزا بودن مناسب مصرف نیستند. علاوه بر این، مبلمان مدرن اواسط قرن بیستم تقریباً مناسب هر اتاقی بوده و با عناصرفوقالعاده سبکهای طراحی داخلی غنی و متنوعی شکل میدهند. نورپردازیهای مدرن بیشتر به شکل مخفی و در سقف و دیوارهای کناف اتاق است. امروز شاهد هستیم که در مقایسه با سالهای قبل، افراد بیشتری به زیبایی و دکوراسیون منزلشان اهمیت میدهند؛ و از طرفی تعداد آنهایی که به دنبال دیزاینهای حرفهای و کار با متخصصین دکوراسیون داخلی هستند، بیشتر شده است.

رنگ پرده ها و دستمال ها را با رنگ آشپزخانه هماهنک کنید، همانند این آشپزخانه سیاه و سفید که هیچگاه از مد نمی افتد. اگر اتاق شما بر اساس سبک مدرن طراحی شده است، باید توجه داشته باشید دکوریهایی که قراراست در اتاق استفاده کنید، متناسب با رنگ اتاق خواب بوده و طوری نباشد که خیلی جلب توجه کند! بسیار از طراحان داخلی توصیه میکنند که حداکثر از سه الگو برای طراحی داخلی خود استفاده کنید. یک دکوراسیون با سبک صنعتی، اغلب با یک بخش نیم طبقه و یا اتاق زیر شیروانی ترکیب می شود و ظاهر بسیار شیکی را ارائه می دهد. برای لبه های تیز و خشک آن هم می توانید از یک چاشنی سرگرم کننده، با لبه های نرم استفاده کنید.

به جای آن که تمام اتاق خود را یک رنگ کنید، سه دیواره رنگی رنگ خنثی و دیوار چهارم رنگ تیره تر، رنگ متضاد باشد. یک تخت خواب خیلی بزرگ و حجیم به اندازه ای که می تواند فوق العاده به نظر برسد، در صورت کوچک بودن اتاق بسیار نامتناسب به نظر می رسد و شکوه آن فراموش می شود. همان طور که می دانید کابینت ها تنوع زیادی در بازار دارند و هر کدام طبیعتا برای یک سبک از دکوراسیون کاربرد دارند. اگر زیادهخواه هستید یک لوستر شیک باید انتخاب شما بهعنوان تجهیزات نور رسانی باشد. 2. نکته بعدی انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاقخواب است، رنگآمیزی باید بهطوری باشد که شما با اشتیاق زیاد از خواب بلند شوید. برای انتخاب رنگ روتختی ابتدا باید رنگ غالب اتاق خواب را مشخص کنید و سپس رنگی را برای روتختی انتخاب کنید که با بقیه وسایل هارمونی داشته باشد. پس از انتخاب رنگ روتختی باید جنس پارچه آن را مد نظر قرار دهید. قرار نیست هیچ یک از این ابزار نورپردازی قیمت زیادی داشته باشند و حتی یک لوستر چوبی ارزان قیمت، اما با طراحی خاص، می تواند به زیباسازی فضای شما کمک زیادی کند. 5- استفاده از آثار هنری: برای یک «دیوار بزرگ خالی» هیچ چیز بهتر و آسان تر از آویختن یک قاب گرافیکی روی آن نیست.