توجه به دکوراسیون منزل اهمیت زیادی دارد

پانل های چوبی نیز می تواند متریال دیگری برای پوشش و تزیین دیوارها باشد که البته گران قیمت نیز می باشد. پوشش سقف و کف نیز در طراحی و دیزاین کلاسیک، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. موکت اصولاً به کف پوش های نرم و حالت پذیر گفته می شود که امروزه در بسیاری از اتاق ها ، به ویژه اتاق کودک ، به جای فرش نیز استفاده می شوند. در سبک کلاسیک همه وسایل و المان ها در جای مشخصی قرار دارند و مطابق اصول خاصی چیده می شوند. یک اره بردارید و پایه مبل هایی که ساده هستند و رویه صاف دارند را کوتاه کنید. باشد. راه دیگر این است که یکی از دیوارهای پذیرایی را با یک کاغذ دیواری خاص بپوشانیم و سپس مبل بزرگ تر را جلوی آن بگذاریم. شاید با یک لوستر ساده و یک پنجره معمولی هم کارتان راه بیفتد! این دکوراسیون در قرن 18 میلادی در اروپا خصوصا فرانسه و انگلیس مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان به عنوان یک دکوراسیون دوست داشتنی روی کار آمد. این سبک از دکوراسیون بیشتر برای ویلاهای جنگلی و کوهستانی مناسب است. تصمیم بگیرید که چگونه میخواهید زندگی کنید.تصمیمگیری این بخش عامل تعیینکنندهای برای قدمهای بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد.

توجه به فضاهای منفی شاید براتون غریب به نظر برسه اما اصل مهمی در طراحی معماری به شمار میاد. استفاده از نور طبیعی و مصنوعی از دیگر موارد بسیار مهمی می باشد که باعث میشود تا نتیجه خوبی از طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب بدست آورید. اینکه قصد دارید چقدر برای دکوراسیون داخلی منزلتان مایه بگذارید خیلی فاکتور مهمی است. بر این اساس، طراحی دکوراسیون داخلی مدرن، با سادگی و شفافیت پیوند خورده است. بر این اساس، رنگ های انتخاب شده در سبک چیدمان کلاسیک، علاوه بر تداعی آرامش و صمیمیت برای افراد، منعکس کننده ظرافت و احساس شادی در محیط می باشد. بر این اساس، در سبک کلاسیک، از کاغذ دیواری های دارای کیفیت بالا و پانل های دیواری چوبی، به منظور القای این سبک به مخاطب استفاده می گردد.

فضای نشیمن در صورت وجود بهتره در کنار پنجره، شومینه یا قفسه کتابخونه باشه. فضاها رو هم خیلی راحت با شکل چیدمان مبلها یا عناصر جداکننده متحرک و متخلخل مثل قفسه و کتابخانه میشه تفکیک کرد که نیاز به دیوار نباشه و همچنان نور و هوا در فضا جریان داشته باشه اما در عین حال حریم فضایی رعایت بشه. مبل ها باید در عین اینکه دارای ظرافت هستند اصل خود را حفظ نمایند و همراه با منبت کاری هایی که بر روی دسته و تاج و پایه های آن انجام شده اند زیبای خود را نشان دهند.بیشتر مبلمان های کلاسیک از چوب ساخته شده اند که دارای یکسری از منحنی های بر روی دسته و پایه می باشند. پذیرایی ها با دکوراسیون کلاسیک با مجسمه های سنگی و گچی و تابلو فرش و یا تابلو های نقاشی زیبا و انواع آلات موسیقی و آباژور های برنز و کریستال تزئین می شوند. بقیه اتاق با رنگ نارنجی و زیتونی رنگ آمیزی شده است تا با برخی از رنگهایی که در نقاشی میبینیم همخوانی داشته باشد. در دکوراسیون کلاسیک اتاق های پذیرایی را با مجسمه های سنگی، گچی و تابلو فرش و یا تابلوهای نقاشی زیبا و فاخر، انواع آلات موسیقی و آباژورهای برنز و کریستال تزئین می کنند تا حالت آنتیک خود را حفظ نماید.

ممکن است ساختمان شما به تازگی ساخته شده و از نمای مدرنی نیز برخوردار باشد که در این صورت بهتر است دکوراسیون مدرن را مدنظر قرار دهید. اگر رنگ دیوارهای منزلتان شیری یا سفید است بهتر است با ترکیب رنگهای آبی تیره و سبز سدری در مبلمان، کوسن و پردهها در کنار سایر لوازم دکوری منزل حال و هوای خنکی به سالن پذیرایی منزلتان ببخشید. نکته دیگری که درباره دیوارهای کلاسیک شایسته است بیان شود، آن است که معمولا به وسیله پارچه ها یا قاب های چوبین مستطیل شکل آراسته می شوند. پانل های چوبی نیز باید از چوب گران بها ساخته شده باشند. در چنین حالتی، باید آرک را به تیر آهن پیچ کرد. شاید با خودتان فکر کنید، من که خانه ی ویلای ندارم که انقدر منبع نور داشته باشه و بخوام از رنگهای تیر استفاده کنم، نگران نباشین همیشه با یک نوسازی میتونین آشپزخانه خودتان را مدرن کنین. همیشه در نظر داشته باشید که اگر اغلب عناصر موجود در یک فضا را به صورت افقی بچینید، فضای داخلی بزرگتر به نظر می رسد.

این طراحی برای سبک زندگی چندبعدی بسیار مناسب است، از این جهت که بتواند کمبود این فضا در زندگی پرمشغله مدرن را جبران کند. این کانتر می تواند محل مناسبی برای نوشیدن قهوه در مقابل پنجره در روزهای برفی و بارانی باشد. محل قراری گیری نیز اهمیت زیادی دارند زیرا باید آن ها را در قسمتی قرار دهید که نور کافی وجود داشته باشد. به عنوان مثال در اتاق مطالعه، محل قرارگیری قفسه کتابخانه می تواند نقطه کانونی باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که نقطه مقابل سبک کلاسیک، سبک مدرن بوده که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای به حداکثر رساندن فضا در یک اتاق خواب آپارتمانی کوچک ، باید به اندازه مبلمان توجه کنید . شاید اگر بیگدار به آب بزنید، علیرغم تمام خریدها و هزینههایی که میکنید، در نهایت یک دکوراسیون نامتناسب، ناموزون و نامتقارن داشته باشید.

در حقیقت باید گفت که این سبک به دلیل این که سبکی لوکس و لاکچری محسوب می شود در فضاهای داخلی نیز باید از متریال های اصیل و گران قیمت استفاده شود تا بتوان این سبک را به خوبی به نمایش بگذارد سایت dekorasiyon . در جواب این سوال باید گفت که بله! گفتنی است که انتخاب مبلمان برای دکوراسیون کلاسیک باید با نهایت دقت صورت پذیرد. رنگ های اصلی که در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر یک حالت آرام و نجیب دارند و شامل طیف رنگ های : کرمی, خاکستری, طلایی, نقره ای, زیتونی, قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی رنگ هستند. پارکت لمینت طرح چوب نیز از انواع کفپوش های سبک کلاسیک می باشد. پارکت لمینیت با طرح چوب از انواع کفپوش های ویژه سبک کلاسیک می باشد به همراه فرش های سبک و زیبا البته نباید از فرش های مدرن در این سبک استفاده شود. امروزه یکی از مؤلفه های مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون فضای داخلی، انتخاب سبک مناسب و دارای توازن برای این محیط می باشد. یکی از اصول مهم در سبک دکوراسیون کلاسیک تقارن است. بدون اغراق، یکی از المان های مهم و تاثیر گذار برای به تصویر کشیدن جذابیت و زیبایی نمای دکوراسیون را باید در مبلمان در نظر گرفته شده مربوط دانست.

در نتیجه، شما در چنین مواقعی به یک دکوراتور و طراحی دکوراسیون مناسب نیاز دارید. احتمالا یک حوض آبی و شمعدونیهای دورش، حیاط آجری با بهارخوابی که همیشه شسته و تمیز برای دورهمی آماده بود، اتاقهای تو در تو با تاقچههای کوچک و بزرگش، درهای طاقی و فرش ایرانی و … توجه داشته باشید برای این که بتوانید یک ویلا درشمال به ویژه نوشهر و یا منطقه ونوش و چمستان اجاره و یا خریداری نمایید می توانید از مشاوره املاک معتبر و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. اگر تیم یک طرحی را به شما پیشنهاد می دهد، ضرورتی بر اجرای تمام جزئیات نیست، شما می توانید با در نظر گرفتن اصول کلی از وسایل ساده نیز برای رنگ و لعاب بخشیدن به منزل استفاده کنید. تقارن را می توان شاخص ترین ویژگی سبک کلاسیک در نظر گرفت. همچنین با استفاده از کاشی های دارای تزئینات زیبا و سنگ های طبیعی، می توان فضایی زینت بخش و زیبا را برای حمام و آشپزخانه خلق نمود.

در دکوراسیون کلاسیک معمولا از مبلمان و میز و صندلی هایی چوبی همراه با منبت کاری هایی خاص استفاده می شود که دارای رنگ های قهوه ای در چند طیف و یا سفید و طلایی می باشند. بدون تردید، یکی از مؤلفه های موثر و تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون کلاسیک، رنگ ها و عناصر رنگی تلقی می شوند. معمولاً آباژورهای با نورتاب پارچه ای در این دکوراسیون مشاهده می شود. مبلمان و سوفای کرم و قهوه ای رنگ با تزئینات گلدار و خطوط مستقیم با بافت های طلایی رنگ نمادی از دکوراسیون کلاسیک محسوب می شوند. به طور کلی متریال هایی با رنگ های سنگین در طراحی داخلی به سبک کلاسیک حائز اهمیت هستند. و اما در مورد رنگبندی شیرآلات، هم میتوان به صورت سلیقهای عملکرد و رنگ دلخواه را استفاده کرد و هم میتوان از مدلهای لوکس شیرآلات مثل رنگهای طلایی و نقرهای استفاده کرد که این مورد نیز همانند دیگر موارد بسته به سلیقه شما است. در ادامه به این موارد اشاره می کنیم. با توجه به موارد عنوان شده، احتمالا اکنون راحتتر بتوانید سبک دکوراسیون مورد نظرتان را از میان این دو سبک مدرن و کلاسیک انتخاب کنید. طراح داخلی ساختمان بااستفاده از طراحی دکوراسیون داخلی با کامپیوتر از شرایط موجودپلان تهیه می کند.

سبک کلاسیک از رنگ های تند و شارپ پیروی نمی کند و همچنین وجود تضاد میان رنگ ها نیز بیشتری برای سبک مدرن می باشد. متراژ خانهای که اکنون برای آن نقشهها میکشید، اولین و شاید مهمترین فاکتور در انتخاب سبک دکوراسیون مناسب از میان دو سبک مدرن و کلاسیک است. به عبارت سادهتر، متراژ خانهای که سعی دارید یکی از این دو سبک دکوراسیون را در آن اجرا کنید چند متراژ است؟ بنابراین توصیه میشود چیدمان طراحی داخلی کلاسیک در متراژ متوسط و زیاد اجرا شود . بنابراین بهتر است به طراحی آن توجه شود. همانطور که مشخص است معاصر به زمان حال اشاره دارد؛ بنابراین سبک معاصر از هیچ قانونی پیروی نمی کند مگر مد های روز!

با وجود گذشت زمان و آمدن سبک های مدرن و پست مدرن، کلاسیک همواره به عنوان سبکی اصیل در میان عموم محبوبیت دارد و بیش تر افراد به خصوص ثروتمندان همچنان سبک کلاسیک را در رأس سبک های طراحی در دیزاین خانه های خود انتخاب می کنند. این سبک چون سبکی تلفیقی است در اکثر منازل و اماکن ممکن است به چشم بخورد. سادگی آشپزخانه هایی که از این سبک پیروی می کنند ، آن ها را خاص کرده است . سبک دیگری از طراحی دکوراسیون آشپزخانه عروس که همواره طرفدارهای خاص خودش را داشته، دکوراسیون مینیمال یا سفید است.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که سبک کلاسیک، از جمله سبک هایی به شمار می رود که در سال های قبل مورد استقبال افراد اهل هنر و دارای ذوق واقع می گشت. در واقع این سبک بر کارایی و ضرورت استوار است و در آن نباید از مبلمان و اثاثیه غیر ضروری استفاده کرد. یکی از نکات اصلی دکوراسیون فضاهای کوچک دقت در خرید وسایل ضروری زندگی است. فرش از اجزا بسیار مهم و ضروری در دکوراسیون داخلی کلاسیک برای پذیرایی است زیرا می تواند به شکوه هر چه بیشتر خانه بیفزاید. دیوارهای گچ بری شده، مبلمان آنتیک، وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده، سقف های بلند، پردههای فاخر با پارچه های گلدار چاپی، رنگهای کرم و قهوه ای و طلایی وقتی در کنار هم، همه این ها نشان از یک دکوراسیون کلاسیک زیبا و شیک دارد. دیوارها دارای گچ بری های خاص و کاغذ دیواری است تا بتواند همچنان سبک اروپایی خود را حفظ نماید.

در طراحی و دکوراسیون چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد، نیازهای افراد با توجه به شخصیت، سن ، علایق و سلیقه های فردی است. برای تزیین دیوارها گچ, پانل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری به همراه طرح های کلاسیک در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مباحث مهم در دکوراسیون داخلی، دیزاین و طراحی هست، که از چیدمان مبل ها تا چیدمان کوچک ترین وسایل تزیینی در تمام قسمت های محیط را شامل میشود. به همین جهت، برای تبلور و ایجاد سبک کلاسیک در فضای مورد استفاده خود، انتخاب مبلمان ساخته شده از فرم های منحنی و دارای روکش و چوب، کمک شایانی می نماید. برای روشن کردن محیط در سبک دکوراسیون کلاسیک معمولاً از چلچراغ های بلوری استفاده می شود، لامپ ها از سنگ های شفاف یا شیشه های گران قیمت هستند.