دکوراسیون آشپزخانه مدرن،89 مدل دکوراسیون آشپزخانه جدید

به این ترتیب می توانید با هزینه کمتری ظاهر آشپزخانه را به روز کنید. در حالی که اتاق خوابها ممکن است حریم خصوصی بیشتری بخواهند، اما میتوانند از شیشههای بافتدار استفاده کنند که به نور اجازه نفوذ بصری کمتری میدهد. برای تزیین اتاق خواب می توانید از دکوری های مختلف استفاده کنید، ولی برای انتخاب دکوری ها و وسایل تزیینی، سبک و تم اتاق را در نظر بگیرید و سعی کنید از دکوری های کمتری در آن استفاده کنید. برعکس خانم ها در چیدمان اتاق با تم مردانه و برای پسران جوان به عملی و مفید بودن فضا بیشتر دقت کنید. که البته توجه کنید با توجه به سایه ها و تیره روشنی ها بسیار ماهرانه باید چیدمان شود. البته از طراحی قفسه های کاربردی هم نباید غافل شد. شلف های دیواری برای اتاق ۱۲ متری کوچک عالی به نظر می رسند و بسیار کاربردی هستند.

این سبک بدون نکته نیست و با بازی سایه ها و رنگ های ذکر شده ایجاد می شود. این دو رنگ در کنار هم مکمل های جذابی هستند اما در انتخاب مبلمان و ترکیب پارچه ها خیلی محتاط باشید و بهتر است از مبلمان ساده استفاده کنید. این سبک، برای دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری کوچک به احتمال زیاد خیلی پیشنهاد مناسبی نیست، زیرا به سختی فضای کافی برای همه وسایل و مبلمان پیدا خواهد شد. اما سبک کلاسیک ایده آل ذهن خیلی هاست. در رنگ ها و کنتراست های کلاسیک از طیف های براق اجتناب می شود. رنگ قرمز در اتاق های کوچک تنها برای تاکید استفاده می شود.

این روش ساده ترین و کم هزینه ترین روش ممکن است و البته از نقاشی دیواری هم برای تضاد بین دیوار پشت تختخواب و فضای اطراف آن یا روی یکی از دیوارهای بلند اتاق هم می توان استفاده کرد. امروزه مدل های مختلف از تختخواب های مورفی یا تختخواب های تاشوی دیواری در بازار وجود دارند. با خواندن این مطلب از مجله دلتا، با جدیدترین مدل های آرک آشپزخانه آشنا شوید، تا بتوانید با توجه به سبک دکوراسیون، آن را در آشپزخانه به کار گیرید. شما چه ایده هایی برای ترکیب دکوراسیون اتاق خواب دارید و برای جذاب تر کردن یک فضای ساده از چه فاکتورهایی کمک می گیرید؟

برای انتخاب سرویس خواب باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که زیبایی ملاک اصلی شما نباشد. تا زیبایی اتاق خوابتان را دو چندان کنید. خانه های اسکاندیناوی به سادگی، کاربردی بودن و زیبایی مشهور هستند. گچ تزیینی: استفاده از آن روی دیوار بسیار آسان و برای مدت طولانی کاربردی است، خرد نمی شود و به ایجاد طرح در اتاق کمک می کند. انواع متنوعی از کاشی ها اعم از ساده و طرح دار وجود دارد که از آن ها برای پشت اجاق گاز یا ظرفشویی استفاده می گردد. کابینت های چوبی از مهمترین عناصر آشپزخانه های کلاسیک می باشند که بر روی درب ها منبت کاری های خاص و زیبا انجام شده است. بهتر است تختخواب را در دورترین نقطه از در اتاق خواب قرار دهید ولی در عین حال زمانی که روی تختخواب دراز کشیده­ اید درب اتاق خواب را ببینید زیرا باعث ایجاد حس امنیت می ­شود. نقطه کانونی و تاکید: تضاد دیوارها و طراحی دیوار تاکیدی با طرح و الگوی خاص در اتاق خواب از ویژگی های بارز هر فضای داخلی مدرن است که آن را کسالت درمی آورد. 6. نورپردازی در طراحی داخلی دفتر تاثیرگذار است. این نکته به این معنی است که طراحی دفتر کار در یک شرکت یا سازمان، اهمیت بسیار زیادی بر میزان خروجی کاری دارد.

علاوه بر آن استفاده از تابلوها و یا اکسسوری­ های دیواری باید با توجه به ابعاد و سبک طراحی اتاق انجام شود. نورپردازی اتاق : اینجا باید تصمیم بگیرید لوستر مناسب تر است یا یک جفت چراغ دیواری؟ یک لوستر فرفورژه ظاهری باشکوه ایجاد می کند . همانطوری که بیان کردیک اگر می خواهید دکوراسیون آشپزخانه سنتی داشته باشید باید برخی از عناصر سنتی را در آشپزخانه خود استفاده کنید تا فضای آشپزخانه شما سنتی و زیبا شود. فرش های سنتی خاورمیانه ، پرده های گران قیمت ضخیم ، مجسمه های بزرگ و باشکوه ، کاربرد رنگ های تیره (قهوه ای، سبز زیتونی و زرشکی) در این سبک دیده میشود . مهمترین نکته در طراحی اتاق خواب این است که آن را به شکل یک پروژه ببینید و با برنامه عمل کنید، نه به شیوه سنتی. نکته هایی مثل الگوها و کاربردهای دیوار، پارچه پرده، روانداز و بالش، نقاشی، چراغ ها و حتی گیاهان مهم هستند. رنگ مشکی در چراغ های لوله ای، یک چراغ دوربینی ایستاده و دیوار مرمر پشت اجاق گاز دیده می شود که همه این تضادها را طبیعی جلوه می دهد. البته در دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری یا کوچک، نصب پارتیشن توصیه نمی شود اما از تقسیم بندی با رنگ می توان استقبال کرد.

درواقع به جای پنهان کردن عناصر دیگر می توان آن ها را در معرض دید قرار داد و حتی به عنوان عناصر تزیینی استفاده نمود . بعضی از اشپزخانه به نحوی کوچک هستند که جای حرکت خود فرد هم در این محیط نیست بنابراین نمیشود به خوبی این بخش را دکور نمود. وسایل ضروری: مبلمان و وسایل ضروری را بعد از اندازه گیری تک به تک تهیه و در جای مورد نظرتان قرار دهید، این کار باعث می شود تا فضاهای اضافی از قبل کاندید شده از ذهنتان بیرون بروند و چیدمان به ترتیب و با دقت و فکر بیشتر انجام شود. اولین بار که اتاق خواب خانه ­ی جدیدی که می­ خواهید بخرید را می­ بینید، یا وقتی که به تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود فکر می­ کنید احتمالا مهم ­ترین ویژگی­ های آن را در ذهنتان مجسم می­ کنید. اگر اتاق خواب­تان بزرگ نیست و به فکر یک دکوراسیون مدرن هستید می­ توانید سادگی در طرح و رنگ دیوار و سقف را به عنوان یک اصل در نظر بگیرید. طیف آبی برای دکوراسیون اتاق ۱۲ متری: اگر موقعیت و جهت اتاق خواب شما جنوبی است، رنگ آبی می تواند اتاق را در برابر تابش طولانی مدت آفتاب خنک کند.

دیوارها سایت dekorasiyon چه رنگی باشند؟ رنگ: با رنگ آمیزی دیوارها می توانید اتاق را با پوششی یکپارچه و یا با چند رنگ تقسیم کنید. در طراحی رنگ انجام شده در این سبک باید از رنگهای گرم در دکوراسیون استفاده کرد. طیف گرم در دکوراسیون اتاق ۱۲ متری: رنگ بنفش، یاسی یا صورتی معمولا برای اتاق خواب زنانه و دخترانه مورد استفاده قرار می گیرد. کمی تامل کنید و ببینید با کدام رنگ در طولانیمدت بیشتر احساس راحتی خواهید کرد. تابلوهای پنلی: پنل هایی که جنبه تزیینی دارند به راحتی روی دیوار نصب می شوند تا کنتراستی از جنس سنگ، بافت چوب و یا چوب پنبه ای ایجاد شود. علاوه بر آن در این خانه احساس شادی و خوشحالی و راحتی داشته باشید. فضاسازی وسایل: اگر قرار است علاوه بر تختخواب، میز و کمد هم داشته باشید پس بهتر است منطقه و فضای قرارگیری آن ها را هم در نظر بگیرید. اگر بر کلاسیک اصرار دارید، پس باید آن را در کل خانه اجرا کنید و اتاق خواب را هم فقط به استراحت اختصاص دهید. طرح سوم: در اتاق خواب مستطیلی شکل و کوچک منطقی است که کمد دیواری را در طول یک دیوار عمود بر تخت در نظر بگیرید، البته اگر عرض اتاق به شما این اجازه را می دهد.

اما در این مطلب کوتاه، می توانید به صورت خلاصه، ویژگی های سبک کلاسیک را مطالعه کنید و برای کاربرد آن در دکوراسیون منزل تان تصمیم بگیرید. مزیت این شکل اتاق این است که حتی می توانید تخت را در وسط اتاق قرار دهید و کمدی کوچک بالای آن برای نگه داری وسایل نصب کنید. فراموش نکنید بالای تختخواب بهتر است به دیوار اصلی اتاق چسبیده باشد. سبک کلاسیک: محال است با شنیدن اسم سبک کلاسیک در اتاق، تخت چوبی با تاج بلند، جالباسی و کمد بزرگ و انبوهی از پارچه های گران بها را در آنجا تصور نکنید. حتی می توانید از لوستر استفاده نکنید و با چند روشنایی نور هر قسمت اتاق را تامین و فضا را روشن کنید. از چند نوع چراغ برای روشنایی استفاده کنید، به عنوان مثال یک لوستر و یک جفت چراغ دیوار کوب یا چراغ خواب در بالای تختخواب و چراغ مطالعه روی میز.

رنگ های طبیعی در دکوراسیون اتاق ۱۲ متری: در جریان های مدرن پیشنهاد می شود که اتاق خواب ساده و با وسایل روشن طراحی شود. سبز در دکوراسیون اتاق ۱۲ متری: در روانشناسی رنگ سبز روشن را برای دیوارها انتخابی خوب و آن را رنگ آرامش بخش و تسکین دهنده تنش های عصبی می دانند. این رنگ مناسب دکوراسیون هر اتاقی است؛ هم برای اتاق خواب زوج ها و هم کودکان. طراحی دکوراسیون اتاق خواب، به این موارد توجه کنید! اندازه گیری صحیح اتاق : ابتدا اندازه هر بخش اتاق را تخمین بزنید تا بدانید چه وسایلی را می توانید در آن جای دهید و کدام موارد لازم نیست و می توان آن ها را دور ریخت. در وسط آپارتمان یک سازه مات و مشکی دیده می شود که تمام لوازم صوتی و تصویری را روی خود جای داده، ولی درون خود درواقع یک سرویس بهداشتی دارد. آرین پاراکس پس از بررسی هایی که در مورد این پروژه انجام داد متوجه شد در طراحی دکوراسیون دفتر کار فوق حمام و سرویس های بهداشتی، دکور مونوکروماتیکی دارند که با باقی فضای ساختمان در تضاد است.

حتی برای تاکید لوازم جانبی و تزیینی و پارچه ها، مثل پرده، مبلمان کوچک، صندلی اداری یا بین بگ، پاف و یا میز تحتی ممکن است کارآمدتر باشند. بعضی از وسایل و قطعات مبلمان نه تنها ضروری نیستند که چندبرابر اتاق را شلوغ می کنند، مانند مبلمان اضافه که شما ناخودآگاه قطعا روی آن وسایل زیادی آویزان خواهید کرد. اتاق را بیش از حد شلوغ و پر از وسایل نکنید، فقط مبلمان و لوازم ضروری را تهیه کنید و جایی برای رفت و آمد در اتاق بگذارید. اینکار دیزاین اتاق را نازیبا و شلوغ می کند. 1. دیزاین اتاق خواب، تختخواب را کجا بگذارم؟ اینکه مثلا تختخواب کجا قرار بگیرد؟ آیا جایی برای قرار گرفتن میز کار وجود دارد؟ با در نظر گرفتن نوع روشنایی برای اتاق خواب می توانید سیم های اضافی آن را هم در پشت دیوار پنهان کنید تا دید اتاق را زشت وبهم ریخته نکنند. حال نوبت ترسیم طرح اولیه اتاق خواب است که می توانید با الهام گرفتن از ایده ها و خواندن توصیه ها خودتان آن را طراحی یا به دکوراتور واگذارش کنید.

در این طرح می توانید رو به روی تختخواب تلویزیون نصب کنید یا فضای داخل را با ترکیب چند رنگ چشم نوازتر کنید. اگر آب و هوای منطقه در اغلب روز های سال گرم است، بهتر است رنگ های گرم را از ترکیب اصلی دکوراسیون داخلی حذف کنید. بهتر است رنگها خیلی خیلی تیره و بی روح نباشند تا فضا یکنواخت نشود و اگر به کاغذ دیواریها و یا دیوارهای طرح دار علاقه دارید نباید بیش از حد از آنها استفاده کنید چون فضا شلوغ و به هم ریخته می شود. اما مجبور نیستید کار را انقدر برای خودتان سخت کنید و می توانید تنها با قلم و کاغذ طرح های مورد نظرتان را بکشید. کاغذ دیواری: رایج ترین راه حل برای دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری یا هر اتاق خواب دیگری استفاده از کاغذ دیواری است که آن هم می تواند به صورت ساده، بافت دار یا دارای طرح باشد.

به همه اجزا و عناصر موجود در آن حتی در کوچک ترین جزییات توجه می شود، این موضوع شامل دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری هم حتی می شود. رنگ سفید برای اتاق خواب ۱۲ متری: رنگ سفید راه حلی موفق برای بزرگ تر نشان دادن دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری و کوچک است، مرزهای اتاق محو می شوند و مبلمان وسایل اصلی مرکز توجه قرار می گیرند. طراحان رنگ ها و بافت ها طبیعی چوب، شیشه و فلز را ترجیح می دهند. کف پوش: برای کف پوش اتاق خواب معمولا از پارکت لمینیت به همراه فرش استفاده می کنند. بعد از انتخاب سبک نوبت به انتخاب رنگ می رسد که برای دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری یا کوچکتر بهتر است از رنگ های روشن استفاده کرد، این تکنیک آنقدر تاثیر دارد که حتی طراحان ماهر با رنگ کردن لبه های مشکی به رنگ سفید از آن استفاده می کنند. رنگ آبی را بهراحتی میتوان با دیگر رنگها نیز ترکیب کرد. امیدواریم با توصیه ها و ایده های بیان شده در نهایت برای دکوراسیون منزل و طراحی آشپزخانه یک راهکار منطقی و صحیح انتخاب نمایید. چوب معمولا حرف اول رو در این دکور میزنه و همه چیز در نهایت ظرافت طراحی میشه.