دکوراسیون اتاق خواب دخترانه: معرفی 4 سبک خاص و منحصر به فرد

اضافه کردن بافت به طراحی داخلی منزل به اندازه استفاده از رنگ مهم است. در این صورت تمام اجزا در فضای طراحی کلاسیک لابی به درستی چیده می شوند . در نتیجه یک فضای دلنشین و جذاب به اتاق خواب می بخشد. اینبار با ۲۵ مدل تزیین اتاق کودک در طرح ها و چیدمان های بسیار جذاب وسایل از میان شیکترین عکس های دکوراسیون اتاق خواب کودکانه پسر و دختر در خدمت هستیم. خلوت و استراحت و تفکر و تامل اعضای یک خانه، در محیط اتاق خواب شکل می گیرد و این مستلزم رعایت نکاتی بسیار با اهمیت است. اما با نکاتی ساده می توانید تزئینات را به راحتی متفاوت کنید ! نکاتی که مربوط به ارتباط ویژگی های اتاق خواب با ویژگی های کاربران آن است. ما در این مقاله به نکات مربوط به دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک اشاره کردیم. یکی از ترفندهای کلیدی در طراحی دکوراسیون داخل منزل توجه به مبلمان است. این کارشناسان، یا فارغالتحصیل دانشگاه هستند یا مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته آموزشگاههای حرفهای وجود دارند که این دورهها را به شکل بسیار علمی برگزار میکنند و علاقمندان میتوانند بعد از گذراندن این دورهها مدرک تخصصی طراحی دکوراسیون را دریافت کنند.

بنابراین اگر پرده پارچه ای است، باید در کنار آن از آستر یا والانی ضخیم استفاده کرد تا در مواقع نیاز مانع دید به فضای داخل و ورود نور شد. همچنین ترجیحا اندازه تخت و نحوه چیدمان آن باید به گونه ای باشد که تخت در مرکز دیوار قرار بگیرد و حدودا 1 متر با دیوارهای کناری فاصله داشته باشد. برای زیبایی دیوارهای اتاق میتوانید از قاب عکس و کاغذ دیواری های متنوع استفاده کنید. برای لوکس نشان دادن فضای یک اتاق خواب دیوارهای ساخته شده از چرم مصنوعی میتواند بهترین راهکار در دکوراسیون اتاق خوابهای به سبک کلاسیک باشد. همچنین برای ایجاد نور دکوری و تزئینی، از نور مخفی در سقف و دیوارها و چراغ های مخصوص می توان استفاده کرد تا دکوراسیون اتاق را زیبا کند. وجود پنجره در اتاق خواب یک پوئن مثبت به حساب می آید.

اما در مورد اتاق خوابها این موضوع اهمیت بیشتری سایت dekorasiyon دارد. از اواسط قرن بیستم به اینسو، در مناطق ثروتمندتر، برخی از اتاق خوابها دارای سرویس بهداشتی جداگانه شدهاند. طرحهای گل دار یکی از ترندهای طراحی داخلی کلاسیک به شمار میرفتند که حالا پس از سالیان سال باز هم تجدید شدهاند و به گونهای مدرن جای خود را در طراحی باز کردهاند. اما در عین حال سبک مدرن و انتخاب مبلمان مینیمال برای اتاقهای کوچک، باعث ایجاد احساس راحتی بیشتر و بزرگتر به نظر آمدن اتاق می شود. بهتر است در سایر اکسسوری ها نیز رنگ طلایی تقویت شود. البته استفاده از رنگ عاملی است مشروط بر ابعاد اتاق خواب که بهتر است برای اتاقهای کوچک از رنگهای روشن تر و برای اتاقهای بزرگ از طیفهای پررنگ تر و شادتر استفاده شود.تلفیق درست رنگها می تواند در انتخاب اکسسوری یا مبلمان اتاق انجام شود و لزوما وابسته به رنگ دیوارها و سقف و کف نباشد.برای دختر بچه ها بهتر است طرح های فانتزی و عروسکی بر روی اکسسوری و لوازم قابل تغییر مثل پرده ها ایجاد شود تا با تغییرات سریع روحی و علایق آنها همخوان بوده و قابلیت تغییر دادن داشته باشد.

در صورت وجود فضای کافی در اتاق خواب می توانید یک مبل تک نفره یا یک کاناپه نیز در اتاق قرار دهید. البته گاهی ممکن است قطعه ابزاری وجود داشته باشد که سایر قسمت ها نداشته باشند. همچنین ممکن است به یک منبع نور قوی برای مطالعه به صورت موضعی بر روی میز کار یا بالای تخت احتیاج باشد. بنابراین انتخاب سایز فرش، اندازه تخت خواب، کمدهای لباس و قفسه های کتاب، میز آرایش و میزهای تحریر و پاتختی ها و … همان طور که اشاره شد در این قسمت از سایت دونقطه با جدیدترین مدلهای تزیین اتاق کودکان که شامل دکور اصلی از جمله دیوار، سقف و رنگ اتاق و همچنین طراحی و چیدمان وسایل دیگر مانند پرده، فرش، کمد، لوستر، رنگ و شلف می شود همراه شما هستیم.

به طور کلی رنگ های روشن و گرم ، برای پرده آشپزخانه بسیار چشم نواز است و تازگی و نشاط به فضای آشپزخانه می بخشد . رنگ آبی نیز هم نشاط و شادابی و هم در عین حال تعادل و ملایمت را در خود دارد و برای دکوراسیون اتاق یک پسر انتخاب مناسبی است.برای نظم بخشیدن به وسایل و حفظ سادگی و کاربردی بودن دکوراسیون، انتخاب شلف ها، کمدها و قفسه های کاربردی با رنگهای ساده می تواند مناسب باشد.برای پسرها در هر سنی که هستند حتما گوشه ای از فضای اتاق یا دکوراسیون را به سرگرمی مورد علاقه اختصاص دهید. ۲۰۱۵-۰۹-۱۸. دریافتشده در ۲۰۲۱-۰۱-۲۴. لطافت احساس و رویا پردازی دخترانه شاید اولین نکته ای باشد که بهتر است در طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه به آن توجه شود. اگر به دکوراسیون خانه های کوچک علاقه مند هستید در ادامه با ما همراه باشید تا با چند نمونه جالب دکوراسیون و طراحی داخلی فضاهای کوچک آشنا شویم. چنانچه به دنبال ایجاد انرژی در محیط هستید میتوانید از رنگهای گرم استفاده نمایید. رنگ مشکی به دلیل ابهت و سادگی در حین کامل بودن اغلب مورد توجه پسر ها است.

برای اینکه خواب و استراحت آرام و بینظیری داشته باشید سعی کنید از رنگ های ملایم مانند بنفش کم رنگ یا زرد برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که انتخاب طیف رنگ درست، لزوما به معنی هم طیف بودن رنگها نیست. اگر شما در یک واحد اجاره ای زندگی می کنید. با کمک رنگ، شما میتوانید به خصوصیات مهمی که بیانگر و معرف سبک است دسترسی پیدا کنید. اتاق خواب نیاز به تختخواب یا بستر دارد. برای یک دکوراسیون کلاسیک بهتر است که از تخت خواب های چوبی که تاج های بلندی دارد و تاج آن ها به وسیله ی هنرهای دستی چون کنده کاری، معرق، منبت و غیره تزئین شده است، استفاده نمایید. اگر اتاق خواب شما بزرگ است بهترین مکان برای قرار دادن تخت خواب شما در وسط اتاق خواب می باشد. گزینش رنگ: با توجه به اینکه اتاق خواب های بدون پنجره دلگیر است، استفاده از رنگ های روشن در این اتاق خواب این مشکل را رفع میکند. استفاده از رنگهای روشن و شاد در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بسیار مناسب این ویژگی است.در نظر گرفتن قفسه ها، شلف ها و کمدها با تعداد زیاد برای قرار دادن وسایل و اکسسوری های دخترانه نکته ی قابل توجهی است.توجه به جزئیات را نباید فراموش کرد.

در این قسمت از مقاله بعضی از سبک های مربوط به دکوراسیون اتاق خواب به شما معرفی می شود. البته نکات بسیار دیگری هم برای این امر وجود دارد اما اولویت با دو نکته ذکر شده است و رعایت آن می تواند بستر مناسبی برای یک طراحی کاملا ایده آل ایجاد کند.برای شروع بهتر است بنا بر سلیقه و نظر کاربر فضا، یک الگوی خاص برای دکور کردن اتاق خواب پسرانه در نظر گرفته شود . در این حالت دسترسی به تخت خواب از دو طرف به آسانی امکان پذیر است. اما اگر اتاق خواب بسیار کوچک است و قرار دادن آن در مرکز دیوار امکان پذیر نیست، بهترین حالت این است که آن را کنج اتاق قرار داد. با توجه به اینکه اکثر اتاق خواب ها در خانه های ایرانی به شکل مستطیل و مربع هستند، بنابراین چیدمان و طراحی دیزاین آن ها، به راحتی انجام می گیرد. در ادامه در مورد انواع مبلمان مدرن ،کلاسیک، راحتی و استیل صحبت خواهد شد. رنگ هایی وجود دارند که میتوانند به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ شوند. لوستر نیز از دیگر المانهای جذاب در سبک کلاسیک است که از تنوع بالایی برخوردار است اما باید لوستری را برای اتاق خواب انتخاب نمود که رنگ آن با فضا تناسب داشته باشد و خیلی بزرگ نباشد.

نورپردازی اگر اصولی و به درستی انجام شود، یک محیط منحصر به فرد در اتاق ایجاد کرده و حس و حال خوبی را به وجود می آورد. استفاده از اجزا و فرم های هندسی در سبک مدرن به خوبی قابل ملاحظه هست. به عنوان مثال، برای دکوراسیون اتاق خواب، ایده هایی را در ذهن دارید و تمام تلاش خود را به کار می بندید، که آن ایدهها را در صورت امکان، عملی کنید. تجربه و تخصص ما ایده های مناسبی در اختیار شما میگذارد. برای مثال کسی که همیشه خانهاش میزبان مهمانیها و جشنهاست باید خانهاش باکسی که در خانه کار میکند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت باشد. طراحان و معماران داخلی این نکته را در نظر گرفتند، که هر شخص دارای روحیه و سلیقه متفاوت است، به همین منظور طرح های متنوع و مختلفی را برای دکوراسیون داخلی به وجود آوردند. از آنجا که تاثیر روانی رنگها بر هیچکس پوشیده نیست، انتخاب رنگ درست و متناسب با افراد استفاده کننده اتاق خواب، می تواند تاثیر بسزایی در بهینه بودن و کارآمد بودن دکوراسیون آن داشته باشد. مثلا برای اتاقهای کوچک با طول کم، انتخاب رنگ روشن برای دیوار انتهایی، باعث می شود طول اتاق بیشتر به نظر رسد.

فضاهای معماری که بدون اصول طراحی دکوراسیون داخلی ساخته میشوند یا قابلیت استفاده ندارند یا در صورت استفاده شدن نیز کارایی لازم را ندارند . امروزه معماری داخلی به عنوان یک علم جداگانه اموزش داده میشود و این نشان دهنده ی اهمیت خاص ان و همه گیر شدن این علم در دنیای مدرن قرن بیست و یکم و جامعه ی جهانی است. همچنین انتخاب یک رنگ برای دیوار و کابینت ها نیز باعث بزرگ دیده شدن آشپزخانه می شود چرا که مرض های چشمی را از بین می برد . همچنین فضای اتاق نباید با دکوری و اکسسوری های زیاد پر شود و برای دیزاین آن بهتر است موارد محدودی را به کار برد. فضای شلوغ و درهم ریخته، باعث انتقال اضطراب می شود و آرامش را از بین می برد.

قبل از هر چیز بگوییم منظور از کودک بچه های بین سن ۴ تا ۱۰ سال می باشند. قرار دادن وسایل چوبی قدیمی رنگ و رو رفته به شما در رسیدن به یک دکوراسیون کلاسیک کمک مینماید، وسایلی مانند میز جلو مبلی قدیمی که پایهها و سطح رنگ و رو رفته یا یک صندوقچه و چمدان قدیمی که دیدن آن بیننده را به سالها قبل میبرد. اما باید توجه شود کاربرد رنگ مشکی ملاحظات خاصی دارد و بهتر است حتما از متضاد زیبای آن، یعنی سفید، در کنار چند نقطه رنگ شاد استفاده شود. تخت خواب شما و میزتوالت حتما باید در کنار پریز برق قرار بگیرند. 3. 2- با توجه به گذشته تاریخی این سبک که برگرفته از یونان باستان و روم است، حالتی سلطنتی دارد که تجمل گرایی در آن به وضوح نشان داده میشود. از طرف دیگر، یک لوستر ساده با فضایی به سبک مدرن که معمولا کمتر تزئین شده است، مطابقت بیشتری خواهد داشت. امروزه تمایل افراد به داشتن آشپزخانه بهروز و مدرن در دکوراسیون خانه عروس، زیاد بوده و در پی استفاده از ایدههایی نوین برای اجرایی کردن این خواسته خود هستند. گاهی بنا بر سلیقه و روحیات فردی استفاده از رنگهای گرم و پر نشاط در کنار طیف سرد و لطیف هارمونی بی نظیری در دکوراسیون یک اتاق خواب دخترانه ایجاد می کند.

بهره گیری از شیشه در قسمت بالایی درب اتاق خواب: پوشش قسمت بالایی درب اتاق خواب به وسیله شیشه، سبب ورود نور شده و فضای اتاق را روشن نشان می دهد. یا برای اتاقهای با سقف کوتاه و ارتفاع کم، انتخاب طیف روشن و باز برای سقف، موجب بلندتر به نظر آمدن آن می شود. به عنوان مثال برای اتاقهای کوچک انتخاب دکوراسیون در سبک کلاسیک مناسب نیست. اتاقهای خواب دارای پنجره، از یک مزیت اساسی برخوردار هستند. استفاده از پرده های حریر و ساده در اتاق خواب های دارای پنجره، فضای بسیار خوب و دلپذیری را به وجود آورده و مانع شلوغی اتاق خواب می شود. در مقابل بهتر است از انتخاب رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی برای دیوارها پرهیز کرد، چرا که رنگ هایی پرانرژی و محرکی می باشند و آن ها را با دکوری و اکسسوری ها وارد فضای اتاق کرد. اکسسوری هایی با رنگ و بافت دلخواه استفاده کنید. همچنین توجه کنید که دکوراسیون خانه شما باید به گونه ای طراحی شود که از پدید آمدن سایه های تیره اجتناب گردد. بهطور مثال اینکه شما میز نهارخوری ۴ نفره میخواهید یا ۱۲ نفره و آیا دوست دارید جنس آن چوبی باشد یا فلزی؟

زیرا با ورود نور طبیعی خورشید به اتاق، حس و حال اتاق عوض شده و فرد از بودن در آن مکان احساس آرامش و لذت می کند. مبلمان خود را با دقت انتخاب کنید و از آن به مدت طولانی لذت ببرید. استفاده از رنگ ها، عناصر و وسایل مناسب در اتاق خواب، سبب ایجاد یک دکوراسیون جذاب و خاص شده و حضور در اتاق خواب برای خود شخص و سایر افراد لذت بخش خواهد بود. در این سبک اغلب از رنگهای کرم، قهوهای و سفید به صورت برجستهتر استفاده میشود و سایر رنگها نقش زیادی در این سبک دکوراسیون ندارند. از فرش های نقش دار میتوان برای محیط های درخشان و صیقلی استفاده کرد .