دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک و ایدههایی برای بهتر کردن فضا

در این مقاله از استادکار قصد داریم تا با هم با شیوه تغییر دکوراسیون اتاق خواب با وسایل ساده آشنا شویم و نکات جذابی در این مورد یاد بگیریم، با ما همراه باشید. بهره بردن از آباژور را همراه با لوستر فراموش نکنید، چرا که نور یک دست برای اتاق خواب مناسب نیست. در اتاق بعدی شاهد یک مجسمه نیم تنه ایستاده، لوستر حباب سفید و یک چراغ دیواری متحرک هستیم که برای تزئین قاب کاری فرانسوی استفاده شده اند. اما باید بگویم وجود فرش در اتاق خواب هرچند که کوچک باشد آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان خواهد اورد همچنین به زیبایی اتاق خواب شما خواهد افزود. برخلاف مبلمان مدرن که احجام هندسی خالص به صورت مکب مربع، نیم دایره …

در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ معمولا از کنتراست رنگهای خنثی در فضای پذیرایی منزل استفاده میشود و سعی طراحان بر این است تا به مفهومی غنی و آرام در رنگ این فضا برسند. چه از فضای آشپزخانه صرفا برای پخت و پز استفاده می شود و چه یک میز صبخانه خوری یا میز جزیره با کاربری صرف غذا در دکوراسیون آشپزخانه دارید، گیاهان می توانند روحیه افراد حاضر در این فضا را بهبود بخشند. گلدانهای رنگارنگی با الگوها و بافتهای مختلف وجود دارند که میتوانید زیباترین آنها را برای گیاهان خود انتخاب کنید. اگر این کاغذ دیواریها درست انتخاب شوند، میتوانند مانند یک قطعه هنری روی دیوار شما به نظر برسند. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره با در نظر گرفتن تمامی نکات بیان شده در سبک و طراحی داخلی اتاق خواب برای دو نفر صورت میگیرد. یکی از سبک های اصیل و یادآور مکان های تاریخی، سبک کلاسیک می باشد که قدمت آن به دو هزار سال می رسد. بهتر است با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب خود آن را انتخاب کنید. خواندن مقاله راهنمای انتخاب مدل پرده اتاق خواب نیز خالی از لطف نیست. اگر در فضاهای کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید می توانید جلوه اتاق را بیشتر کنید.

در صورتی که اتاق خواب شما پنجره داشته باشد، بی شک به پرده سایت dekorasiyon نیاز خواهید داشت. شما برای تهیه پرده گزینه های انتخابی بسیار زیادی خواهید داشت. موردی که بسیار در طراحی داخلی این سبک تاثیر دارد استفاده ی محدود از رنگ و متریال است و متریالی که استفاده شده باید کیفیت بالایی داشته باشد مثل پارچه ابریشم، چوب های گران بها و… به طور مثال در یک دکوراسیون داخلی مدرن استفاده از مبلمان سبک ال با توجه به طراحی مینیمالی که دارد و همچنین پتانسیل استفاده از کوسنها و تشکچه ها با رنگهای متنوع می تواند در بدو ورود حس و حال دکوراسیون مدرن را به بیننده القا کند، ترکیب کردن این مبلمان با برخی المانهای مورد نیاز دیگر مثل اقلام دکوری یا لوسترهای مخصوص دکوراسیون مدرن مهمترین رکنهای نمایش این سبک ازدکوراسیون در بدو ورود به فضای داخل منزل است. ایده مبل تختخواب شو یا تختهای انعطافپذیر نیز میتواند حال و هوای دکوراسیون اتاق خواب شما را تغییر دهد. این موضوع نشاندهنده میزان اهمیت و کاربرد اتاق خواب در زندگی هر یک از ماست و نشان میدهد که تغییر دکوراسیون اتاق خواب تا چه میزانی میتواند روی احساس خوب و تجربه حسی بهتر در زندگی بر ما تأثیر بگذارد.

قرار دادن یک گلدان شیک با گل هایی زیبا می تواند فضایی گرم برای اتاق شما به همراه داشته باشد. این کلکسیون ها را نمی توان از سبک کلاسیک جدا کرد، یادتان هست که گفتیم سبک کلاسیک با خود لایه های تاریخی را به همراه می آورد؟ رنگ های خنثی از این دسته رنگ ها می باشند که با نگاه به آن ها چشم هایتان اذیت نمی شود و حس ارامش و سادگی برایتان القا می شود. دیوارپوش ها جز جدیدترین اقلام دکوراسیون هستند که می توانید با استفاده از آن سادگی دیوار اتاق خود را کم کنید. اگر از به کار بردن رنگ تیره در فضای اتاق خواب هراس دارید بهتر است نگران این موضوع نباشید زیرا در کنار رنگ تیره دیوارها میتوانید رنگهای مکمل دیگر را نیز وارد کنید. برنامه بریزید که چه میزان بودجهای برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب لازم دارید. در این نوع سبک لازم نیست همیشه از تقارن استفاده کنید. برای این موضوع بهتر است که در ابتدا ویژگی های این دو نوع پلان و مزایا و معایب آن را بشناسید و با توجه به روحیه کاری و نوع فعالیت دفتر اداری خود تصمیم بگیرید که کدامیک برای فضاهای کاری شما مناسب ترند.

گاهی اوقات لازم نیست برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب حتما همه قسمتها را نوسازی کنید و تنها با صرف هزینههای اندک و بدون اختصاص دادن بودجه اضافی به ساختوساز و بازسازی اتاق، یک مکان فوقالعاده زیبا و دوست داشتنی داشته باشید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید دکوراسیون اتاق خواب بدون تخت را برای خودتان انجام دهید و فضایی زیبا و جذاب را طراحی کنید. اگر رنگ دیوار اتاق خواب شما ساده است می توانید با استفاده از استیکر از سادگی آن کم کنید. آینه را در جایی قرار دهید که نور پنجره در آن بتابد تا از این طریق، نور طبیعی خورشید در سراسر اتاق منعکس شود. با ما همراه باشید تا 7 ترفند اصولی و مدرن را برای دکوراسیون اتاق خواب بیان کنیم. برای این که یک دکوراسیون داخلی منحصربه فرد و زیبا خلق کنیم نیاز داریم تا تمام عناصر بصری را به خوبی بیشناسیم و با تاثیر آنها بر مخاطب کاملا آشنا باشیم. در ادامه عناصر کلیدی سبک نئوکلاسیک در دیزاین خانه را با هم بررسی خواهیم کرد. به یاد آوردن اینکه استفاده از تنها عناصر كلاسیك معنی ندارد ، یا کارایی امروز را به همراه نخواهد داشت.

اگر طراحی پلان به گونه ای انجام شود که فضای بسیار منعطف و تنوع پذیر برای چیدمان مبلمان و سایر وسایل در اختیار قرار دهد فرد آزادی بیشتری برای چیدمان فضای مورد نظر خود دارد از این رو احساس رضایت و آرامش بیشتری خواهد داشت . از نظر تاثیر روانشناسی رنگ ها، رنگ های سرد و خنثی حس آرامش به انسان انتقال می دهند. در سبک مدرن معمولا از حداکثر دو رنگ در متریال آن استفاده می شود . برای مثال آن را به عنوان مرکز سرگرمی یا دفترکار در خانه تبدیل کنید. در دکوراسیون پاستیلی حتما دیوارهای اتاق را با رنگ های پاستیلی رنگ کنید. رنگ های پاستیلی و ملایم نیز در عین روشن بودن بسیار دلگرم کننده هستند و برای داشتن خوابی راحت بهترین انتخاب می باشند. انتخاب لوسترها و چراغهای خلاقانه تاثیر زیادی بر زیبایی اتاق خوابتان دارد و با صرف هزینههایی پایین میتواند سبک اتاق خواب را تغییر دهد. میتوانید پارچهها و خرده تکههای لباسهای رنگی را به شکل حروف اول اسمتان درآورده و آن را در یک قاب شیشهای روی دیوار اتاق خوابتان نصب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق خواب بستگی به بزرگی فضای آن نیز دارد. سبک دکوراسیون اتاق خواب و همه لوازمی را که قصد دارید در اتاق قرار دهید، انتخاب کنید.

همچنین نورپردازی در آشپزخانه سبب بزرگتر شدن فضا میشود. تحصیلات میتواند به موفق شدن در طراحی دکوراسیون داخلی کمک شایانی بکند چراکه داشتن دانش معماری داخلی در کنار عواملی دیگری مانند تجربه، ذوق هنری، علاقه، و … یکی از روشهای طراحان دکوراسیون داخلی برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل استفاده از ظروف تزیینی، گلدان، قفسه و گاهی اوقات سبدهای بافته شده تزیینی است. امروزه در بیشتر اتاق خواب ها از تخت های دونفره بزرگ استفاده می شود. به طور مثال اگر ارتفاع تخت ۶۰ سانتی متر باشد، چراغ با ارتفاع ۶۵- ۶۸ سانتی متر مناسب خواهد بود. آیا میدانید که هر فرد به طور متوسط تقریبا یک سوم زندگی خود را در اتاق خواب خود میگذراند؟

یکی از دیگر اصول مهم در طراحی منزل بحث نورپردازی میباشد که باعث زیبا تر شدن محیط و فضای ساختمان میشود . این مطلب تخصصی درباره دکوراسیون آشپزخانه را بخوانید تا با اصول دکوراسیون آشپزخانه ایرانی و ترفندهای تزیین آشپزخانه بیشتر آشنا شوید. حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس باعث میشود که شما نتوانید چیدمان درست و اصولی در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها ادامه خواهد داشت. قطعا دوست دارید در حریم خانه تان محیطی ایجاد کنید که در آن احساس آرامش کنید.بی شک این محیط اتاق خواب است. اما واضح است که میتوانید کاربری اتاق خواب خود را تغییر دهید و آن را چندمنظوره کنید. برای خرید انواع سرویس چوبی به فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی مبل رجا مراجعه کنید. انواع مختلفی کفپوش از جمله لمینیت، پی وی سی و موکت وجود دارد که میتوانید با توجه به رنگ و مدل دکوراسیون خود آنها را تغییر دهید. بعد از موکت چوب و چارکت نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد. اما در این بین رنگ هایی وجود دارند که انتخاب مناسب تری برای زمان استراحت هستند.

امروزه تخت خوابهای فانتزی و مدرن مختلفی با شکل و شمایل جذاب برای دختران نوجوان وجود دارد. در اطراف تخت از آبازور و میز کنار تختی استفاده کنید. از این فضا فقط به قصد استراحت و برای تجدید قوا استفاده کنید. با نصب یک درب شیشه ای در آشپزخانه، می توان این دو فضا را به هم وصل کرد. همه این گزینهها را میتوان با صرف هزینه محدودی انجام داد و احساسی متفاوت در این قسمت از خانه تجربه کرد. این کار موجب میشود تا زمان لازم برای انجام پروژه را داشته باشید و بدون نگرانی بتوانید همه کارهای مربوط به تغییر دکوراسیون را انجام دهید. این وسایل دورریختنی بدون اینکه هزینه زیادی را صرف آنها کرده باشید، میتوانند حال و هوای جدیدی به اتاق خواب شما بدهند. شما میتوانید با اشیای تزیینی که به دیوار اتاق خواب نصب میکنید نیز با کمترین هزینه، حال و هوای اتاقتان را عوض کنید. همچنین میتوانید با برداشتن دیوارها دو اتاق را تبدیل به یک اتاق کنید.

به جای رنگ آبی معمولی ، این طرح های رنگی را برای افزودن تعادل های شیک به اتاق انتخاب کنید . امیدواریم موردپسند سلیقه شیک و امروزی تان واقع شود. طراحی دکوراسیون هر فضایی بستگی به سلیقه صاحبین و کاربران آن فضا دارد. بهتر است برای این منظور رنگ سبز به تنهایی استفاده نشود و کنار آن از رنگهای خنثی، خاکی و عناصری مانند چوب و مواد معدنی در اتاق استفاده کنید. برای اتاق خواب اغلب از موکت های نرم با طرح های زیبا استفاده می کنند تا هنگام راه رفتن روی آن نرمی را زیر پای خود حس کنید. اتاق خواب منزل شما به عنوان یکی از مهمترین مکانهایی است که بیشتر از هر جای دیگری در خانه زمانتان را در آن سپری میکنید، اما ممکن است فکر کنید برای بازسازی و تغییر دکوراسیون اتاق خواب باید هزینه بسیار کنید و از طرفی به تغییرات عمدهای نیاز داشته باشید. همچنین میتوانید با اضافه کردن یک میز کار با یک صندلی نشیمن، یک گوشه دنج برای کار کردن با لپ تاپ یا خواندن کتاب در اتاق خواب خود ایجاد کنید. برای مثال اگر امکانش وجود داشته باشد میتوانید مقداری از فضای نشیمن را به اتاق اضافه کنید یا در صورت امکان دیوار طرف حیاط یا تراس خود را خراب و از این فضا برای بزرگ کردن اتاق استفاده کنید.

مکمل رنگ سبز در دکوراسیون رنگهای زیبای بسیاری هستند که از طریق آنها میتوانید خانه سبز خودتان را زیباتر جلوه دهید. اگر خانه شما تک خوابه بوده و قرار است نوزادی در اتاق خواب والدین حضور داشته باشد، بهتر است به نحوه قرارگیری تخت او کنار تخت خودتان و حتی نصب شلفهایی که روی آن دکور و اسباببازیهایش قرار میگیرد، توجه کنید. طراحی آن هم میتواند ساده باشد هم لاکچری باشد. یک ایده ساده برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب میتواند استفاده از کاغذ دیواری باشد. میتوانید از گیاهان همیشه سبز آپارتمانی استفاده کنید. خوب است بدانید که کدام گیاهان باید در کنار پنجره قرار بگیرند و کدام یک نور غیر مستقیم دریافت کنند. باید دقت کرد که رنگ مخصوص دیوار یا سرویس چوب نیست و شامل رنگ تمامی دیوارها، سقف، پرده، سرویس خواب و تمام وسایل های کوچک و بزرگی می باشد که در اتاق خواب وجود دارد.

استفاده از مبل های لوکس لمسه دوزی شده با استرهای مخملی بسیار شیک که طرح های اصیل بته چقه ای روی آن حک شده باشد از یک سو و در نظر گرفتن دسته های و تاج های منبت کاری شده از سوی دیگر تنها گوشه ای از فضا سازی با مبل کلاسیک به شمار می آید. نکته مهمی که باید در نظر داشت هزینه های جاری است که سبک های کلاسیک به سبب رعایت جزئیات بیشتر gو نیاز به تجهیزات و ابزار آلات مدرن و پیشرفته، هزینه اجرایی بیشتری نسبت به سبک مدرن دارد. مساله دیگهای که در تناسبات دکوراسیون داخلی اهمیت داره، رعایت نسبت در چیدمان هست. یکی از اصول مهم برای انجام این مرحله، رعایت تناسب و قرینهسازی است.