دکوراسیون اتاق خواب هنری : ۱۳ ایده فوق العاده را از دست ندهید!

این سبک در ابتدا برای کاهش هزینههای ساخت و ساز اضافی انجام میشد، اما در عین حال منجر به افزایش پلانها و سقفهای باز تر هم شد و از نظر تعمیر و نگهداری، مطمئناً اگر چیزی خراب شود، تعمیر آن بسیار آسانتر خواهد بود زیرا همه چیز به طور مستقیم در دسترس شما است. خوب برای مشتریان محترم خودمان در ابتدا اگر قیمت ارزان را نیاز داشته باشند دیوارپوش فومی، اگر قیمت متوسط را نیاز داشته باشند دیوارپوش طرح سنگ و اگر قیمت لوکس نیاز داشته باشند دیوارپوش میکروسمنت را معرفی میکنیم. طراحان ما در این زمینه با در نظر گرفتن خلاقیت و نیاز های کارفرما و با استفاده از نرم افزار های تخصصی طراحی را انجام می دهند ، کیفیت طرحی ها بصورت فول اچ دی و فول فرنیش به کارفرما ارائه داده می شود که به راحتی میتوانند رنگ و جزئیات متریال انتخابی و حتی چیدمان مبلمان را مشاهده کنند در انواع طراحی داخلی مدرن و کلاسیک . پس از مطالعه این مطلب نظرات و ایدههای خود را با ما به اشتراک بگذارید. تصوری که ما از اتاق خواب در ذهن داریم با آنچه در تصویر می بینید، کاملا متفاوت است؛ در این تصویر درون کمد کاملا پیداست.

قرار گرفتن تعداد زیادی عناصر مانند تصویر زیر لذت بصری خاصی به دکور اتاق بخشیده است. ترکیب نقوش روی دیوار و روی کف، جلوه خاصی به اتاق بخشیده است. این روش اهمیت اثرهای هنری را بر روی دیوارهای اتاق خواب بیش از پیش نمایان کرده است. این روش یعنی استفاده از هنر خنثی با بافت یا طرح سنگین، اغلب راهی مطمئن برای ایجاد چنین جلوه های اثری زیباست. لوازم درون کمد دیواری ها اغلب مخفی هستند، اما در اتاق خواب تصویر زیر روش کاملاً دیگری در پیش گرفته شده است. در این سبک مجموعهای از وسایل دکوری داریم که انرژی موجود در اتاق خواب را افزایش میدهند و معمولا نیز از جنس چینی٬ نقره و شیشه هستند. به یاد داشته باشید که وجود قطعات هنری رنگارنگ بر روی دیوارها ضروری است.

به علت استفاده از مجرای اکسپوز و لوله کشی، این سبک طراحی عمدتاً از رنگهای خنثی تشکیل شده است. برای طراحی بهترین مدل آشپزخانه، باید به ابعاد و اندازه، فرم کلی منزل، جانمایی فضاها در کنار همدیگر، نورگیر بودن آشپزخانه و.. هر طرحی را که دوست دارید، برای قاب و تابلوها استفاده کنید اما حواستان باشد که طرح های شلوغ با ابعاد بزرگ، فضا را محدود می کند. لوازم تزیینی که در این اتاق وجود دارد، به یک جفت لامپ مجسمه ای رو میزی محدود شده اند. برای اشخاصی که به شدت به خواب، راحتی و استراحت اهمیت می دهند، طراحی مناسب و جذاب دکوراسیون اتاق خواب بسیار مهم و حائز اهمیت هست. بنابراین برای به کار بردن هر سبکی در طراحی داخلی باید دانش و تجربه کافی در این زمینه وجود داشته باشد تا نتیجه کار زیبا و حرفه ای شود. به عنوان مثال این تختخواب چسبیده به کف اتاق را در نظر بگیرید. ملزومات مختلفی در اتاق خواب وجود دارد که هر یک دارای نکات مختلفی برای انتخاب بهترین رنگ هستند. مطمئناً شما می خواهید دکوراسیون اتاق خواب تان منعکس کننده سلیقه و خواسته شما باشد؛ از طرفی باید مطمئن شوید که اتاق خواب شرایط لازم برای برقراری آرامش و آسایش را داشته باشد.

توجه داشته باشید که تخت باید در محلی قرار گیرد که از در ورودی اتاق امکان دید مستقیم به آن نباشد. توجه کنید که در نورپردازی اتاق خواب، استفاده از شمع و ریسههای تزئینی ال ای دی، بسیار مهم هستند و میتوانند فضای اتاق را رمانتیک و عاشقانهتر کنند. سایبانهای چادری نیز اتاق خواب شما را تبدیل به اتاق خواب شاهزادهها میکند و حتی به لحاظ گرمایی، تخت گرمتر از حد معمول همیشه نگه داشته میشود و دکوراسیون اتاق خواب را از هر وسیله تزئینی دیگری بی نیاز میکند. این موضوع که دختر یا پسر بودن یا خانم یا آقا بودن صاحب اتاق در دکوراسیون تعیین کنند است، کاملاً واضح است. تعیین سبک و مدل منزل و متعاقب آن وسایل و بهره گیری صحیح از رنگ ها از دیگر موارد مهم اصول دکوراسیون به شمار می روند.

اجرای دکوراسیون کلاسیک پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و دستشویی مستلزم پیروی از اصول این سبک است. البته لازم به ذکر است که علاوه بر کتاب ها، هر وسیلهای در دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک دارای قفسه مخصوص به خود است و بی نظمی در این سبک به چشم نمیخورد. البته نیازی نیست که یک سبک را به طور کامل در اتاق پیاده کنید، بلکه میتوانید با خلاقیت و سلیقه خارق العاده خود چند سبک را با هم ترکیب کرده و دکوراسیون خاص خود را به خلق کنید و افراد را شگفتزده کنید. از طرفی، این متریال ها دوام و استحکام بسیار بالایی دارند که می توانند اتاق خواب مدرن شما را همیشگی سازند. بخش دیگری دیوارپوش طرح سنگ که همیشه زیبایی خاص خودش را دارد، سنگ در اصل یک اصالت است و شکوه به منزل میدهد. تقارن البته بیشتر در هال و پذیرایی ایجاد میشود و مثلا در آشپزخانه یا اتاق خواب خیلی اصل مهمی نیست و حتی میتوانند نامتقارن هم طراحی شوند.

از قرن بیستم که انقلاب صنعتی در اروپا اتقاق افتاد این سبک برای منازل رواج یافت و به یکی از سبکهای خاص در دکوراسیون داخلی شهرت یافت. سبک کلاسیک در قرون ۱۷-۱۹ در اروپا ظاهر شد و امروزه بیشتر در حوزهی هنر، ادبیات، موسیقی و معماری بکار برده میشود. وجود کانتر چوبی با گوشههای مورب و سینک کلاسیک میتواند این سبک را کاملتر کند . با اینکه این سبک شامل موارد زیادی میشود، اما ظاهری ساده و با نشاط دارد. طراحی یک اتاق خواب مشکی کار ساده ای نیست، اما در تصویر زیر می بینید که با وجود رنگ مشکی، طرح جذابی در اتاق ایجاد شده است. با همین تکنیک ساده براحتی خواهید توانست اتاق خواب تان را بزرگتر و لوکس تر از آنچه هست نمایش دهید. یک گالری هنری شخصی در دیوار این اتاق خواب به نمایش درآمده است، که با نورپردازی جذابی همراه است. در واقع در این این اتاق با استفاده از پارتیشن های شیشه ای و مرمر وسایل درون کمد به نمایش گذاشته شده است. روکش های مختلف ام دی اف نیز باعث شده تا شما رنگی کاملاً متناسب با سلیقه و سایر رنگ بندی اتاق و دکوراسیون خود انتخاب کنید که از این جنبه نیز یک مزیت بزرگ دارند.

می خواهید بدانید چه سبکی برای شما مناسب است؟ وقتی صحبت از خرید مناسب وسایل می شود معمولا خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، اما بهتر است برای نقطه شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید، زیرا اگر مبلمان خاصی نظر شما را جلب کند برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید. رنگ سبز آرامش خاصی در فضا حکم فرما میکند و در تناژهای متنوعی تولید میشود که شما به راحتی میتوانید جسارت به خرج بدهید و رنگ و ترکیب رنگی مدنظرتان را پیدا کنید. با این تفاوت که شامل رنگهای تندتر مانند: شرابی، کرم، سبز جنگلی، سرمهای و چوبهای تیره میشود و در دکوراسیون آن، قطعات سنگین به کار رفته است.

در تصویر زیر با قرار گرفتن رنگ های روشن و فیروزه ای جیغ در اتاق خواب خاکستری، رنگ های خنثی کمتر جلب سایت dekorasiyon توجه می کنند. رنگ اصلی این نوع دکوراسیون سفید است و رنگهای دیگر این سبک شامل خاکستری، سفید و قهوهای میشود. رنگها از قرمز تیره و قهوهای گرفته تا سبز و سایر رنگهای جواهری متغیر هستند. یکی از قدیمیترین رنگهایی که میتوان آن را به وضوح در بسیاری از گلیم و فرشهای دستباف ایرانی دید، رنگ لعل گون یا قرمز آتشی است. پایین بودن آن تا سطح زمین منحصر به فرد و فوق العاده شیک است و آن را به جالبترین عناصر کانونی اتاق تبدیل کرده است.

برای اجرای اصل تقارن، از لامپ های جفت استفاده کنید. شما میتوانید گیاهانی متناسب با فضا هم انتخاب کنید و در اتاق خود قرار دهید، زیرا برای سبک اسکاندیناوی وجود گیاهان هم مهم هستند. دیوار اتاق با طرح های سه بعدی و با موضوع ماهی koi اجرا شده است. مدرنیسم اواسط قرن، تناژ رنگی روشنتری دارد و کمی ملایم تر از طرح اسکاندیناوی است. این سبک بسیار شبیه به سبک اسکاندیناوی است، با این تفاوت که این سبک مربوط به زمان مدرنیسم است و شامل آثار هنریای مانند چاپ انتزاعی یا الگوهایی است که طراحی اسکاندیناوی هرگز شامل آنها نمیشود. پرده آویز ریسه ای، پرده آویز کریستالی، پرده آویز چوبی، پرده آویز نمدی، پرده آویز طرح گلیم فرش، پرده آویز قشقایی نمونه هایی می باشند که می توان از آنها برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده کرد. مدرن کلاسیک دارای ترکیبی از مبلمان از سبک مدرن و کلاسیک است که با سبک مینیمالیستی ترکیب شده است. جالب است بدانید که نورپردازی فضا، تمرکز اصلی این سبک است که بر ریتم شبانهروزی نیز تاثیر میگذارد و به تعادل زمانبندی بدن شما کمک میکند.

هیچگاه قدرت یک اتاق خواب خوب و نقش آن در آرامش روزمره و اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق خواب را دست کم نگیرید. در این بخش نیز قصد دارد تا نکاتی مهم و اساسی را در بخش های مختلف طراحی دکوراسیون اداری برای شما به اشتراک بگذارد و به علاوه چندین نمونه از برترین پروژه ها را بررسی کند. در ادامه سعی داریم با نشان دادن نمونه های مختلفی از اتاق خواب های لاکچری شما را با سبک های مختلف اتاق های لاکچری ییشتر آشنا کنیم، تا بدین وسیله شما راحتر بتوانید مدل و سبک دلخواهتان را تعیین کنید. تبدیل یک اتاق خواب ساده به یک اتاق خواب لاکچری و مجلل می تواند به سادگی اضافه شدن لامپهای جدید و فانتزی باشد، اما نکته حائز اهمیت این است که برخورداری از دکوراسیون اتاق خواب لاکچری و مجلل استانداردهایی دارد که تنها با رعایت آنها حصول به یک اتاق سلطنتی امکان پذیر است. با این که انتخاب رنگهایی با تناژ سرد در این سبک، رایج است، اما به کار بردن اندکی رنگ گرم و شاد در برخی عناصر و لوازم دکوراسیون، نه تنها تناقضی ایجاد نمیکند، بلکه میتواند به جذابیت و گیرایی این سبک هم بیفزاید.

اما در خانه های بزرگ تر می توان دو سری مبلمان در دو سوی مختلف خانه استفاده کرد. ویژگی اصلی آن، داشتن طرحهای بزرگ برگ مانند، رنگ سبز و گلهای استوایی است. این شرایط با ایجاد کنتراست فوق العاده لوکس رنگ سیاه در مقابل کفپوش های روشن و دیوارپوش سبز زمردی بوجود آمده است. کفپوش چوبی یک بخش نمادین از طراحی سنتی است. همانطور که از اسمش پیداست، این سبک بسیار شبیه سبک سنتی است که در بالا ذکر شد. اگرچه در زمان های قدیم ظاهر می شد ، در دوره یونان و روم ، جایی که معماری مترادف با زیبایی و غنای جزئیات بود.

صفحه پشتی طرح آینهای جذابیت طرح را دو چندان کرده است. با وجود گسترش دکوراسیون مدرن و ورود آن به زندگی ایرانیان هنوز سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک جذابیت های بصری خاص خود را داشته و از این نظر هنوز محبوب باقی مانده است. عایقی برای ورود سرما از پنجره هاست. منبعد هر زمان خواستید پرده ای برای اتاق خواب تان نصب کنید، سعی کنید آن را حتی الامکان بالا برده و به سقف نزدیک کنید؛ این کار باعث می شود پنجره ها بزرگتر و به دنبال آن اتاق خواب شما بلندتر به نظر برسد. دستگاه گرامافون، تلفن قدیمی، صندوقچه قدیمی کنار اتاق پذیرایی که ضمن جای دادن حجم زیادی از وسایلی که هیچ جای مناسبی برایشان پیدا نمیکند زیبا و چشم نواز و نوستالژیک هم هست و مهمانهای شما را به وجد میآورد. به طور معمول این سبک برای فضاهایی با آب و هوای سرد، مناسب هستند زیرا در آن از پتوهایی بسیار کلفت استفاده می شود که برای فصولی مانند بهار و تابستان مناسب نیستند. این سبک از آن دسته سبکهای دکوراسیون اتاق خواب پرطرفدار از سوی زوجهای جوان و با احساس است. در این مقاله به معرفی سبکهای مختلفی دکوراسیون اتاق خواب و نکات کلیدی طراحی پرداختیم.