دکوراسیون داخلی منزل: 70 تا از بهترین مدل های دیزاین خانه با عکس

به همین خاطر هم بر عکس انباری یا آشپزخانه که حتی ممکن است ابزار و اقلام غیرضروری را هم در آنجا نگاه دارید، در اتاق خواب باید تا جای ممکن از این کار اجتناب سایت dekorasiyon نمایید. دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب میتواند فضایی راحت و آرامبخش برای استراحت و خواب را ایجاد کند. برای مثال گذاشتن یک تخت قهوهای سوخته در اتاقی که رنگ غالبش آبی روشن است، خیلی تصمیم هوشمندانهای نخواهد بود. این کارها خیلی تصمیم درستی نیست و بهترین انتخاب، تکرنگ بودن و داشتن خطوط هندسی ساده بر روی سقف است. همه این کارها روح تازهای به این اتاق میدهند و از آن به بعد هر بار که وارد آنجا شوید حس بهتری نسبت به فضای داخلش دارید. اگر خود را عادت دهید که هر بار از خواب بیدار میشوید، بلافاصله نگاهی به وضعیت ظاهری خود بیندازید، مطمئنا همیشه ظاهری مرتب و شیک خواهید داشت. ملحفهها، روکشها و سطح میز و تخت را همیشه تمیز و ضدعفونی شده نگاه دارید. گرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد.

این کار میتواند به خواب بهتر و آرامتر شما کمک نماید. معمولا در اتاق خواب از رنگها خنثی استفاده می شود تا در فرآیند استراحت محیط آرامش بخشی در اختیار ما باشد.خلاقیت در تزیین خانه یک امر ذاتی میباشد. سبک دکور روستیک یا همان روستایی معمولا با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ، و ایجاد سبکی شبیه به سبک زندگی آرام روستایی، شناخته میشود. معمولا بچهها مایلند که در اصطلاح تِم خاصی برای طراحی اتاقشان داشته باشند. یعنی چیزی به جز تختخواب، برای نشستن و کار کردن با رایانه و یا صحبت با همسر خود. نقاشی زیبای کنار میز هم کار مادر بهناز است. یعنی مجموعهای راحت از لیوان آب، کتابی که قبل از خواب میخوانید و کمد کوچولویی که کنار تخت شما جا خوش میکند. دکوراسیون اتاق خواب در راحتی و آرامش تاثیر زیادی دارد. رشته طراحی دکوراسیون داخلی در کدام دانشگاه ها است؟

انتخاب یک کفپوش مناسب نیز میتواند در افزایش زیبایی و جلوهی دکوراسیون مدرن کلاسیک خانه شما نقش مؤثری داشته باشد. لازم است بدانید این ایده ها با فلسفه تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه و بدون نیاز به مداخله های ساختمانی مانند کاهش و افزایش کابینت ها و تغییر کفپوش یا طرح سقف ارائه شده است و در صورتی که تمایل به ایجاد تغییرات بنیادین با هزینه های بالاتری داشته باشید، راهکارهای بسیار متنوع تری پیش روی شما خواهند بود. ایده برای دکوراسیون دفتر کار بسیار است. 5. تزیین دفتر کار با گل، ایده ای کم هزینه است. با توجه به آنچه در این مقاله به آن اشاره کردیم میتوان فهمید که انتخاب یک سبک دکوراسیون داخلی بسیار فراتر از انتخاب مبلمان و اثاثیه است، این کار یک زمینه کاملا تخصصی است که نیازمند مهارت و دانش فنی در این حوزه است، بنابراین بهتر است که برای انجام امور مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی از افراد با تجربه و تخصص در این زمینه استفاده کرد. اما بهترین مکان برای این کار قرار گرفتن آینه در مقابل پنجره است. این کار اگر چه میتواند عمل خلاقانهای باشد ولی مراقب مکان قرار گرفتن آنها باشید. شما ممکن است تمایل داشته باشید کل را خانه را بارنگ موردعلاقهتان طراحی کنید، اما پس از اجرا، نتیجه شمارا راضی نخواهد کرد.

انرژی شاد، آرامش، حس هیجان، صمیمیت و دیگر حسهایی که میشود از طبیعت گرفت را با کمک طراحی دکوراسیون میشود با شبیهسازی به دست آورد. رنگ هایی که در طراحی داخلی سبک کلاسیک استفاده میشود از طبیعت گرفته شده اند و زیبا و آرامش بخش هستند. استفاده از نقطه کانونی در مرکز اتاق یکی دیگر از عناصر اصلی سبک کلاسیک است. کف پوش ها یکی از موثر ترین عناصر در ظاهر ورودی منزل می باشند و تاثیر چشمگیری در کیفیت فضایی دارند. میخواهید فضایی متفاوت در این قسمت از خانه ایجاد کنید؟ پس با در نظر گرفتن این نکته، سعی کنید که وسایل غیر ضروری را در کمد و کمد دیواری چیدمان کنید. تصور کنید که اگر محل قرار گرفتن چراغ خواب در کنار در یا پنجره باشد، نور آن قسمت شدیدتر خواهد بود و بخشهایی از محیط تاریکتر خواهند ماند. در ضمن توجه داشته باشید که نصب یک تاج مناسب برای تخت خواب امکانی است برای دستکاری بیشتر طراحی دکوراسیون اتاق خواب.

یکی از سوالهای متداول برای طراحی اتاق خواب این است که آیا استفاده از آینه در اتاق خواب کار خوبی است یا خیر؟ آینه نقشی مهم در این دکوراسیون دارد و اغلب از یک آینه بزرگ برنزی برای دکوراسیون حمام کلاسیک استفاده میشود. در این موارد به جز اعمال سلیقه شخصی، بهتر است چند نکته دیگر را هم در نظر بگیرید. برای مثال در آشپزخانهای که طراحی مدرن دارد بهتر است از کابینتهای کلاسیک استفاده نشود. این روزها که اکثر خانهها به آپارتمان تبدیل شده است، دیگر خبری از اتاقهای بزرگ و جادار نیست و در هر خانه دو یا سه اتاق 12 متری وجود دارد؛ به همین خاطر فضای زیادی برای کمدهای دیواری و یا حمام جدا وجود ندارد. یک کار خلاقانه و جذاب این است که چراغ خوابی که در نقطه اصلی قرار گرفته، با در اتاق و پنجره یک شکل مثلثی به وجود آورد. برای داشتن اتاق خوابی مجلل و راحت با ما همراه باشید تا برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نکاتی مهم را مرور کنیم. دومین اصلی که برای این کار باید رعایت نمایید، انتخاب نقاط کانونی و فرعی نسبت به درب اتاق و پنجره آنجا است. در جدیدترین دکوراسیون داخلی و در دکوراسیون پذیرایی سعی بر این شده تا فرش بهگونهای قرار داده شود تا مبلمان در اطراف آن قرار گیرد.

البته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به سمت لوستر نروید و به جای آن لامپها وسایلی را انتخاب کنید که مدرن و شیک هستند و به اندازه اتاق خواب شما میآیند. امروزه چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده انجام می شود زیرا در دنیای پرمشغله امروز می تواند آرامش بیشتری را به فرد منتقل نماید. در دنیای امروز دلکندن از فناوری حتی موقع خواب نیز کمی سخت است اما باید قبول کنید که جای آن در اتاق مخصوص خواب نیست. به هر حال با وجود هر سبک زندگی که دارید، اتاق خواب جزء بخشهای مهم یک خانه است و طراحان داخلی و طراحان دکوراسیون باید تمرکز خاصی روی طراحی آن داشته باشند.

شما میتوانید با استفاده از دیوارپوش های متنوعی که نمونه اش را در سایت نیز قرار داده ایم بسیار زیبا و متفاوت اتاق خود را دکور کنید و از مبلمان خاصی نیز استفاده نمیکنید .برای این دکور امکان نورپردازی وجود دارد و یا حتی ست کردن رنگ آن با تم اتاق خوابتان و هر کار دیگری که به شما در داشتن اتاقی زیبا کمک کند . حال فرض کنید که خوابتان هم چندان دلچسب نبوده باشد که در این صورت واویلا است. اما یادتان باشد تناسب را در انتخاب تعداد این بالشها در نظر بگیرید. برای مثال اگر دوست دارید که تعداد زیادی گل و گیاه طبیعی در اتاق خوابتان قرار دهید، عود «جنگل خیس» حس شما را به اتاق خوابتان بهتر میکند و تصویر ذهنی زیباتری برای شما خلق میکند. نباید تعداد این بالشها آنقدر زیاد باشد که قبل از خواب ۲ ساعت برای تخلیه تختخواب از بالشها زمان صرف بشود. برای تزئین دیوارها گچ ، پانل های دیواری و کاغذ دیواری با کیفیت بالا که دارای طرح کلاسیک هستند در این سبک استفاده میشوند.

این سبک به یونان باستان باز می گردد و هنوز طرفداران خود را دارد. در این سبک از طراحی ،درها و پنجره های دارای خطوطی روشن، شومینه ای از متریال سنگ مرمر روح نواز و مبلمان یبه شیوه و فرم استیل هستند که از ابعاد مستطیلی شکل پیروی می کنند. از طرفی بیشتر از منزل ها می توان در کافه ها این سبک را مشاهده نمود . 6. سعی کنید 3D دکوراسیون موردنظرتان را مشاهده کنید و بعد از تایید نهایی تصمیم به اجرا بگیرید. در نتیجه می توان در خانه های کشورهای آسیای شرقی به راحتی نشانه هایی از دکوراسیون مدرن و فرانسوی را مشاهده نمود.

ظروف چینی تزئینی و ملافه و روتختی های سنگین و رنگین از دیگر مشخصه های سبک فرانسوی به حساب می آیند. البته برخی با شنیدن نام تاج تخت خواب، ممکن است تصور کنند که این عنصر تزئینی صرفا یک عنصر سانتیمانتال و تجملی است و آن را دوست ندارند. معماران و طراحان داخلی نیز در دکوراسیون های مدرن از عنصر های مدرن استفاده خواهند کرد . ازجمله این خلاقیتها میتوان به استفاده از مبلمان یک شکل برای آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاقخواب و ترکیب این مبلمان با رنگ و ساختار دیوارها اشاره کرد. برای مثال دکوراسیون اتاق خواب ۹ متری در یک آپارتمان کوچک طبیعتا با اتاق خواب یک ویلای بزرگ و لوکس متفاوت خواهد بود. حتی بعضیها بیشترین زمانشان را در اتاق خواب خود میگذرانند و به خاطر سکوت و آرامش آنجا، کارهایشان را در همین اتاق انجام میدهند. از قرار دادن آنها بالای سرتان اکیدا اجتناب کنید حتی اگر ظاهر دکور را جذابتر کند. از تمام فضا برای جا دادن لوازم آشپزخانه استفاده کنید. امر دیگری که برای مبلمان کلاسیک مد نظر قرار داده می شود هنر منبت کاری روی چوب است. همانطوری که ذکر شد در سبک کلاسیک وسیله ها دارای ابعادی بزرگ هستند و در بیشتر مواقع نیز از جنس چوب بوده و دست ساز نیز هستند.

این احتمالاً یکی از جدیدترین ایدههایی است میتوان برای دکوراسیون اتاق خواب هنری استفاده کرد. مطلب مرتبط: سبک دکوراسیون کلاسیک – معرفی 8 اصل برای طراحی کلاسیک منزلتان! مدیریت فضا، طراحیکابینت، رفت و آمد آشپزخانه، رنگ و سبک در دکوراسیون آشپزخانه مدرن مهم هستند. انتقالی یک سبک بسیار رایج در طراحی انواع دکوراسیون منزل است. اینبار ۲۲ مدل آشپزخانه جدید و بسیار شیک با دکوراسیون و طرح های مدرن ، تزیینات و لوازم لاکچری از جمله کابینت، پرده، جزیره، اپن و هود را برایتان آماده کردیم. کمدهای دیواری انواع مختلفی دارند که مناسبترین مدل آنها برای اتاقهای کوچک، کمد دیواری ریلی است. از این مدل اپن آشپزخانه ایرانی در طراحیهای جدید منازل استفاده شده است. سبک کلاسیک: سبک کلاسیک ترکیبی از سبک های رومی و یونانی می باشد که با گذشت زمان طولانی از رواج آن همچنان از روند دکوراسیون خارج نشده و به عنوان سبکی محبوب، توسط افراد برای فضای داخلی منازل و دفاتر اداری انتخاب می شود. اگر آشپزخانه منزلتان مساحت چندانی ندارد و خیلی کوچک است حتما از رنگهای خیلی روشن و سفید برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک و مدرن آپارتمانی و البته رنگ سقف آن استفاده کنید. خانه دلخواه محلی است که افراد در آن احساس آرامش می کنند.

در نظر نگرفتن ظاهر خود آشپزخانه و معماری آن مثل این است که بخواهید در یک زمین با شیب زیاد استخر بسازید یا در یک زمین کشاورزی کار ساختمانسازی انجام دهید. ۵. در بعضی از طرحها، طراحان تختههای چوبی را بر روی دیوار نصب میکنند تا بتوانید بر روی آنها کتاب یا وسایل تزئینی کوچک قرار دهید. در واقع شما باید دکوراسیون اتاق خواب 12 متری را به گونهای انجام دهید که بتوانید به بهترین و بهینهترین شکل ممکن از فضا استفاده کنید. رنگهای ملایم سبز، اسطوخودوس و آبی رنگهای آرامشبخش در طراحی اتاق خواب و رنگهای کرم، زرشکی و سبز یشمی در طیفهای مختلف جز ترندهای رنگ دیوار هستند و این قابلیت را دارند که بتوانید از یک درجه پررنگ یا کمرنگتر از همین رنگها برای سرویس بهداشتی اتاقهای مستر نیز استفاده کنید. برای کف نیز بهتر است از فرشهای ساده و بدون طرحهای پیچیده بهره ببرید. بنابراین هنگامی که قصد ساخت یک خانه جدید داشته باشید یا اینکه بخواهید منزل خود را بازسازی نمایید، بهتر است که از اصول خلاقانه و پیشرفته برای طراحی اتاق خواب بهره ببرید. انتخاب رنگهایی که باهم جلوهی بیشتری را ایجاد میکنند برای اشخاصی که علم آن را ندارند بسیار سخت و وقتگیر است.

هنگام در نظر گرفتن محلی برای ذخیره هر چیزی از وسایلی بهعنوان دکور استفاده کنید تا فضا را ازآنچه هست هم بهتر کنید. همانطور که گفته شد اتاق خواب نقش مهمی در شروع یک روز دارد و رنگهایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان استفاده میکنید، در روحیه و خلق و خوی شما بسیار موثر است. پس از مواردی که در این مطلب آموزش دادم، استفاده کنید و اتاق خوابتان را دکور کنید. انجام این کارهای ساده می تواند مانع ایجاد هرج و مرج و شلوغی در اتاق خواب گردد. مثلا اگر دور در را با ابر پر کنید و روی ابر پارچهای زیبا بکشید، هم مانع ورود صداهای مزاحم میشود و هم به دکور اتاق خواب شما ظاهر جالبتری میدهد. اما تاج تخت خواب در کنار زیبایی که به طراحی اتاق خواب میدهد، این امکان را فراهم میکند تا قبل یا بعد از خواب کنار تاج یک بالش یا کوسن بگذارید و به آن تکیه خود را بدهید.