صفر تا صد دکوراسیون کلاسیک + جدید ترین عکس ها

برخی لوسترهای صنایع دستی که از استایل صنعتی برخوردار میباشند جزء عناصر طبیعی طراحی داخلی کلاسیک شمرده شده و دیزاین خانهتان را سفارشی میکند. سبک روستیک برگرفته از فرهنگ روستایی هست و وسایل و عناصر در اون اغلب در شکل طبیعی خودشون به کار میرن، به همین دلیل شاید کمی زبر و خشن به نظر برسه. برای همه تجویز میشه، اینه که هدف اون باید فراهم کردن یک فضای راحت برای مخاطب باشد. باور کنید یا نکنید، مخمل یکی از اجناس دمده شمرده شده که به عنوان یک پارچه لوکس و راحت نیز شناخته شده است. هدف، سبک و تمام جزئیات لازم برای اجرای کار را برای شرکت طراح مشخص کنید. در این مقاله به توضیح جزییات فضاهای مختلف یک خانه به این سبک که شبیه آن توسط شرکت دکوراسیون هیرادانا بارها انجام شده است پرداخته ایم و امیدواریم که مفید واقع بشود . استایل کلاسیک در واقع برخلاف استایل مدرن می باشد .

چرا که سبک کلاسیک از جا و زمانی می آید که دارای شکوه زیادی بوده و می توان گفت این سبک بیشتر برای قصرها و فضاهای بسیار مجلل مورد استفاده قرار می گرفته است . استفاده زیاد از رنگ­های خنثی در سبک دکوراسیون مینیمال از ویژگی­های بارز آن است و باید تا جایی که می­توانید وسایل اضافی و دکوری­های بیش از حد در این فضا نگذارید. ویژگی اصلی سبک مدرن سادگی ظاهری و خلوت بودن فضا است و نباید خیلی با وسیله های زیاد آن را شلوغ کنید. با این تفاسیر و توضیحاتی که ارائه شد، توجه به ابعاد اتاق پذیرایی تان بسیار مهم است، زیرا اگر می خواهید اتاق پذیرایی کلاسیک داشته باشید، مجبورید از وسائلی با ابعاد بزرگ استفاده کنید، پس اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است آگاه باشید که این سبک اتاق شما را شلوغ و متراکم خواهد کرد. امروزه از کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ و پیجیده و یا رنگ های تاریک دیگر استفاده نمی شود و اگر هم استفاده بشود به صورت محدود و فقط برای تک دیوارها و شاخص کردن آن ها می شود .

مبلمان سلطنتی استیل یا راحتی، تابلو فرش و بوفه های تزیینی کنده کاری شده هم که جای خود را دارند. پرده ها در این نوع سبک سلطنتی انتخاب می شوند و استفاده از پارچه هایی از جنس مخمل و ابریشم در این سبک فراوان است. در اکثر موارد از نور آفتابی برای روشنایی در این سبک دکوراسیون بهره برده می شود و خیلی خیلی کم پیش می آید که نور مهتابی در دکوراسیون کلاسیک استفاده شود. چوب نیز به دلیل بافت جذابی که دارد می تواند در ساخت اکثر عناصر مورد استفاده قرار بگیرد و دارای جزییات زیادی بشود . برای پذیراییها با سبک دکوراسیون کلاسیک بهتر است از فرش های ریز بافت و دارای نقشه پرکارتر استفاده کنید. به جای قرار دادن یک مهتابی یا چراغ به عنوان نور کانونی در آشپزخانه، می توانید از لامپ های کوچک در قسمت های مختلف استفاده کنید. بنابراین، هیچ جای تعجب ندارد که استفاده از وسایل دکوری برنجی ظرافت را به ارمغان سادهترین فضاها بیاورد. برای روشنایی این فضاها نیز اصولا از لوسترهایی به رنگ طلایی و نقره ای و یا شیشه ای استفاده می کنند که باعث درخشش خاصی در فضا شده و فضا را لوکس تر و شیک تر نشان می دهند .

امروزه اکثر خانههای ما کوچک و نقلی هستند و دیگر از خانه های حیاط دار و شخصی گذشته دور شده ایم و گیر آپارتمان های کوچک و نقلی افتاده ایم و دائما در حال غر زدن از فضای کوچک و نقلی آن هستیم زیرا با توجه به شرایط اقتصادی و تورمهای موجود اکثرمان مجبور هستیم به خانه های کوچک و نقلی قانع باشیم. با کلمه لوکس همه آشنا هستیم. در واقع با وجودی که لوکس یک واژه لاتین به معنای تجملی است اما در زبان فارسی مانند یک کلمه با آن برخورد می شود. وقتی در مباحث طراحی دکوراسیون، صحبت از کلمه کلاسیک می شود منظور دیزاین به سبک سنتی غربی است.

از آنجا که نظم تاثیر بسیار مثبتی بر روی روحیات و تمرکز فرد میگذارد بهتر است به دنبال یک راه حل خوب برای این قضیه باشیم. برای اجرا کردن معماری داخلی ساختمان سبکهای بسیار متنوعی وجود دارد. خیلی راحت میتونین از سبکهای دیگه الهام بگیرین و نقاط مثبت چندین سبک رو یکجا جمع کنین و بقیه رو از سلیقهتون شگفتزده کنین. اگرچه روند طراحی در سال 2018 الهام گرفته از پیشرفت تکنولوژی بوده اما سال 2019 و 2020 روند رو به سوی متریالهایی اعم از سنگ، مس، بتن و گرانیت است. سال 2019 سال خداحافظی با استیل ضدزنگ، کروم و نیکل جلا یافته است و تقریبا وقت آن رسیده که به فلز برنج و دکور کلاسیک برنجی خوشامد بگوییم. اما با این حال، حضور پرقدرت طرحهای هندسی در سال 2019 نشان از جلوه دراماتیکشان دارد. سبک کلاسیک معمولا با هزینه های بالا در پیوند است و انتخاب این سبک بسته به درآمد افراد نیز است، زیرا اکثر وسیله ها در سبک کلاسیک از جنس چوب است و دارای منبت کاری و ریزه کاری.

این وسائل معمولا سایز بزرگی نیز دارند و دست ساز نیز هستند، بنابراین هزینه بالایی دارند و برای خانه های بزرگ مناسب تر هستند. پس اگر از دوست داران سبک کلاسیک هستید در انتخاب وسائل خود به این نکات توجه کنید. در ادامه یکسری طرح کابینت زیبا و شیک از این سبک را برای ایده گرفتن شما در طراحی خود آورده ایم . راهرو ورودی را تا حد ممکن زیبا جلوه بدهید و نواقص آن را بپوشانید. از پارچه پرده تا ظروف آشپزخانه و مبلمان را می توان نام برد . ختم نمی­شود، گاهی برای اجرای هر چه بهتر موارد نام برده، باید تغییراتی را ایجاد کرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. در این مرحله نقشه ها باید تکثیر شوند و در اختیار مخاطب قرار گیرند و معمولا از ارائه نقشه اصلی، که برای ایجاد آن بسیار زحمت کشیده شده است، خودداری می گردد.

گفته می شود که طراحی دکوراسیون دفتر کار اگر به درستی و با اصول انجام شده باشد، می تواند به میزان ۲۰ % سودآوری شرکت و محیط کار را افزایش دهد. طراحی کلاسیک بیش از آنکه متعلق به دنیای مدرن باشد، پایبند به روند سنت است اما این نمیتواند به معنای رهایش از دنیای کنونی باشد. این سبک به دلیل ویژگی های ظاهری و باطنی ای که دارد توانسته است طی سالیان دراز محبوبیت زیادی در میان افراد مختلف در سرتاسر دنیا پیدا کند . در صورت تمایل می توانید نظرات خود را در مورد این نوشته با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.

استفاده از ته رنگهای قرمز و نارنجی و طراحی داخلی کلاسیک تک رنگ بالاخص مسی میتواند فضای خانهتان را به طور کلی تغییر بدهد. این ترند با حضور خود میتواند جسارت را به طراحی داخلی کلاسیک بیافزاید. امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده و به خوبی با این سبک پرطرفدار طراحی آشنا شده باشید. یکی از مهمترین و پرطرفدار ترین سبک های طراحی آشپزخانه، طراحی مدرن است. بعد از رنگ آمیزی دیوار ها نوبت به انتخاب وسیله ها در سبک کلاسیک می رسد. سبک کلاسیک مانند دیگر سبک ها دارای یکسری مشخصه ها و همچنین ویژگی های ظاهری خاص و منحصر به فرد می باشد و می توان گفت به وسیله ی همین ویژگی هاست که از دیگر سبک ها متمایز شده و می توان آن را شناسایی کرد . هارمونی رنگ های متضاد، از نظر روانشناسی، حس خوبی به فرد یا افراد ساکن در پنت هاوس انتقال می کند.

به گزارش پارس نازدر کنار این عناصر کلاسیک از لوازم و مبلمانی مدرن و بسیار شیک و همچنین سیستم نورپردازی ویژه و پیشرفته استفاده شده است تا همه چیز در ارتباطی معنی دار با یکدیگر قرار بگیرد. طراحی داخلی ارتباط نزدیک و مستقیمی با نیازهای افراد دارد به همین دلیل توجه به آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . دکوراسیون فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب ها به سبک دکوراسیون دارای جزییات و تنوع بسیاری می باشد و به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردار است . دکوراسیون اتاق خواب نوجوان یکی از سخت ترین چیدمان های خانه است. انتخاب نحوه دکوراسیون منزل همواره کاری سخت و شخصی است و کاملا به سلیقه های شخصی افراد بستگی دارد، اما در این بین نکاتی نیز وجود دارند که بعضا بسیار تاثیرگذار هستند و دقت کردن به این نکات اهمیت دارند. چرا که بزرگتر نشان دادن اتاق پذیرایی که جای پرترددی نسبت به سایر نقاط خانه است، بسیار پر اهمیت خواهد بود.

برای مثال از یک کاناپه سفید در فضای اتاق پذیرایی سایت dekorasiyon استفاده کنید. به طور مثال می توانند با خرید مبل های راحتی و فرش و پرده هایی که با این سبک هماهنگی دارد یک دکوراسیون با سبک مدرن را در منزل خود داشته باشند. این سبک در این فضا به بیان شفافیت و پاکیزگی در کنار شیک بودن می پردازد و می تواند این نکته را به وضوح مشاهده نمود . یکی از المان های مهم در طراحی دکوراسیون کلاسیک رنگ زمینه یا رنگ اصلی است که در آن فضا استفاده می شود. برای انتخاب موکت در دکوراسیون کلاسیک باید نکات بسیاری را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. مبلمان را به طور قرینه مقابل هم بچینید و از دو گلدان سنگین و یکسان نیز استفاده کنید تا به زیبایی های سبک کلاسیک آشنا شوید. تصور کنید 3 ماه مانده به عروسی، ناگهان عروس خانم اعلام کند که به دلیل خیانت اخلاقی همسرش از ازدواج با او منصرف شده است. فضایی که هر فردی در آن کار می کند، تاثیر بسیاری بر میزان بازدهی و قدرت تمرکز او دارد.

بیشترین بار فانتزی خانه را آشپزخانه روشن و زیبای او بر دوش میکشد؛ که زیبایی اش در مسابقه ما نیز مورد تایید قرار گرفته است. اما این نکته را هم نباید در نظر گرفت که این سبک نیز مانند دیگر سبک ها دارای انعطاف های زیادی بوده و به همین دلیل افراد با هزینه های معمولی تر هم می توانند از دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک در خانه وفضای خود بهره ببرند . درواقع مهندسین در شرکت دکوراسیون و معماری هیرادانا می توانند جزییات مختلف این سبک را حتی در اتاق هایی با مساحت کوچک نیز نشان دهند اما به طور کلی دکوراسیون کلاسیک سبکی فاخر بوده که نیازمند ابعاد بزرگ می باشد .

این پارچه سه بعدی جزء پارچههای قابل توجه در دیزاین به خصوص طراحی مبلمان میباشد. ، استفاده از پارچه های خاص مانند مخمل و چرم و ویژگی های دیگر زیادی اشاره نمود . همچنین هدف از اینگونه بودن ویژگی های دکوراسیون کلاسیک می توان به جلوه گری و باشکوه شدن فضای خانه اشاره نمود . همچنین می توان گفت این سبک بیشتر مورد استفاده ی ثروتمندان است چرا که دارای مشخصه های ظاهری لوکس و گرانقیمتی می باشد . باید توجه کرد که این سبک اگر بخواهد به طور کامل جلوه گری کند نیاز به یک مساحت و ابعاد بزرگ دارد . این یک روش برای بلندتر و به انی وسیله بزرگتر و فاخرتر نشان دادن محیط می باشد . در طراحی دکوراسیون کلاسیک برای آشپزخانه در خانه های امروزی از جزیره استفاده می شود ولی این جزیره ها چوبی و یا از سنگ های گرانقیمت می باشد . ویژگی های این سبک به این دلیل که نتیجه ی نهایی دکوراسیونی لوکس و شیک و در عین حال صمیمی باشد این گونه می باشد . نور مناسب می تواند فضای خانه را جذاب تر و زیباتر بسازد که برای این کار می توانید از پنجره ها و یا در صورت نبود نور طبیعی از لوسترها و لامپ های مختلف استفاده کنید.