طراحی داخلی منزل

کف آشپزخانه از جمله مواردی می باشد که بخاطر کمبود فضا خیلی زود دچار بهم ریختگی و آشفتگی می سایت dekorasiyon شود. کف پولیششده، مبلمان پولیششده یا لاک الکلخورده، قطعات فلزی بهویژه فلز کروم و شیشه همگی فضایی تمیز و مدرن ایجاد میکنند. کارشناسان فنگ شویی بر این باورند که ایجاد فضایی برای تماشای خود به هنگام خواب موجب از دست رفتن تمرکز افراد حین خوابیدن می شود. جایگاه آن را طوری انتخاب کنید که به هنگام خوابیدن روی تختخوابتان چهره خود را درون آینه نبینید. بنابراین باید در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا اولین مکان در هر خانه ای که توجه مهمان ها به چیدمان و دکوراسیون داخلی آن جلب می شود پذیرایی است. این شرکت نمونه کارهای متعددی دارد و شما می توانید پروژه های واقعی را ببینید و از آن ها ایده بگیرید. برای این پروژه بازیافت ، به یک چمدان پرنعمت و 4 پایه میز احتیاج دارید. افراد موفق در این صنعت اظهار می دارند قابلیت متعادل کردن عملکرد با زیبایی، تعیین کنندۀ موفقیت یک طراح داخلی است. محل قرار گرفتن آینه در اتاق خواب مهم است از آن غافل نشوید. در انتهای این هفده راهکار، پنج نکته کلیدی مهم در خصوص طراحی و تزیین سقف خانه های ایرانی برای شما نوشته شده است که لازم است پیش از انتخاب مدل سقف پذیرایی، به دقت این موارد را مطالعه و در طراحی دکوراسیون منزل تان لحاظ نمایید.

نقاشی و پیاده سازی انواع پتینه های مختلف بر روی سقف، از قدیم در معماری ایرانی وجود داشته و در دکوراسیون خانه های لوکس متداول بوده است. لازم است بدانید، پتینه و پیاده سازی طراحی های سقفی با جزییات زیاد، اغلب در دکوراسیون و ساختمان هایی با چیدمان و سبک کلاسیک متداول است و در سبک های مدرن و مینیمال این مدل تزیین سقف پذیرایی با مبلمان و ساختار بنا همخوانی ندارد. طراحی کابینت های کلاسیک به طور معمول به صورت عمودی و عمق دار انجام می شود. از سقف های طبقه ای تا سقف های تیرچه ای ، سقف های حاشیه قوس دار تا سقف های کاذب ، همه و همه این سقف های زیبای الهام بخش به یک اتاق احساسی منحصر به فرد و متفاوت را عطا می کنند که احتمالا در جستجوی آن هستید. اما ارائه ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق های ما می تواند مشکل باشد و استخدام یک متخصص همیشه در بودجه ما نیست ، بنابراین ما چند ایده مختلف در مورد راه های تزئین اتاق خود به شما ارائه می دهیم. اگر برای بازسازی خانه، ایجاد تغییری اساسی یا تغییرات کوچک مانند نصب کاغذ دیواری به افرادی متخصص نیاز داشتید، حتما از همکاران باتجربه ما در استادکار کمک بگیرید.

در بسیاری از ساختمان ها، کچبری های ساده و کوچک به عنوان یک ایده ساده و مدل تزیین اولیه سقف پذیرایی به کار می رود . این اتاق خواب یک میز آرایش کاملا منطبق با سبک مدرنِ اواسط قرن را نشان میدهد. وسایل پایهدار، بهخصوص قلابهای فلزی یا پایههای چوبی ساده در سبک مدرنِ اواسط قرن زیاد دیده میشوند. وسایل پایهدار، ظرافتهای بصری در این سبک را نشان میدهد و برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک بسیار مناسب است. سبد یا کیسهی پارچهای لباسهای کثیف نباید بیشتر از سه فوت مربع روی زمین فضا اشغال کند، پس بهتر است آن را به پشت درب اتاق خواب کوچک تان یا درب کمد آویزان کنید و از تمام فضای خالی که به دست آورده­اید لذت ببرید. اگر تصمیمی مبنی بر اجرای سقف کاذب یا شیوه های پر هزینه در طراحی سقف وجود نداشته باشد، این گچبری به صورت یک تزیین شاخص با ضخامت بیشتر و طراحی پیچیده تر، در مکان قرار گرفتن لوستر ها، حاشیه دیوارها و بخش هایی منتهی به ورودی اتاق یا راهروها اجرا می شود. گاهی اوقات تغییرات ساده و کم هزینه نیز میتوانند به اندازه یک تغییر دکوراسیون بزرگ، ظاهر خانهتان را زیباتر و حسی سرشار از آرامش به شما القا کند.

اگر می خواهید به سبک تردیشنال پایبند باشید از ” پات لایت ها” (از این روشنایی ها معمولا در سقف و گاهی در دیوارها استفاده می شود) کمتر استفاده کنید. گاهی اوقات کمی نوار واشی کافی است. طراحان اولیه در باوهاوس (مدرسهای معماری در آلمان)، کمی هم از رنگهای زرد، قرمز یا آبی برای زنده کردن فضا استفاده میکردند. همچنین کاربرد لوازم ضروری و غیر ضروری کمی در آن به چشم میخورد. آسمان مجازی، به دلیل قابلیت همزمان طراحی و نورپردازی، می تواند جلوه بسیار خاص و متفاوتی در دکوراسیون داخلی ایجاد کند. نورهای مخفی، لوستر و نورپردازی های مختلف می توانند مدل سقف پذیرایی را کاملا تغییر دهند و نمای بسیار جذابی در آن ایجاد کنند. ایده های بسیاری وجود دارد که میتوان با استفاده از وسایل دور ریختی وسایل تزیینی ساخت و از آنها در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه استفاده کرد.

در اصل این عناصر ابزار و وسایل کار برای طراح می باشند که همه به شکل هماهنگ و مناسب در یک طرح مربوطه قرار می گیرند. میتوانید این طرح را هماهنگ با طرح روتختی و روبالشی انتخاب کنید. حال شناخت در طراحی و دیزاین مناسب اتاق خواب و اصول انتخاب و ترکیب رنگها در دکوراسیون خانه می تواند شما را به این آرامش نزدیک تر کند. انتخاب پرده مناسب با فضا از نظر رنگ و جنس برای نورگیری ساختمان نیز تأثیر بسیار زیادی دارد . دکوراسیون خانه بایدها و نبایدهای زیادی دارد. علی رغم همه راهکارهایی که در رابطه با دکوراسیون و طراحی سایر بخش های خانه در نظر میگیریم، اینطور به نظر می آید که سقف را نسبتا نادیده می گیریم. سبک کلاسیک رو میشه شیوهای بیزمان دونست (البته درسته که مربوط به دوره خاصی بوده اما به این معنا که در همه اعصار میشه از اون استفاده کرد و باز هم کهنه نشه) و خیلیها هم به اسم سبک سنتی اون رو میشناسند. سبک کلاسیک منطبق با سلایق و خط مشی دوره کلاسیک همراه است. در روزگار فعلی، اشخاص ثروتمند ترجیح می دهند در معماری بنای خود از سبک کلاسیک استفاده کنند، در شرح افرادی که سبک و سیاق معماری و دکوراسیون داخلی کلاسیک مورد پسندشان است، می توان بیان کرد که این اشخاص فرهنگ گذشته و سنت را به شیوه دکوراسیون داخلی عصر مدرن و المان هایی که در این شیوه درحال اجرا است، بیشتر می پسندند.

اینکار باعث ایجاد حس آرامش، فضای بیشتر و صرفه جویی در زمان میشود. از سوی دیگر، ضرورت حفظ پایداری محیط زیست و کاهش مصرف گرایی نیز، موضوع مهمی است که موجب میشود تا از لوازم بازیافتی برای تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی استفاده کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی با همین ایدهها امکان پذیر است. فلز به جهت داشتن ماهیت سرد و خشن موجب انتقال سردی به بدن انسان شده و به این ترتیب تاثیر نامناسبی را بر عمق و کیفیت خواب انسان می گذارد. آرامش، سکوت و تمرکز از جمله عواملی است که به داشتن خوابی آسوده و عمیق به شما کمک می کند. از جمله اصول بسیار مهم در چیدمان خانه های کوچک می توان به انتخاب رنگ های روشن اشاره نمود. این سبک معماری داخلی از جمله سبکهای ظریف ، دکوراسیون لوکس ، اشرافی و سلطنتی است که چشمها را به سمت خود خیره میکند .

آشپزخانه محلی است که کدبانوی خانه ساعات زیادی از روزش را در آنجا سپری میکند به همین خاطر چگونگی طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل شما میتواند تاثیر زیادی بر میزان راحتی و احساس رضایت شما داشته باشد. دکوری های عتیقه و آنتیک ، آباژورهای رومیزی بر روی میز عسلی جلوه ای زیبا را ایجاد می کنند . یک آینه روی دیوار کنار پنجره یا روبروی آن به اتاق تان اضافه کنید. توجه داشته باشید که کار کردن با یک سینک ظرفشویی تک لنگه با لنگه بزرگ خیلی راحتتر از کار کردن با یک سینک ظرفشویی دولنگه با لنگههای خیلی کوچک بوده که علت سختی کار با آن هم در استفاده از ظروف بزرگ است. عروسک: اگر علاقه مند به عروسک های کوچک و بزرگ هستید، آنها را به ترتیب بر روی تخت بچینید. همچنین از ایده ریسمان نخی و ریسه نور روی دیوار یا پردهها نیز میتوانید در تغییر دکوراسیون اتاق دخترانه استفاده کنید. پردهها یا شیدهای ساده، هم حریم خصوصی را حفظ میکنند، هم بدون شلوغ کردن فضا ازنظر بصری، نور را از خود عبور میدهند. سبک سلطنتی هالیوود یکی از نامحدودترین (ازنظر زمانی) و درعینحال جذابترین سبکهای طراحی داخلی است که بهخوبی با عناصر هنر دکو و سیاهوسفیدهای براق ادغامشده است.

به طوریکه نیمکت های چوبی و مبلمان های سلطنتی جای خود را به مبلمان های راحتی و ایتالیایی و ال سپرده اند. از تجهیزات مدرن نورپردازی مانند ال ای دی های خطی و سنسور های خودکار استفاده کنید تا جذابیت آشپزخانه ی خود را چند برابر کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه با سی دی یکی از ایدههای خوب برای این کار است. بنابراین اگر قصد تغییر اتاق خواب دخترانه فرزند خود را دارید، ایدههای کم هزینه بالا میتواند به شما ایده دهد. مزیت بسیار بزرگ نورپردازی این است که برای انواع دکوراسیون به سبک های مختلف، راهکارهای متنوعی دارد و به آسانی و با هزینه اندک میتوان مدل های متنوعی برای تزیین سقف پذیرایی و نشیمن پیاده سازی کرد. پیاده سازی طرح های مختلف در این مدل سقف پذیرایی، به دلیل مشکلات و دشواری هایی که وجود دارد، هزینه نسبتا قابل توجهی داشته و پیش از انتخاب این روش بهتر است ارزیابی ارزش ساختمان در برابر این تزیینات انجام شود. طرح آسمان مجازی برای دکوراسیون پذیرایی اگرچه ممکن است در نگاه اول بسیار زیبا و جذاب به چشم برسد، اما اولا ممکن است به مرور نمایی خسته کننده به خود بگیرد و ثانیا تغییر دکوراسیون منزل را با مشکلات متعددی مانند انطباق طراحی و ست رنگی با دیزاین سقف مواجه کند.

رنگ آمیزی سقف ساختمان را اغلب با رنگ پلاستیک انجام می دهند که اولا بازتاب ندارد و ایرادات و ناهمواری های احتمالی جزیی در سقف را نشان نمی دهد و ثانیا به ندرت نیاز به شست و شو داشته و گرد و غبار اندکی جذب می کند. رنگ پلاستیک در مقایسه با رنگ روغن قیمت کمتری دارد و برای رنگ آمیزی های وسیع کاملا مناسب است. در حالی که چوب از این جهت که برگرفته از طبیعت است انرژی، شادی، گرمی و نرمی را به شخص در حین خواب منتقل می کند و مناسب ترین جنس برای تهیه تخت خواب چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان محسوب می شود. مهمترین شاخصهای مشترک در بین این جنبههای اجتماعی، تاکید بر هارمونی ، تقارن ، توازن و سادگی است. همچنین خوب است بدانید که یکی از اصول اولیه دکوراسیون کلاسیک، رعایت تقارن است. از طرفی چیدمان با کمترین لوازم موجود در محیط داخلی و در عین حال اهمیت در دسترسی مناسب به وسایل از اصول این سبک است. سبک ویکتوریایی: مجلل ترین انواع دکوراسیون کلاسیک اروپایی است که در آن وسایل تزئینی فراوانی وجود دارد و با تفکیک دقیق اتاق ها و سالن ها رنگ تیره تری به چشم می خورد.

پس در انتخاب رنگ رویه مبل این رنگ ها را در نظر داشته باشید. در آن زمان، کارخانهها و انبارهای قدیمی و فرسوده را تبدیل به خانههای مسکونی میکردند. اما اشخاصی که به صورت اصولی با پایه و اساس سبکهای طراحی داخلی آشنایی دارند، به نحوی متمایز با سایز افراد عادی این عمل را پیش خواهند برد. با این کار ،علاوهبر اینکه باعث تغییر کوچکی در دکوراسیون اتاق شدهایم؛ بلکه به حفظ محیط زیست و فرایند بازیافت هم کمک میکنید. اگر در حال حاضر مبلمانتان را تهیهکردهاید چوب آن را کمرنگتر کنید. تا همین چند سال گذشته بسیاری از کابینت های قدیمی، قفسه های دیواری آشپزخانه، لوسترها و چراغ های روشنایی و همچنین هودهای آشپزخانه از جنس صفحات فلزی همچون آلومینیوم، مس و استیل تهیه می شدند که در حال حاضر کاملا قدیمی و از مد افتاده به نظر می رسند. در کنار فرش­های کلاسیک می­توان به راحتی از مبلمان کلاسیک یا استیل استفاده کرد تا چیدمان جذاب­تری داشته باشیم. در سبک کلاسیک از رنگهای سرد استفاده نمیشود و رنگهای گرم و انرژیبخش جایگاه ویژهای دارند. کناف ها پنل های گچی با روکش کاغذی هستند که برای ایجاد حجم های مختلف در دکوراسیون داخلی به کار می روند و می توانید برای ایجاد مدل های مختلف و جذاب در دیزاین سقف پذیرایی از آن ها استفاده کنید.

از طرفی می توانید با اضافه کردن رنگ هایی مثل آبی ها و سبز های پاستلی، طلایی ها و زرد ها فضا را جذاب تر کنید. مثل همیشه ، بسیاری از دکوراسیون ها نمادی از سبک کلاسیک در این کابینت ها هستند. قالب رنگی در سبک مدرن، رنگهای خنثیای مثل سایهروشن رنگ قهوهای، کرم، خرمایی، مشکی، طوسی و سفید است. اکثر ما وقتی به سقف منزلمان فکر می کنیم، چیزی که به ذهنمان می آید ممکن است یک سقف سفید و مسطح باشد. «در اتاق خواب، برای دیوارها و سقف، رنگ سفید کرمی با رنگ آبی مایل به خاکستری انتخاب خوبی است. رنگ های آرامش بخش شامل رنگ های خنثی مانند خاکستری ها و قهوه ای های روشن، بژ و کرمی است. سبک گوتیک : در این سبک بیشتر استفاده از منحنی ها و تقارن دیده میشود.

در دکوراسیون اتاق خواب مدرن، خرتوپرتهای پرزرقوبرق، کلکسیونهای غیرضروری و تجملات بهچشم نمیخورد؛ درعوض از نورافکنهای هنری زیبا، تابلوهای نقاشی خیلی بزرگ، پوسترها و یا چاپ روی دیوار استفاده میشود. ایجاد زنگار بر روی فلزات گوناگونی مانند برنج، مس، مفرق و نقره نیز به عنوان پتینه دسته بندی شده است. شما با کمترین هزینه، میتوانید در فضای خانه و اتاق ها تغییرات جذابی ایجاد کنید. پس از این که میزان نور مورد نیاز فضا را محاسبه کردید نوبت به انتخاب لامپ ها و خرید آن ها می رسد. سبک اسکاندیناوی بیشتر در کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند مورد استفاده قرار میگیره. بیشتر بخوانید: چگونه دکوراسیون اتاق نوجوان دختر را طراحی کنیم؟ با پختهتر شدن این سبک، رنگهای خنثی، بهعنوان رنگهای اولیه در جای خود باقی ماندند، ولی استفاده از رنگهای براق و شاد بیشتر متداول شد.