طراحی دکوراسیون اداری { دفتر کار مدرن و کلاسیک }

در سراسر جهان سبک های متعدد و جذابی وجود دارد که هریک دارای ویژگ های منحصر به فرد خود هستند. یکی دیگر از ویژگی های سبک کلاسیک استفاده از طرح های زیبا و پیچیده می باشد در واقع این سبک برخلاف سبک مدرن که در اوج سادگی طراحی می شود دارای طرح های پیچیده و کنده کاری شده های زیبایی می باشد . اگر شما بتوانید این سوال را پاسخ دهید در آن صورت مسیر خرید لوازم و طراحی دکوراسیون داخلی شما به وضوح مشخص می شود. اتاق خواب محل آرامش است و نحوه چیدمان آن تاثیر مستقیم بر رفتار شما خواهد داشت. امر نورپردازی در زیبایی و آرامش اتاق خواب تاثیر شگفت انگیزی دارد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. کفپوش آشپزخانه می تواند یکی دیگر از فاکتورهایی باشد که در زیبایی این قسمت از خانه به شما کمک می کند. شما میتوانید این شلفها را در سطح بالاتری قرار دهید و بر روی آن سفالها و کتابهایی را که مطالعه کردهاید را قرار دهید. اما این جمله به این معنی نیست که سبک دکوراسیون مدرن به زیبایی اهمیت نمیدهد. پرده اتاق بعد از تخت خواب از دیگر مواردی است که در زیبایی اتاق خواب شما تاثیرگذار است. مخصوصا اتاق خواب های کوچک هنگامی که شلوغ و نامرتب باشند موجب بی نظمی اتاق خواب می شود و وسایل اتاق خواب شما اصلا به چشم نمی آیند.

برای زمان مطالعه، ارتفاع قرار گیری کلاهک بر روی پایه نیز باید با چشمان شما در هنگام نشسته هم تراز شود. استفاده از نورهای رشتهای، برای زیر کمد، جلوه خاصی به اتاق خواب شما می دهد. گل ها علاوه بر زیبایی خاصی که به فضای اتاق خواب می بخشند در پاکسازی هوای اتاق نیز بسیار موثر و مفید هستند. اشیایی که در دکوراسیون کلاسیک به چشم می خورد عبارتند از: کریستال ، چینی ، نقره ، برنج ، لوستر، کتاب ، آینه ، قاب های تزئینی ، لوستر کریستال، چیدمان گل و آباژورهای ابریشمی. اگر مبل روکش شده ای دارید که دوستش دارید اما پارچه ی آن را نمی پسندید، فقط رومبلی را عوض کنید. توصیه می کنیم که جنس پرده را از پارچه ها با کیفیت و بادوام انتخاب کنید تا در برابر شستشو و تابش نور خورشید به راحتی آسیب نبیند. انتخاب یک رو تختی با کیفیت و خوش رنگ هم می تواند در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب عروس موثر باشد علاوه بر زیبایی روتختی به جنس آن نیز توجه کنید خریداری یک رو تختی نرم و با لطافت هنگام خوابیدن روی تخت می تواند احساس خوب و راحتی را به شما ببخشد. سرعت و کیفیت هم از دیگر فاکتورهای مهم هستند.

برای مثال شما با استفاده از پارکت یا لمینیت و یا کف سنگی متناسب با تم اتاق خود میتوانید به کلی دکور اتاق خود را متحول کنید .البته که پارکت و لمینیت به ترتیب انتخاب های بهتری برای محیط خواب بوده و با یک فرش مناسب بر روی آن ها و در بخشی از فضای اتاق خواب -ترجیحا پای تخت- بهترین کف ممکن را برای خود ایجاد میکنید. آویزهای نور با تنظیم ارتفاع و میزان نور روشنایی مناسبی جهت استراحت و مطالعه برای شما ایجاد میکنند. پنج – نور پردازی و المان های نوری را دست کم نگیرید. علاوه بر لوستر موجود در اتاق، از نورهایی مثل آباژور، نورهای مخفی و یا ریسه های کم نور استفاده کنید. در اتاق خوابهای کوچک و کم نور، نور غیرمستقیم یکی از مهمترین قسمت­های دکوراسیون اتاق خواب محسوب می­شود. با اینکار نور را به اطراف پراکنده می­کنید و موقع استراحت نور سقف چشمانتان را اذیت نمی کند. یکی از این موارد اندازه اتاق و تختخواب است، اندازه فرش باید به گونهای باشد که زیر تخت و قسمتی از اطراف آن را بپوشاند تا هنگام بیرون آمدن از تخت پای شما کف سرد اتاق را لمس نکند. بهاین عمل شما زون بندی میگویند. حالا چرا این زون بندی کردن انقدر مهم است ؟

فرش داخل اتاق جنبه تزیینی هم دارد بنابراین بهتر است در انتخاب سبک و رنگ آن دقت کنید تا با دکوراسیون اتاق خواب شما همخوانی داشته باشد. فنگ شویی تنها به تنظیم مبلمان شما محدود نمیشود. ولی سادگی همیشه تنها جواب نیست. خیلی ساده است.شما شمایل اولیه اتاقتان را در ذهن خود ترسیم میکنید و با تغییر آن نهایتا به نتیجه خواهید رسید ولی بهتر است قبل از اینکه هزار بار وسایل را در ذهنتان بچرخانید ناحیه خواب و کارتان را از هم جدا کنید.به صورتی که مشخص باشد این مکان از اتاق برای کار است و مکان دیگر برای خواب ،شاید باورتان نشود ولی همین موضوع ساده به شدت بهره وری مغز شما در کار و مطالعه را بالا برده و به خواب مفید شما نیز کمک خواهد کرد. در طراحی داخلی این دو مفهوم با هم آمیخته شدهاند و تفکیک آنها از هم تا حدودی سخت است. همچنین از سویی دیگر بعضی از طراحان از تفاوت معماری داخلی با طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی آگاه نیستند و بدون دانش و غیر قابل قبولی دست به طراحی داخلی و اجرای آن میزنند. بنابراین حضور نور طبیعی در طراحی دکوراسیون اداری از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا هنگامی که کارمندان در معرض نور طبیعی ملایمی قرار می گیرند، نور در خلق و خوی آن ها تأثیر می گذارد.

هر چه فضا خلوت تر باشد، بزرگ تر جلوه می کند و اگر تصمیم گرفتید که در اتاق خواب خود قاب عکس قرار دهید، بهتر است در انتخاب طرح و قاب دور عکس دقت زیادی داشته باشید که با سرویس خواب شما مطابقت داشته باشد. 1- نورپردازی را فراموش نکنید: نورپردازی در یک محیط از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است بنابراین من توصیه می کنم تا از سه روشنایی مختلف در نقاط مرکزی اتاق از جمله در سقف و کنار تخت استفاده نمایید .انتخاب از میان لامپ های حبابی مختلف می تواند برای شما جالب باشد و می توانید از لامپی با نور زیاد و یا نور ملایمتری با توجه به خلق و خوی خود اسنفاده نمایید. وقتی مقاله رو جلوتر ببریم میبینید که این سبک اصلا با شلوغی کنار نمیاد و هر چیزی باید جای مشخص خودش رو داشته باشه تا نظم فضا حفظ بشه. در نهایت می توان گفت از تعداد زیادی از اجسام برای تزئین پنجره آشپزخانه استفاده نکنید تا محیط آشفته نشود. به همین خاطر دکوراسیون و چیدمان آن اهمیت زیادی پیدا میکند. قوانین دکوراسیون کلاسیک کمی خاص و ویژه است و به همین خاطر هرگز از مد نمیافتد. اگر اتاق خواب عروس کوچک باشد بهتر است از چراغ آویز ها و یا لوستر ها برای روشنایی استفاده کنید.

پس این مورد می تواند هم یک ایده دکور اتاق خواب باشد و هم یک تصفیه کننده خوب و سالم که می تواند آلودگی های هوا را حذف کند. در مورد فرش هم همینطور است: نه می تواند مصنوعی باشد و نه ارزان. استفاده از شمع های رنگی و گل ها می تواند فضا را زیباتر و رمانتیک تر کند و می توانید از وسایل توری برای تزئینات مختلف هم استفاده کنید. در اینجا به طور قطع نمی توانم رنگ سفید را توصیه کنم، چرا که انتخاب این رنگ روشن بستگی به ست رنگی پذیرایی دارد. اگر در زمینه دکوراسیون منزل سررشته و اطلاعات کافی در انتخاب لوازم دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ندارید، می­توانید با افرادی که در کار حرفه­ای هستند مشرت کرده و یا به­طور کلی دیزاین پذیرایی خود را به آن­ها بسپارید. دکوراسیون پذیرایی بدون شک محور اصلی طراحی دکوراسیون داخلی منزل خواهد بود.

۱ چرا دکوراسیون داخلی کلاسیک باید جایگزین سبک قدیمی شود؟ چون این سبک با کنتراست و رنگ های تند و زننده مخالفه، طیف های رنگی مثل بژ، کرمی، خاکستری، طلایی، نقره ای، زیتونی، قرمز مایل به قهوه ای و صدفی بیشترین کاربرد رو در دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک دارن. یک میزگرد کوچک جایی برای خوردن قهوه صبحگاهی آرامش شما را دو چندان میکند. معمولا از رنگ های روشن مثل سفید، کرم، طوسی و هم از رنگهای تیرهای مثل خاکستری، مشکی و قهوه ای در آشپزخانه استفاده می شود. پنجمین موضوع و نکته ای که شاید کمتر کسی در مقالات و وبسایت خود قرار دهد و شاید بر خلاف آنچه که واقعا هست در خیلی از عکس ها و وبسایت ها دیده باشید آن هم قرار دادن خیلی از تزیینات مانند قاب عکس یا کتابخانه و هزار تا اکسسوری دیگر بالای تخت خواب است . اگر می خواهید هزینه ی بیشتری برای تزیین اتاق خواب خود انجام دهید. روی تختخواب خود از شش یا هفت بالش پر استفاده کنید و آنها را با سلیقه خود در رنگهای متفاوت روی تخت بچینید تا جذابیت بیشتری پیدا کند.

این سبک قابلیت اجرا هم در آشپزخانه های کوچک و هم بزرگ را دارد. سقف اتاق خود را رنگ سفید بزنید و دیوارهایتان را هم با رنگهای روشن رنگ آمیزی کنید. به این شکل هم به جذابیت دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک خود افزوده و هم به بزرگتر نشان دادن فضا کمک زیادی کرده اید. حالا که چاره ای نداریم بهتر است در اتاق خود ترفند هایی را ایجاد کنیم تا هم دکوراسیون داخلی ما زیبا و ارامش بخش باشد و هم در زمان کار کاربردی و انرژی زا ؛شاید بگویید ایندو کاملا زمینههای متفاوتی است و چطور میشود کههر دودر یک فضا وجود داشته باشد.ما نیز دراین مقاله سعی براین داریم تاشما عزیزان روبه بهترین نحو وبا بهترین دکوراسیون ممکن آشنا کنیم. به طوریکه در حال حاضر می توان زیبایی خاصی را در سبک های جدید دکوراسیون داخلی منزل مشاهده کرد. اگر اتاق خواب عروس کوچک باشد می توانید از گلدان های دیواری استفاده کنید تا فضای زیادی را اشغال نکنند ولی اگر دارای یک اتاق خواب بزرگ می باشید می توانید با توجه به سلیقه ی خود از گلدان های متفاوتی در قسمت های مختلف اتاق خواب استفاده کنید و به اتاق خواب خود زیبایی خاصی ببخشید.

یکی از رنگهایی که خیلی از عروس ها به آن علاقه دارند رنگ صورتی است. اگر میخواهید کف پوشهای خود را عوض کنید بهتر است کف پوشهایی همچون کفپوش چوبی و لمینت انتخاب کنید. اگر میخواهید برای اتاق لامپ یا آباژور بخرید حتما ابعاد اتاق و تخت را در نظر داشته باشید. حالا بیایید با هم این آسمان و ریسمان و ستاره ها را به هم ببافیم ویک سقف واقعی کهکشانی در اتاقمان و به صور ت سه بعدی داشته باشیم ؛بله اگر شما هم مثل من زیاد حوصله ی تغییر مبلمان و .. را ندارید و یا اصلا میخواهید متناسب مبلمان جدیدتون سقف اتاق خوابتان را هم دکور کنید حتما سقف کشسان رو در نظر داشته باشید .بااستفاده از سقف های کشسان میتونید آسمان شب رو همراه با نورپردازی متناسب نیازتان داشته باشید .البته که امکان انتخاب هزاران طرح دیگر هم برای شما وجود دارد .اگر هم با سقف های کشسان آشنایی ندارید حتما مقاله ی “سقف کشسان ” را مطالعه بفرمایید.

این مساله مخصوصا در سبک های جدید آشپزخانه های بدون دیوار و پیشخوان که مدل جزیره معروف می باشند، از اهمیت بالایی برخوردار شده اند. همان طور که می دانید نورپردازی اتاق عروس امری مهم است. پس شما می توانید علاوه بر موارد گفته شده برای رمانتیک کردن اتاق عروس از شمع ها نیز برای روشنایی کمک بگیرید. تیم ما درراستای رسالت درصنعت دکوراسیون خود و نیز طراحی بهترین دکور برایشما اعماز دکوراسیون داخلی ویا اتاق خواب و یا محیطهای اداری و تجاری اقدامبه طراحی، فروش و اجرا خواهد نمود کهبا تکیه بر کارخانه عظیم اذران همواره درکنار شما خواهد بود. قرمز : یکی از رنگها برتر در دکوراسیون داخلی ، رنگ قرمز است . استفاده از اکسسوریهایی مانند گلدان تکگل، یک تابلوی نقاشی بزرگ روی دیوار و یا استفاده از کوسنهای طرح دار گزینه بسیار مناسبی برای این سبک از دکوراسیون است. باید مثالی از خودم برایتان بزنم ؛من طراح هستم و قاعدتا موقع طراحی کردن به وسایل زیادی نیاز دارماز میز نقشه کشی گرفته تاانواع خط کشها و علاوه برآن چون نقاشی هم میکنم دیگر تصور اینکه میز منچه قدر شلوغ است کار سختی نیست..تقریبا نصف عمرم رابه غیر ازخوردن و خوابیدن صرف جمع کردن مدادها و ماژیکهایم کردهام و دیگربه لپ تاب و سیمهای برق دور و برم اشارهای نکنم بهتراست.

رنگ دیوارپوش در آشپزخانه مدرن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین این محصولات باید دارای رنگهایی مناسب بوده و بتوان آنها را به راحتی شستشو داده سایت dekorasiyon یا تمیز کرد. هیچ خانه­ای یک شب تزئین نشده و برای رسیدن به دکوراسیون دلخواه باید صبر و تحمل بالایی داشته باشید. پوستر دیواری سه بعدی طرح گل ها به دلیل جذابیت و زیبایی فوق العاده ای که دارد طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است این پوستر دیواری دارای یک طراحی فوق العاده جذاب و زیبا برای دکوراسیون داخلی می باشد. اصول طراحی داخلی کلاسیک چه هستند؟ طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک به ذکاوت طراح بستگی دارد.

هنگامی که اتاق خواب شما شلوغ و نامرتب باشد از زیبایی آن کاسته می شود. بیایید باهم کلمه بهکلمه آنرا معنا کنیم .زون بهمعنای یک ناحیه شاخص ویا فضایی خاص استکه شما یابه صورت فیزیکی و یادر ذهن خودتون آنرا نسبت بهمابقی متمایز کردید. بهره گیری از پالت های خاص از دیگر ویژگی های این سبک بوده که باعث شده تا جذابیت کار بیشتر شود. کناف آشپزخانه معمولا به سبک مینیمال و مدرن طراحی می گردد تا با خطوط و اشکال هندسی ساده محیط آشپزخانه را تبدیل به فضایی چشم نواز و آرام بخش نماید. یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است . کابینتها باید بسیار شیک و لوکس و از متریالهای درجه یک همچون چوب طبیعی باشند. بنابراین نورپردازی اتاق خواب مانند نورپردازی اتاق نشیمن در درجه اول باید حس آرامش را منتقل کند. قرار دادن گلدان در اتاق خواب حس شادابی و آرامش را منتقل می کند.