نقاشی زیبای کنار میز هم کار مادر بهناز است

حتی اگر نمی خواهید که دکوراسیون همه خانه را به سبک سنتی طراحی کنید می توانید تنها بخشی از خانه خود را به این سبک بیارایید. به طور مثال رنگ آبی و قرمز خالص برای اتاق خواب اصلا مناسب نمی باشد. طراحی داخلی تردیشنال (سنتی)، گرمی و ظرافت گذشته را به زمان حال می بخشد و همان طور که از نامش بر می آید، مربوط به سنت و گذشتگان است. صحنه ای از چیدمان چند چمدان قدیمی که درست جلوی در ورودی قرار گرفته اند؛ تا اعضای خانه را به یاد مسافر بودن انسان بیندازند. همچنین آویزان کردن چندین قاب عکس بر روی دیوار نیز به زیباتر شدن فضای راهروی ورودی کمک میکند. علاوه بر این طراحی سردر ورودی بهتر است به نحوی انجام شود که دسترسی مناسبی از کوچهها و دیگر نقاط شهرک ویلایی داشته باشد. خانم ها در عین حال که ظاهری زیبا برای خانه شان درست می کنند، به حسی که هر کدام از جزئیات دکور به آن ها می دهد نیز اهمیت می دهند. مبل های استیل خانم اختریان، مانند سایر وسایل چوبی خانه که به گفته او سالخورده هستند، همگی نشان دهنده حسن سلیقه اش در نگهداری اسباب و اثاثیه اند.

عموما دکوراسیون های کلاسیک ارزش و وقار خاصی را به فضای خود می دهند، که این نوع از دکوراسیون بیش از دیگر مدل های موجود، در خور اتاق غذاخوری می باشد. چون این نوع مبل ها اکثرا سایز و اندازه بزرگتری نسبت به مبل های راحتی دارندو ممکن است کل فضای پذیرایی شما را اشغال کند. زیبایی این میز در خلاقیتی است که بهناز در رومیزی آن به خرج داده است. می توانید لامپ های رومیزی و آینه های دیواری در سبک سنتی را در اینترنت سرچ کنید و از ایده های بی پایان فضای مجازی بهره ببرید. رومیزی هایی با طرح شتر و یا بته جقه فضای سنتی خانه را حفظ می کند. بهناز معتقد است وقتی کاناپه ای در وسط خانه قرار می گیرد و قرار است نقش حد فاصل نشیمن و پذیرایی را بازی کند، بهتر است وسیله ای مانند میز دکوری آن را همراهی کند. دکوراسیون پذیرایی نقش موثری در حس و حال هر خانه دارد. حس خاطرات خوب آدم های داخل عکس فضای خانه را شیرینتر می کند. اتاق غذا خوری یکی از آن دسته فضاهای خانه است که با دکوراسیونی کلاسیک می توان به آن شکوه وصف ناپذیری را بخشید، اتاقی با شکوه که هر یک از افراد خانواده در آن حس آرامش بی نظیری را تجربه خواهند کرد.

برخی از منتقدین بر این عقیده هستند که سبک سنتی نیاز به سرمایه گذاری فراوانی دارد. برخی از انواع طرح آشپزخانه قابل تغییر هستند و شما در بازسازی آشپزخانه هم می ­توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید. برای تغییر چیدمان ارزان باید کمی خلاقیت به خرج داد و از خود محیط ایده گرفت. اگر شما نیز از این گروه افراد هستید که ترجیح می دهید بخشی از دکوراسیون خود را با رنگ های خنثی از قبیل خاکستری دیزاین کنید، بهتر است بدانید که نباید از این رنگ به صورت افراطی استفاده شود. اگر هم دقت کنید رنگ صندلیها با بخشی از کاشیها سمت پنجره ست شدند. در آشپزخانه ایرانی دیگر مثلا قدیم فضای حائلی بین آشپزخانه و دیگر اتاق ها وجود ندارد و از اپن به طور کلی استفاده می شود.آشپزخانه ایرانی ساده از رنگ بندی و سبک نوکلاسیک استفاده می شود تا علاوه بر داشتن یک سبک کلاسیک بتوان فضایی به مراتب بزرگتر و دل باز تر استفاده کرد.

در واقع پرده ها کامل کننده دکوراسیون در هر بخش از خانه هستند. برای انتخاب پرده نیز میتوان از پرده های کلفت سبز با بته جقه های قرمز و یا مخمل زرشکی با شرابه های طلایی استفاده کرد. استفاده از روشنایی های طولی (مانند ریسه) و یا روشنایی های کابلی در این سبک مناسب نخواهند بود. توجه داشته باشد که همیشه هنگام توجه به نورپردازی داخلی در هر سبکی، استفاده از چندین منبع روشنایی به طور همزمان بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت. نور و روشنایی از جمله فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار میروند. سبکی زیبا، گرم، ظریف و لطیف که جذابیت منحصر به فردی را به هر خانه ای می بخشد. همانگونه که می توانید تصور کنید، طیف گسترده ای از سبک های مبلمان تردیشنال در طول قرن ها پدید آمده است. پایه های مبل اغلب در سبک سنتی همانگونه که در مبلمان “ملکه آن” و یا مبلمان “چیپندیل” می بینید حالت و شکل ویژه ای دارند و معمولا با انحنای بیشتر و یا اندازه بزرگتر بر آن تاکید بیشتری می شود. مبلمان به طور معمول از یک دوره تاریخی خاص پیروی نمی کند، به جای آن این فضا (فضایی با دکوراسیون تردیشنال) معمولا از ترکیب چندین سبک تردیشنال و یا حتی معاصر تشکیل شده است؛ مانند مجموعه ای از قطعات مورد علاقه صاحب خانه.

به نقش و طرح پارچه ها بسیار دقت کنید، چرا که عنصری کلیدی در پرده های تردیشنال سایت dekorasiyon است. طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است طراح داخلی در صورت داشتن سر رشته از کارهای هنری و درک هنری بالا در خصوص چیدمان تزئینات داخلی نیز میتواند ورود کند اما فی نفسه طراح داخلی یک دانش آموخته رشته مهندسی معماری می باشد که علاوه بر داشتن ذوق و هنر زیبایی شناسانه بیش یا همان اندازه به جنبه های مهندسی فضاهای داخلی و کل ساختمان اشراف دارد چرا که در علم معماری تک تک اجزای یک بنا به یکدیگر مرتبط بوده و نمی توان به صورت جزیره ای عمل نمود از این رو طراح داخلی هم به موارد فنی چون قطر دیوارها و جانمایی ستون ها و فضاهای اصلی و فرعی و جهت و میزان تابش نور به داخل و.. تعریف واژگان معماری به خصوص دو واژه طراحی دکوراسیون داخلی که به تزیین و مبلمان محیط داخلی یک بنا ارتباط دارد با طراحی داخلی ساختمان که به بخش سازه ای آن دلالت دارد اهمیت ویژه ای دارد چرا که بسیار اتفاق افتاده که این دو واژه به معنای مترادف به کار گرفته شده یا تعریف درست و دقیقی از هر کدام از آنها در اذهان عوام وجود ندارد از این رو بر آن شدیم تا به یاری تیم طراحی شرکت معماری فراکارنو در این مطلب به تفاوت های طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم تا اذهان عموم به ویژه جامعه معماری و دانشجویان معماری و علاقه مندان این رشته در این باره روشن شود امیدواریم تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید و این سطور برای شما مثمر ثمر باشد.

آبی : با شنیدن نام آبی کلماتی از قبیل : آرامش ، وسعت ، انعطاف پذیری ، امید و اعتقاد در ذهن ما پر رنگ میشوند . خانه بهناز اختریان دکوراسیونی پر از معنا و مفهوم دارد. خانم بهناز اختریان دقیقا یکی از همین افراد است؛ یکی از آنهایی که دلش می خواهد گوشه های خانه اش، یا خاطره ای را برایش زنده کنند، یا یادآور حسی برای او باشند. آشپزخانه را در زندگی ایرانی به لقب های گوناگونی مانند قلب خانه یا محل حکمفرمایی خانم خانه (شخصا با این یک عنوان مشکل دارم!) یا رگ حیات خانه می شناسند. فضای این نشیمن، جان می دهد برای غرق شدن در کتاب های خانم خانه.

یک طراح دکوراسیون برای داشتن فضای ایده آل راه حل هایی را ارائه می دهد تا ساکنین با قرار گرفتن در فضا احساس خوبی داشته باشد. اولین قدم برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل، درنظر گرفتن بودجه مورد نیاز برای ایجاد تغییرات یا ساختن آن است. کافی است با در نظر گرفتن تمام این موارد لوازم موردنیاز خود را انتخاب و خریداری کنید. با این حال، تفاوت هایی بین طراحی و دکوراسیون وجود دارد و اگر علاقه مند به فعالیت در زمینه طراحی هستید، باید تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را بدانید. این اتاق که مخصوص لیسانس ها طراحی شده است فضای بسیار خوبی را پر می کند که با تمام عناصر مورد علاقه آنها پر شده است .

اگر به تجملات، ظرافت ها و عاشقانه ها در زندگی خود اهمیت می دهید و طراحی دکوراسیون خانه تان زمینه ای مناسب برای تجلی این تمایلات است احتمالا سبک تردیشنال همسایه روح و جان شما خواهد بود. سبک سنتی تاریخ طولانی و غنی را دارا است که می توان به خوبی آن را ترسیم کرد. اگر مغازه دار هستید، دکوراسیون داخلی مغازه تاثیر زیادی در روحیه کاری شما دارد و اگر به خوبی طراحی شود می تواند عملکرد شما را بهبود دهد. فرش های دست باقت توانایی متحول کردن دکور منزل شما را دارند به طوری که سریعا به چشم می آیند. راه پله دوبلکس در فضای نشیمن با فرمی منحنی وار به همراه نور مخفی به چشم می خورد. گاهی ممکن است مجبور به تعویض پرده ها باشید و گاهی این کار هیچ لزومی ندارد. تجمل و افراط هیچ جایی در سبک ذن آسیایی نداره و برای تک تک خطوط فکر میشه.

فضای درون آشپزخانه حداقل باید یک متر عرض داشته باشد تا بتوان راحت در آن حرکت کرد و به پخت و پز پرداخت. اما در ادامه خواهیم دید که با به کارگیری چندین روش کاربردی به راحتی میتوانید بهترین دکوراسیون منزل کوچک را در آشپزخانهتان داشته باشید. منظور از مشاعات ویلایی حق و حقوق افراد ساکن در ویلاهای شهرکی است که دارای شرایط مشترکی هستند. طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل منزل و محیط کار هر یک با توجه به شرایط مختلف دارای اصول خاصی می باشد. صندلی ها و کاناپه ها ممکن است دارای ویژگی هایی باشند که شما را به روز ازل گره می زند، اما در تطابق با شرایط امروزی راحتی و آسایش را برای شما به ارمغان می آورند. در نظر داشته باشید که بهره بردن از یک دسته بزرگ از گل های تازه، لمس زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد و این سبک را زیباتر و دلنشین تر می کند. همچنین ممکن است که شما لامپ های رو میزی را اندکی مدرن تر انتخاب کرده باشید و این لامپ های ساده در طراحی سایه روشن های بی نظیری را برای شما به ارمغان بیاورند.

برای زیبایی دیوارهای این قسمت از فضای منزل نیز می توانید به انواع کاغذ های دیواری با سبکی کلاسیک و یا دیواری پوشیده از انواع وسیله های دکوری کلاسیک فکر کنید. به خصوص وجود میز دکوری پشت راحتی در این سمت خانه که ثابت می کند دکور خانه کاملا فکر شده است. از دیگر ترندهایی که در دکوراسیون داخلی مطرح شده است استفاده گسترده از رنگ سفید همراه با تکههایی به رنگ سیاه است. رنگ سفید جزو پرطرفدارترین رنگها در طراحی داخلی است و باعث دلباز شدن فضا و مدرن شدن منزل شما میشود. اگر می خواهید ظاهر رسمی تری به فضا ببخشید، یک لوستر کریستالی بالای میز ناهار خوری یا در سالن غذاخوری همیشه دوست داشتنی، شیک و خواستنی خواهد بود.

امروزه اکثر مشتریان و صاحبان دکوراسیون جهت طراحی دکوراسیون رستوران و جذب مشتری، به دلیل علاقه و گرایش جوانان، به دکوراسیون مدرن رستوران روی اورده اند. امروزه بکارگیری پانل ها و تزئینات چوبی در دکوراسیون داخلی رستوران بسیار پرطرفدار شده است و تقریبا بیشتر رستوران دارها که دوست دارند رستورانشان رنگ و بوی کلاسیک یا مدرن به خود بگیرد دارند از چوب طبیعی جهت تزیین و طراحی یا تکمیل دکوراسیون رستوران های خود استفاده می کنند. در حالی که سبک سنتی ریشه در گذشته دارد، اما هنوز هم به عنوان سبکی راحت و جذاب طرفداران فراوانی دارد و امروزه این ویژگی های درخشان، آن را به محبوب ترین سبک در ایالات متحده تبدیل کرده است. در حالی که سبک سنتی ریشه در گذشته دارد، اما هنوز هم به عنوان سبکی راحت و جذاب طرفداران فراوانی دارد. اما هنوز هم صاحبان زیادی به معجزه ی طراحی کلاسیک جهت جذب مشتری اعتقاد داشته و طرفدار این سبک هستند. استفاده از اکسسوری های متمایل به طلایی می تواند زیبایی اتاق را چند برابر کند. احتمالا بیشترین رنگ های مربوط به سبک تردیشنال رنگ های جواهرات مانند قرمز تیره و یا سرخ متمایل به قرمز، سبز پر طراوت، طلایی، زرد و یا آبی است.

جزئیات این آشپزخانه خیلی زیاد نیست؛ اما تمام آنها هم کاربردی هستند و هم نشان دهنده خلاقیت صاحبخانه. او این میز کوتاه دکوری را به شکل گنجینه ای از عکس های قدیمی درآورده است. عتیقه جات و آنتیک ها و جواهرات اغلب به این سبک از طراحی مربوط می شوند و حس و حالی قدیمی و شیرین در افراد ایجاد می کنند. اما به یاد داشته باشید که طبیعت سرامیک سرد می باشد؛ در نتیجه فقط برای فضاهایی که گرمایش از کف انجام می شود مناسب است. در این سبک دکوراسیون باید چیدمان طوری باشد که فضای داخلی سرد و خسته کننده بنظر نیاید و برای این منظور باید تا جایی که میتوانید با رنگها توازن ایجاد کنید.