نکاتی درباره جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

طرحهایی که برای سبک مدرن انتخاب میشوند نباید زیاد زرق و برق دار باشند و بهتر است که طرحهای ساده و شیک را برای این کار انتخاب کنید. بنابراین با استفاده از بافتها، الگوها و رنگهای مختلف میتوایند یک اتاق ساده و کسل کننده را به آسانی پیچیده و جذاب و دل انگیز کنید. با کمی سمباده کاری و براق کردن سطح آن با کیلر و با نور پردازی داخل آن می توانید یک اتاق خواب ساده اما جذاب خلق کنید. ۳- در طراحی دکوراسیون اتاق خواب (تصویر بالا) استفاده از یک بافت ساده ولو تکراری در کنار نور مخفی می تواند جذابیت خاصی ایجاد نماید.

پس از آن هم با خلاقیت خودتان این قسمت از دیوار را کمی تغییر داده و زیباتر کنید. میتوانید رنگ مورد علاقه خود را، البته در چارچوب رنگهای مناسب برای این سبک و با انتخاب از میان رنگهای آرامشبخش اتاق خواب، برگزیده و شروع به رنگ کردن اتاق خواب کنید. میتوانید بر روی ریسمان از ریسه های لامپ استفاده کنید و یا چند تکه گل و قطعه تزیینی دیگر را به آن بیاویزید. به طور مثال اگر پرده اتاق خواب راه راه است، بهتر است دیواری که پنجره روی آن است ساده باشد. فقط کافیست که به دنبال خرید وسایل جمع و جور، ساده و مینیمال باشید.

تادائو آندو از خانه مفهوم جالبی ارایه می دهد که می توان استفاده مناسبی از آن نمود. شاید بتوانید جزئیات و المان های کوچکی را در آن تغییر دهید اما کلیت کار بر همان سبک ساده و زیبای کلاسیک پیش خواهد رفت. یکی از مهمترین فاکتورهای اتاق خواب مدرن ساده بودن آن و وسایل موجود و البته مرتب بودن است. داشتن یک تختخواب راحت، که یکی از مهمترین لوازم موجود در اتاق خواب است، اساسیترین راه برای ایجاد مکانی برای آرامش و استراحت است. یک اثر هنری دوست داشتنی را انتخاب یا یک گالری کوچک زیبا از عکسهای خانوادگی درست کنید، میتوانید چند گل یا شمع اضافه کنید، طراحی اتاق خواب خود را بر اساس این بگذارید که این اتاق برای استراحت چشم، بدن و روح است.

در سالهای اخیر، لوسترهای مینی به دلیل جم و جور بودن و نصب راحت به خوبی در فضاهای کوچک محبوبیت پیدا کردهاند. اهمیت ایرانی بودن این موضوع تا آنجا مشخص می شود که برای اجرای یک دکوراسیون مناسب در فضاهای مختلف خانه از جمله اتاق خواب، نظرات کارشناسان حوزه ی طراحی دکوراسیون نیز مورد توجه قرار می گیرد. بافت لوازم خانه شما به شما کمک می کند که شیوه چیدمان آن ها را مشخص کنید. دقت داشته باشید که نورپردازی اتاق خواب هم اهمیت خودش را دارد و باید دقت کنید که در هنگامی که قرار است در این قسمت از اتاق مطالعه کنید نور کافی برای شما وجود داشته باشد تا چشمان شما اذیت نشود و هنگامی که قرار است برای خواب در اتاق بمانید باید فضای اتاق شما نور کاملاً مناسبی داشته باشد تا هورمون های خواب شما دچار اختلال نشوند.خانههای سبک مدرن اواسط قرن، دارای پنجرههای بزرگ و نور طبیعی زیاد هستند.

پس نباید در اتاق خواب خود از رنگ های زرد و قرمز استفاده کنید از رنگ هایی که مناسب محیط آرام هستند مانند آبی و سفید استفاده کنید.برای اینکه اتاق خواب شما یک محیط آرامبخش باشد و درعین حال زیبا نیز باشد سعی کنید از رنگ مناسب در اتاق استفاده کنید و همه ی وسایل های داخل اتاق را باهم ست کنید و نورپردازی مناسب اتاق خواب نیز تاثیر مثبت در زیبایی اتاق خواب و روحیه ی شما دارد. اگر اتاق خوابتان کوچک است، وسایلی مانند پاتختیهای جادار، تختهای کشودار یا جکدار و کمدهایی با کشوهای بزرگ میتوانند بسیار مناسب باشند. همچنین یکی دیگر از اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب را می توان به رعایت چینش وسایل به کار رفته در این قسمت دانست.چیدمان درست و مهندسی شده ی وسایلی همچون تخت، پاتختی و آینه، میز و دیگر وسایل مورد استفاده در اتاق می تواند در بهره وری حداکثری از فضای یک اتاق خواب هر چند کوچک نیز موثر باشد. یعنی طرحهای متضاد را در یک دیوار کار نکنید.

این مورد ، عناصری تیره رنگ را معرفی می کنند در حالی که فضا حس خنثی و روشنی دارد. مورد دیگر در اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب یک تخت خواب کاربردی و مناسب با فضای اتاق است که می تواند با انتخاب رنگ های سفید و کرم، فضای داخل اتاق را بزرگتر و گرم تر نشان دهد که در دیزاین اتاق خواب کوچک بسیار کاربردی می باشد. آینهها هم که جزئی جدایی ناپذیر از اتاق خواب هستند و پیشنهاد ما به شما انتخاب یک آینه بزرگ و و شیک است که جلوهای متفاوت به اتاق میبخشد و باعث میشود که اتاق بزرگتر نشان داده شود. پس باید به دکوراسیون و وسایلی که در آن استفاده می شود توجه خاصی نشان بدهیم چون بیان کننده روحیه ما هستند. این که شما بتوانید قسمت نورگیر منزلتان را مشخص کنید بسیار مهم است. از رنگ کلی و تم اتاق گرفته تا سرویس خواب و سایر وسایل موجود در اتاق، صدها گزینه وجود دارند که میتوانید با توجه به سلیقه خود، و البته سبک خانههای شیک ایرانی دوست داشتنی، از بین آنها انتخاب کرده اتاق خواب خود را به شکلی مدرن و شیک طراحی و تزیین کنید. استفاده از پرده هایی از جنس حریر و با رنگ های گرم و ملایم که با سایر وسایل موجود در اتاق هم خوانی داشته باشد نیز می تواند در زیبایی یک اتاق خواب بسیار موثر واقع شود.

وسایل قدیمی و آنتیک جایگاه خاصی در دکوراسیون منازل دارند اما نیاز نیست برای خرید آنها هزینه هنگفتی درنظر بگیرید. مهم است که به خاطر داشته باشید که اجاق به فضایی حدود 10 سانتی متر تا سقف نیاز دارد تا گرما در پشت آزاد شود. حالا خیلیها هستند که مدرک این رشته را دارند و دورههای طراحی داخلی یا دوره طراحی معماری را گذراندهاند. حالا دیگر چاپ تصاویر طبیعی یا تصاویر اکسپرسیونیست یا هر طرح و نقش دیگری که دوست دارید یک ایده مدرن است. البته قبل از اجرای این ایده در جهت تغییر دکوراسیون اتاق خواب بهتر است یا از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید یا تصاویر موجود در سطح وب را مشاهده کنید تا دید خوبی نسبت به آن بهدست بیاورید. حتی اگر رنگی عجیب و غریب را نیز برای اتاق خواب خود انتخاب کنید، با ایده گرفتن از تصاویر و عکس های اتاق خواب هایی که با این رنگ طراحی شدهاند میتوانید یک اتاق خوب شیک و دوست داشتنی برای خود بوجود آورید. همچنین برای داشتن ظاهری مدرنتر، میتوانید رنگهای صورتی یا سرمهای را نیز به پالت رنگ دیزاین خانه خود بیفزایید.

از دیگر اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب که بسیار مورد توجه سلیقه های افراد مختلف قرار می گیرد می توان به انتخاب پرده های مناسب با این سایت dekorasiyon فضا اشاره کرد. سبکهای طراحی اتاق خواب مدرن بسیار گسترده هستند و به همین خاطر میتوان گفت که انتخابهای شما در این مسیر بیشمار هستند. برای نمونه رنگ اتاق خواب و وسایل موجود در آن یکی از فاکتورهای مهم در اتاق خواب است و با توجه به این که رنگ غالب استفاده شده در دکوراسیون اتاق خواب مدرن معمولا طیفهای رنگی سفید هستند، میتوان گفت که دکوراسیون مدرن ایجاد احساس آرامش در اتاق خواب را تضمین میکند. می توان گفت اتاق خواب ها یکی از قسمت های مهم منازل است. کف اتاق های به سبک مدرن معمولا از کفپوشهای چوبی و یا طرح چوب جدید و مدرن ساخته میشود، ولی از آنجایی که اتاق خواب مورد نظر بایستی به سبک و دکوراسیون ایرانی نیز شباهت داشته باشد، و با توجه به اینکه فرشهای زیبا و دلفریب ایرانی جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون منازل ایرانی هستند، میتوان با رعایت نکاتی از فرش ایرانی در دکوراسیون اتاق خوب مدرن بهره برد.

بهترین راه برای شما این است که از یک طراح دکوراسیون باتجربه و حرفهای کمک بگیرید. یکی از مهمترین عناصری که به عنوان کفپوش برای دکوراسیون آشپزخانه سنتی مورد استفاده قرار می گیرد فرش یا گلیم ایرانی می باشد. در آشپزخانه های کلاسیک از رنگ های خنثی استفاده می کنند. البته رنگ سفید بیشتر در دکوراسیون و سبک مدرن خانهها استفاده میشود که همان طور که گفتیم لزومی به رعایت این امر نبوده و شما میتوانید سلیقه خود را در انتخاب رنگ اتاق خواب به سب مدرن خود دخالت دهید. میتوانید با استفاده از چند گلدان دست ساز جلوه های طبیعی و ارگانیک را در اتاق خوابتان پیاده کنید. البته توصیه می کنیم از آینه دیواری هم استفاده کنید تا از طریق بازتاب آن، تأثیر نورپردازی بیشتر شود. در این سبک بیشتر از متریال های طبیعی مانند چوب و سنگ استفاده می شود و قسمت های زیادی از خانه و عناصر خانه از چوب ساخته می شوند . در حالی که شما فکرش را هم نمی کنید، یک نوجوان بعد از در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی مناسب مانند قفسه ها و کمدها، به لزوم آن ها پی می برد و از شما قدردانی می کند.

امروزه ادغام فضای پذیرایی و ناهارخوری (living-dining room) در پلان های باز و مدرن بسیار رایج می باشد. در صورتی که خودتان قصد طراحی و تزیین اتاق خواب مدرنتان را دارید، دستتان در این راه باز است. یکی از مهمترین مشکلاتی که معمولا افراد برای خرید انواع مختلف پوسترهای دیواری با آن رو به رو هستند این است که نمی توانند سایز مناسبی از پوستر را برای منزل و یا محل کار خود پیدا کنند و یا اینکه نبود طرح های متنوع و زیبا می تواند انتخاب را محدود تر نماید ما برای حل این مشکل یک راهکار ویژه و راحت به شما معرفی می کنیم شما می توانید تنها با مراجعه به سایت فتودراپه از طرح های جدید پوستر دیواری اطلاعات لازم را کسب نمایید و طرح مورد علاقه خود را با بالاترین کیفیت چاپ و قیمت بسیار مناسب تحویل بگیرید یکی از مهم ترین ویژگی های پوستر دیواری طرح گل ها این است که دارای سایزهای مختلف است و شما می توانید متناسب با محلی که قصد دارید این پوستر را در آن نصب کنید بهترین سایز را انتخاب کرده و اقدام به خرید آن کنید. در ادامه قصد داریم کمی به صورت جزیی تر وارد شده و ایده های جدیدی برای تغییر دکوراسیون در اتاق به شما بدهیم.

استفاده از نورپردازی مخفی که به شکل لامپ های توکار در سقف رواج دارد نیز می تواند در ایجاد احساس آرامش و گرم تر و زیباتر نشان دادن فضای داخل اتاق موثر باشد. قرار نیست اتاق شما تبدیل به گلخانه بشود (که البته شدنش هم زیباست). برای مثال اگر اهل مطالعه هستید، یک قفسه کتاب شیک همراه با یک صندلی مطالعه مدرن میتواند برای اتاق خوابتان مناسب باشد. هر کدام از این چهار نوع کابینت مدرن برای خود ویژگیها و مشخصاتی دارند که در بخش مربوط به هر یک به آنها خواهیم پرداخت. هر چند که میتوانید جای رنگ کردن اتاق از کاغذدیواریهای آماده نیز استفاده کنید که میتوانند ساده و رنگی باشند و یا طرح دار. برای این کار نیازی به صرف هزینه های زیاد برای خرید یک تخت گران قیمت و بسیار خاص نیست، با خرید یک تخت خواب زیبا و ساده نیز می توان هماهنگی لازم را بین وسایل خریداری شده با تخت ایجاد کرد. گاهی اوقات با در نظر گرفتن تمام نکات اصولی نیازی ندارید که حتماً یک طراح داخلی به شما بگوید که چه چیزی را خریده و در کجا قرار دهید و شما هم می توانید به صورت کاملا حرفه ای این کار را انجام دهید.

سبک مدرن یکی از سبک هایی است که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده می شود ما در این مقاله به توضیح این سبک پرداخته ایم با ما همراه باشید. زیرا هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی بوده که ما از آن به عنوان سلیقه در زبان عامه یاد میکنیم و براورده ساختن و رسیدن به حد کمال سلیقه ی کارفرما در معماری داخلی در اولویت قراردارد. اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب مربوط به اجرای یک چیدمان درست از وسایلی است که برای طراحی دکوراسیون اتاق مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی دکوراسیون داخلی، روش هایی برای دکوراسیون اتاق خواب بدون تخت وجود دارند که با استفاده از آنها، شما می توانید اتاق خواب خودتان را به بهترین شیوه طراحی و دکور کنید و فضایی زیبا و چشم نواز ایجاد کنید.