چگونه خانهی خود را به سبک کلاسیک بچینید؟

در این بین همواره هدف ارائه طریقتی است که تخیل نیز مانند سایر عوامل، تحت نظمی منطقی درآید و شکل عنصری سازنده به خود گیرد, به خاطر عوامل متعددی که در شکلگیری یک طرح موقت دخالت داردند اجرای کار نیازمند برنامهای دقیق و منظم است پیشرفت قدم به قدم و حساب شده از اتلاف وقت و هزینه می کاهد و در نتیجه حاصل کار را پر ثمر میسازد، لذا در طرح اجرائی عواملی چند لازم است مورد نظر قرار گیرد. دکوراسیون کلاسیک اروپایی از جمله سبک هایی ست که علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است اما چیدمان منزل در این سبک نیازمند رعایت قوانین بسیاری ست. نقش و نگارهایی که در این طراحی مورد استفاده قرار می گیرد معمولا نقش های بسیار متنوع هستند و اکثرا بر گرفته از سبک های سنتی اروپایی می باشد.

و فضایی لوکس را می سازند. فراموش نکنید که فرش با طرح های درهم و پیچیده ، در کنار مبلمان ، پرده و سایر اکسسوری های شلوغ ، چشم را آزار می دهد و فضایی لوکس ایجاد نمی کند. استفاده از چوب و پارکت نیز یکی از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون ورودی منزل می باشد زیرا فضایی گرم و صمیمی ایجاد می کند که بسیار دوستانه و دعوت کننده است. یکی از محبوب­ترین سبک­های چیدمان اتاق خواب، سبک کلاسیک است. با اینکه سبک معماری و دکوراسیون کلاسیک، یکپارچه و مشخص است، ولی در هر کشور و فرهنگ المان های خاصی به آن اضافه شده است. سبک کلاسیک که بیشتر توسط طبقه اشراف مورد استفاده قرار می گرفت به مدت دو قرن و تا قبل ظهور مدرنیسم، یگانه سبک استفاده شده در معماری بود.

گل های طبیعی و آثار هنری اصیل مشخصه دکوراسیون نشیمن کلاسیک هستند. استفاده از گل و گیاه در سبکهای ساحلی بیشتر به چشم میخورد ولی در دیگر سبک ها نیز میتوان از زیبایی آنها بهرهمند شد. در یک دکوراسیون کلاسیک، انواع مختلفی برای استفاده وجود دارد، مانند روکشهایی که روی میزهای غذاخوری گذاشته میشوند، لوازم جانبی کوچک یا گل برای اهداف تزئینی و لوستر آویزان روی میز. استفاده از مواد با کیفیت مانند بلوط، چوب ماهون، راش، سرامیک، برنز و مرمر در این سبک رایج است. از آینهها میتوان در هر جای خانه، از راهرو تا اتاق نشیمن، از اتاق خواب تا ورودی استفاده کرد. • حتی ماهیت آکوستیکی سطوح اتاق هم میتواند بر مرزهای ظاهری فضا تاثیرگذار باشد. چرا که رنگ های روشن و بازتاب نور سطوح براق می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضا به شما کمک کند. در نهایت می توان گفت مبلمان کلاسیک استیل یا سلطنتی مبلمان با خطوط و سطوح منحنی با ساختار چوب و رویه مخمل یا پارچه درجه یک، پر از آرایه و حکاکی به ویژه در تاج و با ظاهری باشکوه و لوکس و گرانبهاست. رویه ها معمولا طرحدار و روشن هستند.

نمی شود. معمولا طرح های دلخواه خاص بودن جلوه دکور را القا می کنند و پرده لوردراپه تصویری سفارشی مشتریان، تنها منحصر به دکور مورد نظر آنان است و در دکور های دیگر بکار نمی روند و خاص دکور منتخب می باشند .از ایده های پرطرفدار و چاپ تصاویر فانتزی، چاپ گل و عناصر طبیعی، چاپ تصاویر کلاسیک می باشد. اگر در زمینه طراحی و انتخاب دکوراسیون مناسب تخصص ندارید، بهتر است این کار را به یک مجموعه تخصصی واگذار کنید تا با صرف هزینه مشخص به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. در دکوراسیون کلاسیک منزل میتوان از مدلهای آینه تزیینی با تزیینات اغراق آمیز و برجسته استفاده کرد، اما اگر میخواهید سایر لوازم دکوراسیون را برجسته کنید، میتوانید از یک مدل آینه طرح تخت کلاسیک استفاده کنید. بهترین کاغذ دیواری که می توان با این مبلمان و پرده ست کرد، ترکیب کاغذ دیواری کلاسیک و ساده است. می توان روی دیوارهای روبروی هم در سالن و اتاق کاغذ دیواری طرح دار نصب کرد، ولی دیوارهای کنار دیوار طرح دار باید حتما کاغذ دیواری ساده داشته باشد. اما همانطور که اشاره شد، برای رسیدن به سبک کلاسیک باید برخی از قواعد را رعایت کرد.

طبیعی است که وقتی شما برای خرید یک خانه میروید، اولین چیزی که توجه شما را مخصوصا بانوان را به خود جلب میکند معماری داخلی و دکوراسیون داخلی منزل است. کتابخانه ای زیبا از جنس چوب چقدر میتواند فضا را جذاب کند.وقتی وارد این فضا میشوید دیدن یک کتابخانه شمارا به سمت خودش جذب میکند و دل کندن ازش کار سختیست. درست است در تزیین دیوارهای فضا با چیدمان و دکوراسیون کلاسیک م توانید از پانل های چوبی (ترجیحا چوبهای طبیعی و با کیفیت ) و یا کاغذ دیواری هایی با طرح کلاسیک که برخی از کاغذ دیواری ها در طرحهایشان نقاطی طلایی به چشم میخورد که کار را کمی لوکستر می کند استفاده کنید. وجود قفسه بندیهای شیک چوبی برای قرار دادن وسایل روزمره و یا قفسه مناسب برای کتابها کمک میکند تا اتاق از بی نظمی نجات پیدا کند و علاوه بر این قفسه بندی ظاهری بسیار شیک به اتاق خواب نیز میبخشد. قالبسازی ، آرشیوها چوبی ، روکشهای چوبی و دیگر المان های خاص و زیبا می توانند جزئیات مهم این سبک باشند که به درستی و مطابق با فناوری روز دنیا اجرا می شوند. استفاده از فرش های تجملاتی با نخ پشمی و یا ابریشم بهترین گزینه است و باید طرح های ریز و جذاب بسیاری داشته باشند.

میزهای ناهارخوری که توسط خود آنها در اتاق ناهارخوری یا کنار گروه نشسته در اتاق نشیمن استفاده میشوند، میتوانند به تنهایی تزیین شوند. میزهای ناهارخوری یکی از انواع مبلمان هستند که بهتر است در هر خانهای باشند. یکی از موارد مهم و ضروری در چیدمان اتاق نشیمن کلاسیک فرش است. فرش از انواع وسایل مهم و ضروری در دکوراسیون داخلی پذیرایی است و باعث می شود دکوراسیون پذیرایی با شکوه تر به نظر برسد. فضای پذیرایی در ارتباط نزدیک با نشیمن، غذا خوری و ورودی بوده و با اتاق خواب و آشپزخانه ارتباط غیر مستقیم دارد. قاب ها گچی معمولا در سالن های بزرگ و تالارها وجود دارد و در فضاهای کوچک مثل سالن پذیرایی آپارتمان کاربرد ندارد.

اکثر لوازمی که برای ساخت این دکور استفاده می شود چوبی با منبت کاری های بسیار جذاب می باشند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. اغلب مبلمان چوبی دارای کندهکاری طلایی است که دکوراسیون ظریف و برازندهای را با خود به همراه میآورد. اگر سبک کلاسیک را برای دکوراسیون اتاق نشیمن خانه خود انتخاب کردهاید، لذت و احساس اصالت مرمر، گرمای چوب بلوط و ظرافت روکش طلایی و نقرهای و یا گچ کاری زیبا و ظریف در دیوارها را در دست کم نگیرید چرا که اینها ضمانت دکوراسیون خانه شما را می کنند. دلیل آنکه در بسیاری از خانهها و دکوراسیونها، احساس سردرگمی و نازیبایی به ما دست میدهد، همین عدم تعادل و رعایت نکردن هارمونی در چیدمانِ وسایل منزل است. همانطور که گفته شد تعادل و ظرافت در عناصر سبک کلاسیک کاملاً مشهود است وهمه جزییات دقیق قرار گرفته اند.

اگر مبلمان به لحاظ بصری هم حجیم و سنگین باشد و رنگ های به کار رفته در آن تیره باشند، برای دیوار و فرش و پرده حتما باید رنگی چند درجه روشن تر را مدنظر داشته باشید. این پردهها سنگین و حجیم هستند. معمولآ برای تخت خواب کلاسیک رنگ تیره استفاده می شود، اما این سبک از طراحی اتاق بزرگ و جادار می خواهد تا بتواند زیبایی خود را نمایش دهد. افراد زیادی عاشق عناصر مکمل مانند کوسن ها، لامپ ها، آثار هنری هستند که دوست دارند با این عناصر اتاق نشیمن را کامل کنند و از این ویژگیها به عنوان معیار و الگو برای انتخاب سبک استفاده کنند؛ برای یک اتاق نشیمن کلاسیک اولین چیزی که باید در نظر بگیرید فضای کف و مبلمان است. دقت کنید بین میز جلومبلی با مبل و صندلی ها به میزان کافی فاصله باشد و مسیری ایجاد کنید تا افراد بدون مشکل بتوانند در اتاق حرکت کنند و البته برای گفتگو مجبور نباشند فریاد بزنند. این طراحی با توجه به خلاقانه بودن آن راهی است که از طراحی کلاسیک فضای آشپزخانه فاصله گرفته و در کنار کاربردهایی معمول آشپزخانه، جلوهای لوکس به دکور آشپزخانه بدهیم.

به طور کلی سبک دکوراسیون کلاسیک اروپایی نسبت به سبک های مدرن شلوغ تر است و از نقش های بسیار زیادی در لوازم و وسایل به کار رفته است و تجملات را می توانید در تمام ریز و بم منزل مشاهده کنید. مبل ها معمولا چوبی بوده و پارچه های طرحداری برای آن استفاده می شود که از طرح آدم و حوا گرفته تا گل های سنتی را می توانید در پارچه های مبلی مشاهده کنید. به عنوان مثال، در فرانسه از لوسترهای لاکجری و در انگلستان از دکوراسیون ساده چوبی استفاده می شد. برخلاف تصور معمول در اتاق نشیمن کلاسیک نیازی به لوسترهای کریستالی بزرگ و افسانه ای نیست.

کاغذ دیواری طرح دار حتی اگر به رنگ ملایم باشد، نمی تواند برای دکور همه دیوارها به کار رود، بلکه باید آنرا با کاغذ دیواری ساده همرنگ آن ست سایت dekorasiyon کرد. در حالت ایده آل، هر چهار پایه مبلمان باید روی آن باشد، اما اگر به این صورت چیدمان نشود حداقل دو پایه جلوی مبلمان را روی فرش قرار دهید؛ اما همیشه این را به یاد داشته باشید که تمامی پایه های عناصر کوچک باید روی فرش قرار بگیرند. اگرچه همیشه میتوان با استفاده از پلاستیکهای ضخیم و بزرگ اثاثیه را پوشاند تا به آنها صدمهای وارد نشود. سبک اسکانیدناوی سبکی ساده و کاربردی است که با استفاده از نور و رنگ آرامش را به فضا می آورد.استفاده از مبلمان ساده با رنگ های روشن ،استفاده از چوب در کف سالن و همچنین به کاربردن قابها و وسایل تزیینی از ویژگی های این سبک است.در واقع می توان گفت سبک مینیمال سبکی ساده شده از سبک اسکاندیناوی است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل می تواند به سبک مدرن ، کلاسیک ، مینیمال ، اسکاندیناویایی ، ترنزیشنال و … به طور کلی تناژ رنگی از قرمز تیره تا سبز تیره برای این دکوراسیون مناسب است.

پردههای کلاسیک و تشریفاتی معمولا نقش و نگارههای شلوغ و پیچیده دارند و بیشتر برای پنجرههای بلند و بزرگ انتخاب میشوند. علاوه بر این طراحی داخلی باعث زیباسازی فضای داخلی ساختمانها میشوند و از این رو طراحان داخلی نقش بسیار مهمی را در زیباتر کردن محیط زندگی و کار افراد دارند. نقطه کانون اتاق شما جایی است که وقتی مهمانان برای اولین بار وارد اتاق شما می شوند، چشم افراد را به خود جلب می کند. حتی در صورت نیاز ابعاد اتاق و قسمت های مختلف را در این نقشه قید کنید تا همه چیز به صورت اصولی و درست پیش برود. نورپردازی فضای داخلی در سبک کلاسیک برای ایجاد فضایی خاص به صورت غیرمستقیم خواهد بود و برای داشتن یک اتاق نشیمن کلاسیک، هرگز معجزه نقطه کانونی را دست کم نگیرید، زمینه های گفتگو ایجاد کنید، به فضای رفت و آمد توجه کنید و در نهایت از فرش هایی با اندازه مناسب استفاده کنید. اتاق نشیمن بهترین فضایی است که می توانید سلیقه خود را در آن فضا نشان دهید. بهترین راه برای اینکه بتوانید در اتاق نشیمن خود فضایی آرام و راحت داشته باشید این است که مسیر رفت و آمد اصلی را در یک طرف اتاق در نظر بگیرید.

در ویلاهای هوشمند از آبیاری پیشرفته برای فضای سبز نیز استفاده میشود و به دلیل آن که امکان آبیاری به صورت تمام وقت میسر نیست میتوان فضای مورد نظر را با یک نرم افزار در زمان مورد نیاز آبیاری کرده و سیستم را تحت کنترل درآورد. به همین دلیل تقریبا در تمام آلبوم های کاغذ دیواری می توان نمونه هایی از کاغذ دیواری کلاسیک را پیدا کرد. علاوه براین، تابلوهای نقاشی شامل اشکال هندسی شیک و ساده و دیوارکوب های فلزی می توانند نتیجه فوق العاده ای داشته باشند. آخرین نکته ای که قبل از شروع طراحی یک اتاق نشیمن کلاسیک باید به آن توجه کنید مربوط به عملکرد هر عنصر است. باید بدانید که هر سبک دکوراسیون داخلی، از نظر استفاده از خطوط و شکل ها، رنگ و طرح و متریال و مصالح، قوانین و قواعد خاص خود را دارد. در سبک دکوراسیون داخلی شهری، از عناصر و دکوریجاتی استفاده می شود که حس و حال فضای شهری را در داخل خانه به وجود می آورد و به آن جلوه ای مدرن و منحصر به فرد می دهد. درست است که برخی از لوازم مختص مکانی ست که نمی توان از آن در هر نقطه ای استفاده کرد اما با این حال برای چیدمان سبک کلاسیک اروپایی لازم و ضروری ست که هر چیز به شکل قرینه قرار گیرد.