۱۰ نکته اساسی برای دکوراسیون داخلی منزل

همان طور که در مطلب دکوراسیون خانه عروس ایرانی نیز مشاهده کردید، امروزه با فراگیر شدن علم دکوراسیون داخلی، بسیاری از عروس و دامادها چیدمان اولین منزل مشترک خود را بر این اصول استوار میکنند. هنگام تعیین مکان مناسب، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید. ۱۴. میتوانید از قفسههای کتاب به جای کابینتبندی استفاده کنید! یکی از گزینههایی که این روزها در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان استفاده میشوند قفسه و کتابخانههای دیواری هستند که میتوانید از آنها برای قرار دادن مجسمه، گلدانهای کوچک، قاب عکس و مهمتر از همه، کتاب استفاده کنید؛ اما دقت کنید به علت خطر احتمالی سقوط، این قفسهها را بالای تخت نگذارید. بهترین مکان برای قرار دادن تخت و سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب جلوی بزرگترین دیوار اتاق است؛ اما اتاقهای مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب تختخواب دارند. برخی، از نقاط بلااستفاده اتاق یا نقاطی که سقف به صورت مورب تا زمین کشیده شده است مانند قسمت زیر پله یا زیر شیروانی برای قرار دادن تخت استفاده میکنند و از لوسترهای ساده و پرنور و رنگهای روشن برای از بین بردن تاثیرات منفی ناشی از کوتاه بودن سقف استفاده میکنند. ممکن است کمی هزینه بالا داشته باشند ولی این تخت خوابها چیدمان اتاق دخترانه را شیک و جذاب میکنند.

ترکیب رنگهای زرد و سبز برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب هستند. اگر این فعالیتها مربوط به موسیقی باشد، شاید نیاز باشد یک بخش از فضای اتاق با رعایت اصول موسیقیایی و حتی آکوستیک به این نوع قعالیت صاحب اتاق اختصاص داده شود. در هرحال، مبلمان های ساده و بدون تزیین، حتی اگر به سبک های خاص طراحی شده باشند، به ندرت می توانند یک دکوراسیون کلاسیک را تداعی کنند. یعنی یک فرد نوجوان میتواند در طول یکسال یا حتی کمتر تا حد بسیار زیادی سلیقه و علایقش در رابطه با دکوراسیون اتاقش تغییر کند. ولی در طول شب دکوراسیون بیشتر باید براساس نور پردازی داخل اتاق طراحی و تعیین شود. چرا که در طول روز نور خورشید در داخل فضا و بر روی دکوراسیون آن تأثیر خواهد گذاشت بنابراین دکور باید با توجه به تابش نور خورشید طراحی شود. بنابراین ، بسیار مهم است که درست آن را استفاده کنید ، به خصوص در اتاق خواب. بنابراین براساس هر یک از این فرهنگ ها، انواع سبک و طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آمده و در میان مردم رایج شده است. کسانی که قصد دارند تا طراحی دکوراسیون منازل خود را به صورت مدرن پیاده سازی کنند، میتوانند با مشاهده انواع تم طراحی دکوراسیون داخلی مدرن، اقدام به تغییر دادن معماری داخل منزل کنند.

استفاده از شمعهای رنگی و گل میتواند به رمانتیکتر شدن فضای اتاق خواب سایت dekorasiyon شما کمک کند. قرار دادن فرش و یا گلیم در اتاق کودک، علاوه بر زیبایی باعث میشود به علت نرمی و لطافت نشستن و دراز کشیدن روی آن برای کودکان راحت باشد. یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی اتاق خواب عروس ایرانی رنگ دکوراسیون است. در ادامه مطالب این صفحه، مقالات و مطالبی که در رابطه با دکوراسیون داخلی اتاق خوابها توسط کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی آیریا تهیه و منتشر شده است را معرفی خواهیم کرد. اطلاعات و نکاتی که با مطالعه این مقالات و مطالب بدست خواهید آورد، کمک میکند تا تصمیمات درست تری در رابطه دکور اتاق خواب مورد نظرتان اتخاذ نمایید.

گاه نمای سرد و بی روحی که از کابینت های سفید رنگ در ذهن دارید، با قرار گرفتن شیرآلات ، سینک و دستگیره های کروم یا برنزی کابینت ها کاملا تغییر می کند. اگر قصد دارید از رنگ آبی برای اتاق خواب پسرانه استفاده کنید سعی کنید در کنار آن از رنگهایی مانند سفید و قرمز نیز استفاده کنید. از دیوارکوب های چینی و سفالی با نقوش سنتی و یا نقوش ریز نیز می توان به عنوان دکوراتیوهای محبوب دکوراسیون داخلی کلاسیک بهره برد. چیزی که در انتخاب بهترین دکوراسیون پرده می بایست در نظر داشته باشید، ظاهر پرده در کنار کاربرد آن است که شیدها در کنار ظاهر نسبتا خوبی که دارند، از سطح کاربرد بسیار بالایی برخوردار بوده و می توانند مدت زمان طولانی به عنوان پوشش پنجره اتاق خواب تان عمل کنند. اینکه صاحب اتاق خواب بطور متوسط چه مدت و در چه ساعتهایی از شبانه روز داخل اتاقش حضور دارد و از آن استفاده می کند بسیار مهم است. بطور مثال اگر صاحب اتاق فعالیت ورزش داشته باشد، یک فضای مناسب جهت انجام فعالیتهای ورزشی او میتواند داخل اتاق در نظر گرفته شود. چرا که در سایر فضاهای عمومی تر، میبایست از چهارچوبی در طراحی استفاده شود که مورد پسند و نظر همه کاربران و صاحبین آن فضا باشد.

اول اینکه مدت زمان حضور افراد داخل یک فضا در دکوراسیون آن فضا تأثیر گذار است چرا که هر میزان یک نفر بیشتر در یک محیط بسته قرار بگیرید، تأثیر دکوراسیون آن فضا بر روی او بیشتر خواهد بود. ترکیب رنگ قرمز و بنفش هارمونی زیبایی به وجود میآورد و طراحی اتاق خواب با این دو رنگ، علاوه بر رمانتیک کردن فضا، در طولانی مدت موجب افزایش انعطافپذیری در افراد میشود. ترکیب آبی و زرد برای اتاق خواب، میتواند علاوه بر القای آرامش به فرد، موجب تحریک فکر و ذهن شود. از دیوار پوشهای جدید، کاغذ دیواریها، رنگ آمیزیهای متنوع و قابهای عکس و تصاویر ترسیمی میتوانید برای زیباتر کردن دیوارهای اتاق خواب استفاده کنید. مطلب پیشنهادی :مدل کابینت آشپزخانه جدید، هم مدرنش اینجاست هم کلاسیک! در انتهای این مطلب و نکات دهگانه مهم، در خصوص رنگ سفید کاملا خالص نیز با هم صحبت می کنیم. ارتفاع کابینت های دیواری نیز اغلب همان ۹۰ سانتیمتر در نظر گرفته میشود که در بازهی ۵۰ تا ۶۵ سانتیمتری از کابینت زمینی نصب میگردد. یکی دیگر از راههای جالب برای چیدمان، قراردادن شلفهای کوچک در ارتفاع دیوارها میباشد. لوستر شیشه ای کودکانه، طرح زیگزاگی کفپوش و کاناپه فیروزه ای به خاطر وجود کاغذدیواری طوسی روشن و رنگ طوسی دیوارها است که جذابیت پیدا کرده اند.

سطوح چوبی سفید هم به افزایش روشنایی و بزرگنمایی محیط کمک به سزایی کرده اند. برای تامین روشنایی اتاق خواب میتوانید چراغهایی را در کنار تخت خود تعبیه کنید. بهتر است تخت خواب خود را از بین مدلهای کوچک انتخاب کنید. در صورتی که اتاق خواب شما کوچک است میتوانید از نورهای سقفی استفاده کنید. تزیین اتاق خواب با وسایل ساده یکی از راههایی است که با شیوهای راحت رنگ و لعابی نو به فضا بدهید. زمانی که از کابینتهای بلند استفاده کنید؛ میتوانید تمام وسایل خود را در آن قرار دهید و دیگر نگران کمبود جا نباشید. در بیشتر موارد سبک انتقالی زمانی احساس میشود که لوازم بر اثر نقل مکان و جا به جایی به مکانی جدید با سبک جدید و ابعاد متفاوت برده شوند. می دانید که آشپزخانه بزرگترین دکور ثابت فضای منزل است و به دلایل متعددی که در مقالات پیشین به آن ها اشاره شده، تغییر دکوراسیون آشپزخانه غالبا بالاترین میزان هزینه به لحاظ مالی و زمانی و انرژی را به صاحب منزل تحمیل می کند.

بازهم باید به اندازه فضا دقت کنید اگر فضایی بزرگ دارید و ارتفاع فضا زیاد است میتوانید سقف را با گچ بری های خاص و لوسترهای کلاسیک که بسیار درخشنده هم هستند تزیین کنید، اما اگر فضای کوچکی دارید مجبورید از لوسترهای کلاسیک در ابعاد و اندازه کوچکتر و گچ بری های ساده تری سقف خود را تزیین کنید نمته حائز اهمیت این است که رنگ سقف را میتوانید از بین رنگهای سفید شیری عاجی انتخاب کنید. همان طور که می دانید سبک کلاسیک طرح های بسیار شلوغ تری نسبت به سبک مدرن دارد. یک ایده جالب برای بزرگتر به نظر آمدن اتاقهای کوچک استفاده از آینههای بزرگ است به طوری که یک دیوار را به طور کامل بپوشاند. از طرف دیگر این سبک برای فضاهای بزرگ با سقف های بلند، زیبا و خاص به نظر میرسد و برای محیط های کوچک اصلا توصیه نمیشود. به علت وجود وسایل خاص و ویژهای که در خانههای ایرانی وجود دارد، میتوان یک سبک مجزا برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی در نظر گرفت.

اما موضوع مهم دیگر توجه به این است که این دکوراسیون آیا در آینده نزدیک براساس افزایش سن صاحب یا صاحبین اتاق همچنان میتواند خوب عمل کند یا نه. همچنین تصاویر اغلب به شکل افقی هستند نه عمودی. به عنوان بانوی یک منزل و یک طراح بارها شاهد بوده ام که در اغلب خانه های ایرانی، هرقدر هم کابینت ها و فضا افزایش یابد، باز هم خانم خانه از کمبود فضا برای جای دادن لوازم آشپزخانه شاکی است و بخشی از ظروف و لوازم به کمد اتاق ها، انبار یا بالای کابینت ها منتقل می شود! برای این کار نیازمند یکی از کاربردی ترین عناصر دکوراسیون اتاق خواب یعنی شلف دیواری خواهید بود تا تابلوهای کوچک و جذاب خود را روی آن قرار دهید. در صورتی که این طراحی دکوراسیون منزل به صورت فول فرنیش انجام پذیرد ، میتوانید شاهد بسیاری از جزئیات به کار برده شده در طراحی دکوراسیون داخلی بنا نیز باشید . در رابطه با دکوراسیون اتاق خواب نیز این موضوع صادق است. رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس ایرانی باید چگونه باشد؟ یک گزینه بسیار عالی برای دکوراسیون اتاق خواب های ایرانی، استفاده از فرش های سنتی و لاکی ایرانی در دیزاین یک اتاق با تم روشن و ساده است.

دکوراسیون منزل کلاسیک فوق با ترکیبی از سه رنگ کرم ، قهوه ای و طلایی طراحی شده است. در کنار این رنگ میتوانید از رنگهای زرد، نارنجی، طلایی و سفید به عنوان هم رنگ استفاده کنید رنگ قهوهای نیز به عنوان رنگ متضاد، رنگ مناسبی است. به عنوان رنگ مکمل میتوانید از رنگهای طلایی و مشکی استفاده کنید. در کنار رنگ سفید از بسیاری از رنگها میتوان به عنوان رنگهای مکمل استفاده کرد. برای رنگ مکمل آن میتوانید از رنگ سفید و طوسی روشن یا فیلی استفاده کنید. رنگ سفید سبب ایجاد فضای باز میشود از این رو استفاده از این رنگ برای اتاقهای کوچک مناسب است. باز هم میگیم که تلفیق این دو سبک ایرادی نداره.

با کمی صبر و حوصله میتوانید از وسایل ساده مانند تور تزیینات متفاوت وزیبایی را خلق کنید. سعی کنید با خلاقیت خود، از هر وسیلهای طرحی زیبا خلق کنید. بهترین کفپوش برای دکوراسیون اتاق خواب موکتها نرم و زیبا هستند و بعد از آن چوب و پارکت گزینههای مناسبی محسوب میشوند؛ اما سنگ و سرامیک سرد هستند و سعی کنید از آنها در دکوراسیون منزل بهخصوص اتاق کودک استفاده نکنید. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را اذیت کند و باید رنگی باشد که شخص بعد از گذراندن یک روز پرمشغله درون آن به آرامش لازم برسد. اینکه صاحبین اتاق خواب فقط بعد از ظهرها یا شبها و پس از غروب خورشید از اتاق خوابشان استفاده میکنند و یا از ابتدای صبح داخل آن فضا حضور خواهند داشت، بسیار مهم است. گیاهانی مانند سانسوریا، آلوورا، برگ قاشقی علاوه بر تهویه اتاق به زیبایی اتاق خواب شما میافزاید. پرنده بهشتی یا استرلیتزیا از گیاهان زیبایی است که گل های نارنجی و آبی رنگ، آن را جذاب تر می کند. انتخاب یک دست مبلمان راحتی با فرم ساده تر برای سبک مدرن همیشه بهتر است. برای آنکه هماهنگ به نظر برسد، دستگیره ها، قفل ها و لوازم روشنایی را از یک فلز هم رنگ انتخاب کنید.

برای اتاقهای کوچک، استفاده از رنگهای روشن و خنثی بهترین گزینه است از رنگ روشن به عنوان رنگ زمینه استفاده کنید و جزئیات اتاق خواب را با رنگهای تیرهتر ترکیب کنید. همچنین اطلاعات کافی در مورد سبک، رنگ و جزئیات دکوراسیون انواع اتاق خوابها در این مقالات ارائه شده است. در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک همه ی ویژگی ها از کوچک ترین تا آخرین و اصلی ترین قسمت با جزئیات کاملا دقیق انجام شده ودیده میشود. به طور مثال قراردادن کنسول در اتاق پذیرایی علاوه بر اینکه باعث نظم در منزل میشود، یک پارامتر مهم برای دکوراسیون سبک کلاسیک به حساب میآید. بعضی از این ترفندها را در این متن به طور خلاصه مطرح کردیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

تزئینات کمی سادهتر میشن و کیفیت متریالهای مورد استفاده کمی پایینتر میاد تا افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارن اما نمیتونن هزینههای اون رو تامین بکنن هم بتونن خانه خودشون رو مشابه کلاسیک دکور کنن. یک دفتر اداری خوب دارای ویژگی های متعددی است که مهم ترین آن ها عبارتند از: مدرن و به روز بودن، داشتن روحیه ای متناسب با نوع فعالیت، مبلمان راحت و مناسب، نورپردازی صحیح و کافی، تأمین فضاهای مورد نیاز برای فعالیت های فردی و گروهی و غیره … علاوه بر این، میتوانید از یک شومنه مجلل که روکشی از سنگ مرمر سفید نیز دارد در فضای داخلی خود استفاده کنید. پرده های گران قیمت که از جنس مخمل ، تور یا ابریشم هستند نیز فضای متفاوتی را خلق می کنند . در این طراحی از بهترین کارکردهای روانی و فیزیکی بهره برداری میشود تا یک محیط آرامش بخش و سرپناه امن و جذاب خلق شود . اما بخشهای اختصاصی اتاق خواب مشترک میتواند شامل المانهای دکوراتیو، سبک رنگ و طرح مختص جنسیت صاحب آن بخش از اتاق باشد. تزیین اتاق خواب عروس، مهمترین قسمت چیدمان جهیزیه است. اگر چیدمان اتاق خواب ساده و شیک را میپسندید میتوانید این سادگی را با چند قاب عکس چشم نوازتر کنید.