۱۳ ایده و ۱۱۳ مدل دکوراسیون اتاق خواب شیک، ساده و مدرن ایرانی

مبلمان استیل از چوب و پارچه تشکیل شده و چوب استفاده شده به عنوان اصلی ترین بخش آن دارای نقوش و فرم های برجسته است که اصولا این چوب ها با کار دست منبت کاری می شوند . به طور مثال به کار بردن پارچه های ریز نقش زر دوزی شد و یا کاغذ دیواری های ابریشمی به کلاسیک شدن فضای خانه شما کمک بیشتری میکند. در واقع طراحی داخلی حرفه ای است که در آن محیط های داخلی ساخته شده در چهار چوب سازه ها با استفاده از خلاقیت و تکنیک های ویژه کاربرد و شناسنامه خود را به دست می آورد . این سبک از چیدمان برای علاقهمندان به مد و ترندهای روز بسیار مناسب است، در دکوراسیون مدرن میتوان به انواع رنگها پرداخت به ویژه رنگهای متضاد نقش مهمی در این دکوراسیون دارند، به طور مثال انتخاب رنگهای سیاه و سفید، طوسی و سفید، طوسی و زرد یا قرمز و نارنجی از جمله ترکیب رنگهایی است که در این سبک از دکوراسیون بسیار دیده میشود. به طور مثال دیوار نارنجی رنگ و کابینت های سفید و در کنار آنها پرده همرنگ دیواری که با کابینت فاصله مکانی نسبتا زیادی دارد، می تواند فضای واقعا خاص و متمایزی را ایجاد کند.

از انتخاب مبلمان مناسب گرفته تا پیدا کردن پالت رنگی عالی ، در اینجا ایده دکور خانه مورد تایید طراحان وجود دارد تا در ساخت خانه رویایی خود الهام بخش شما باشد. فضای کاری و اداری به دو بخش دفاتر گروهی کاربردی تقسیم شده و فضای بازی و تفریح در مرکز سالن قرار گرفته. همه این موارد از عواملی است که معماران در زمان طراحی آشپزخانه باید به آن توجه کنند. با توجه به اینکه سلیقه و خواسته مشتری به شدت در طرح نهایی تاثیرگذار است، در نتیجه بهتر است در همان ابتدای راه به توافقات کلی برای طرح نهایی دست پیدا کنید.

همچنین نقاشیها، که اغلب نقاشیهای دیواری یا سقفی هستن، ممکنه بعد از تعمیر کاملا مشابه نمونه اولیه نباشن و از اونجایی که سبک کلاسیک بسیار متقارن و منظم هست، کوچکترین نامنظمی کاملا به چشم بیاد. استفاده از پردههای بلندتر در این سبک به چشم میخورد و در آن از منگولهها و گیرههای جمع کننده و کاربردی که جنبه تزیینی بالایی دارند استفاده میشود. همچنین ، لوازم جانبی متمایز و جذاب مانند گلدان های منحصر به فرد یا بطری های رنگارنگ را اضافه کنید تا کمی جذابیت در اتاق شما ایجاد کند. فرم های پر نقشی که آنها را با پارچه های گران قیمت و گلدار می پوشانند.

تصمیم گیری در مورد انتخاب سبک کابینت به خود شما بستگی دارد، هر کدام از این دو نوع سبک زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند، و به نوبه ی خود جلوه ی خاصی به آشپزخانه می دهند. خب به طبع هزینهها هم بالا میره و به سمت سبکی لوکس پیش میره. از لحاظ تزئینات هم که معمولا در سبک کلاسیک کار دست و جزئیات زیاد دیده میشن، پس این هم تائیدی بر گران قیمت بودن این سبک هست. اوج تزئینات ستون مربوط دوره کرنتین است. طرح رنگ مونوکروم یکی از ساده ترین پالت های دکوراسیون برای اجرا است، با این وجود میتواند یکی از سخت ترین ها برای چیدمان دکوراسیون باشد، پس هنگام چیدن باید نکته های ریز مربوط به هر رنگ را خوب رعایت کنیم. متریال های این خانه ها همگی باید طبیعی و با شکوه باشند مواردی مثل استفاده از سنگهای کار شده یا ساده، گچ، کاغذ دیواری، رنگ، پارکت هایی از چوب طبیعی، برنز و ورقه های طلا، لوسترهای شیک و بزرگ و… در مبلمان خانه حتما از اکسسوری و لوازم تزئینی که یاد آور تندیس های رومی هستند استفاده کنید تا فضایی شیک و با شکوه را به ما بدهند. در حالت کلی وسایل تزئینی و اکسسوری و حتی مبلمان های مورد ستفاده در این سبک لوکس و شیک می باشند و به همین دلیل گران هستند.

به طور کلی در یک دکوراسیون کلاسیک, ترکیب خطوط عمودی با خطوط افقی تر است و منحنی های منحصر به فرد در مبلمان، بالش و لوازم جانبی دیده می شود. در موارد متعدد و قابل تامل، دکوراسیون غیر اصولی و غلط، نه تنها می تواند به سلامت روانی انسان آسیب های متعددی برساند، بلکه با زایل کردن عملکرد و کاربری فضا می تواند مخل آسایش و تخریب کاربری شود. این گچبری ها با قالب بندی های خاص معمولا به شکل متقارن در گوشه سقف ها و بروی دیوارها شکل می گیرد. همچنین می توانید برای بخشیدن حس و حالی قدیمی به منزلتان، از عناصری مثل پنجره های قدیمی هم استفاده کنید. از این طرحها به کار برده میشود. در مبلمانهای به کار بردن شده برای این سبک، بیشتر از قاب چوبی به کار برده شده است. اگر تمایل دارید دکوراسیون آشپزخانه کوچک چشم نواز و لوکس تر به نظر برسد بهتر است از رنگ های جسورانه نظیر بنفش روشن و قرمز روشن و … هدف نورپردازی مناسب این نیست که نور کافی را ایجاد کنیم تا مخاطب در فضا، کارهایش را به راحتی و دقت انجام دهد بلکه این یک بلکه این یک هدف اولیه و شرایط لازم می باشد، شرط کافی و در واقع هدف اصلی خلق محیطی زیبا و کارآمد منطبق با ویژگی های خاص آن فضاست.

در این مطلب تلاش شده است تا جای ممکن گزینه های متنوع بررسی شده و بنا به شرایط هر منزل و هر خانواده گزینه منطقی پیشنهادی معرفی شود و در انتها توصیه های دکوراسیونی در انتخاب یا عدم انتخاب هر یک از روش ها را نیز می توانید مطالعه نمایید. دکوراسیون کلاسیک هم برای خانه های ویلایی و هم برای خانه های مجلل و لوکس مناسب است. دکوراسیون داخلی و فضای داخلی و انچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آنست که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید, شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه های ذهنی و خیال پردازی غیر واقعی باشد برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات صورت پذیرد. از طرفی نیز وسایل انتخاب شده برای منزلی با سبک کلاسیک، معمولا ابعاد بزرگی دارند و به همین دلیل نیز توصیه می شود که دکوراسیون کلاسیک برای خانه های نسبتا بزرگ انتخاب شوند؛ چرا که در غیر این صورت خانه طراحی شده به سبک کلاسیک شلوغ به نظر خواهد آمد.

تقارن چشمگیری در این نوع از سبک چیدمان به چشم میخورد. استفاده از چوب بیشتر به چشم میخورد و روی آن کندهکاریهای شکیل نیز دیده خواهد شد. است؛ خانه هایی که بین فضای آشپزخانه و پذیرایی هیچ نوع حائلی قرار ندارد و فضای نشیمن یا پذیرایی به صورت کاملا یکپارچه و در کنار هم به چشم می رسد. پروسه ی طراحی داخلی منزل از یک روش و قائده ی دنباله دار پیروی میکند که شامل تحقیق و تجزیه تحلیل باید ها و نباید های پروژه و استفاده از هنر و خلاقیت در جهت رفع احتیاجات و نیازهای کارفرما است که بدین صورت موجب میشود یک پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل با موفقیت به اتمام برسد . برای نور اتاق نیز از لامپ های ایستاده و لامپ های دیواری استفاده می شود.

سبکهای سنتی، نظیر سبک کلاسیک، ایرانی یا ویکتوریایی، نیازمند فضای سایت dekorasiyon بیشتری هستند. ناگفته نماند که جوانان خوش ذوق و هنرمند ایرانی امروزه هنر خوشنویسی را وارد کادر مبلمان و المانها نیز کردهاند و شما میتوانید از انواع لوستر، آباژور و حتی ظرفهایی که با هنر خوشنویسی طراحی شدهاند در دکوراسیون منزل ایرانی خود استفاده کنید. سبک، یکی دیگر از آیتمهایی است که در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنید و مناسب ترین سبک را برای دکوراسیون َآشپزخانه ایرانی انتخاب کنید. هماهنگی بین بخشهای داخلی آشپزخانه و محیط بیرونی آن از مهمترین نکات در هنگام انتخاب پوشش و یک طرح اساسی برای اپن آشپزخانه ایرانی است.اپن از جنس ام دی اف با پوشش سنگ و دیگر پوششها را میتوان سبک خاصی از دکوراسیون آشپزخانه با پوشش برای اپن آشپزخانه ایرانی دانست.

دکوراسیون کلاسیک یک دکوراسیون منظم و مرتب است، طوری که هر چیز در آن در جای مناسب خود قرار گرفته است. سبک ویکتوریایی: مجللترین انواع دکوراسیون کلاسیک اروپایی است که در آن وسایل زینتی بسیاری وجود دارد و رنگ تیرهتر با جداسازی دقیق اتاقها و سالنها دیده خواهد شد. در این سبک رنگهای تیرهتر مانند عنابی، سبز تیره، شرابی و… شما میتوانید از عناصر چوبی مانند میز غذا خوری چوبی در آشپزخانه مینیمالیستی خود استفاده کنید و یا کابینتهایی ساده با طرح یا رنگ چوب داشته باشید. عکس از عرفان شریف این هم از تنها قسمت رسمی خانه، که البته با وجود میز گردی در گوشه آن و یک گنجینه نوستالژیک دیگری که رویش قرار گرفته، چندان هم شکل مهمان خانه رسمی به خودش نگرفته است. میز کارتان را راحت و جادار انتخاب کنید تا بتوانید به کارهایتان سامان بدهید.

سقف ها اغلب سفید رنگ هستند و گچ بری آن ها به صورت ساده انجام می شود و دیوارها با رنگ سفید براق نقاشی می شوند. بازهم به دلیل مصالحی که بیشتر در سبک کلاسیک به کار میرن، مثل چوب حفظ و نگهداری از اونها مشکل خواهد بود، چون ممکنه با مشکلات متعددی روبرو بشید. در دکوراسیون این سبک باید دقت نمود که تمام وسایل و اجزایی که در آن استفاده می کنیم باید با کلیت سبک و جزئیات آن هماهنگ و یکدست باشند تمرکز سبک کلاسیک بر خطوط مدور و منحنی شکل است. خطوط عمودی کمک می کنند تا فضا با ارتفاع بیشتری دیده شود و باعث می شوند فضا سنتی تر و رسمی تر دیده شود. بهتر است فضای اتاق نشیمن خود را با وسایل لوکس و گران قیمت تزئین کنید تا زیبایی بصری خاصی را در فضا حاکم کند. سطل زباله ها نیز از وسایل دیگری هستند که بهتر است در معرض دید قرار نگیرند، چرا که صحنه ی زیبایی را ایجاد نمی کنند. چرا که معمولا وسایلی که در این نوع دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند، از جنس چوب بوده و گاهی نیز دست ساز هستند که باعث می شود قیمت این وسایل نسبتا بالا باشد.

یکی از ایده های مورد استفاده برای یکپارچه سازی فضای اتاق نشیمن کوچک، استفاده از قالیچه های بزرگ است. رعایت این نکته در طراحی دکوراسیون می تواند با بـه وجود آوردن دید بالا بـه پایین، وسعت اتاق را تا حد زیادی گسـترش دهد و برای محیط های کوچک بسیار ایده آل باشد. برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک بهتر است از قثفسههایی با نحوه قرارگیری عمودی استفاده کنید. مبلمان کلاسیک در یک دکوراسیون سنتی در محور راست منزل قرار می گیرد و به طور مستقیم یا عمودی به شومینه می چسبد. خطوط منحنی خطوط نرمی هستند و به طور کلی شادابی را القاء می کنند.

کاناپه معاصر خانه، مطابق با طرح های قدیمی طراحی و با این صندلی به خوبی هماهنگ شده. کاغذ دیواری با رنگ های غنی و شاد می تواند دکوراسیون پذیرایی و اتاق را از حالت کسل بودن خارج کند. در دکوراسیون کلاسیک معمولا به تقسیم بندی دیوار ها و ابزار کشی آن ها مواجه می شویم. شما می توانید آشپزخانه یا اتاق خواب خود را به روش سنتی دکور بزنید و محیطی آرام برای خود به وجود آورید. برای مثال نصب چراغهای کوچک در زیر کابینتهای بالایی، به بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه در کنار خاص شدن دکوراسیون آشپزخانه عروس کمک زیادی میکند. نمای خارجی، فضای ورودی به داخل، راهروها، باغچهای کوچک و یا وجود حیاط در محوطه، از جمله مواردی هستند که زیبایی زیادی به نمای خارجی ساختمان میبخشند. فقط این یک نمای دیگر از اون آشپزخانه است. بنابراین برای آشنایی بیشتر شما عزیزان، در این مطلب قصد دارم 10 ویژگی مهم کابینت های کلاسیک را معرفی کنم تا بهترین گزینه را برای دکوراسیون آشپزخانه منزلتان انتخاب کنید. سایه های روشن سبز، آبی یا بنفش می تواند مناسب ترین گزینه باشند. بهترین و مناسب ترین سبک برای مبلمان خانه، مبلمان استیل است.