12 سبک برای دکوراسیون آشپزخانه + اصول طراحی و نکات مهم

خصوصیات بارز این سبک دکوراسیون تقارن، نظم، ظرافت و غنی بودن سایت dekorasiyon می باشد. کابینت های سفید رنگ به دلیل ظاهر کلاسیک و شیک، مناسب برای هر سبک طراحی می باشد. مبلمان فانتزی از چوب یا ام دی اف ساخته شده و اغلب رنگ های شاد و کودکانه دارد. دیوارها ۳۰ درصد از جلوه فضای داخلی را شامل میشوند، به همین دلیل وقتی وارد فضای داخلی منزلی میشویم رنگ و طرح به کار گرفته شده روی دیوارها اولین موردی است که به چشم میخورد. دکوراسیون اداری باید رسمی و در عین حال با هر سلیقه ای ارتباط برقرار کند و همچنین جذاب و دلنشین باشد و همچنین برای کارکنان محیطی دلچسب ایجاد کند، تا با افزایش رضایت از محل کار خود راندمان کاری افزایش پیدا کند. اگر طراحی معماری داخلی اداری به درستی انجام گیرد باعث افزایش راندمان و رضایت شغلی برای کارکنان خواهد شد. تاثیری که طبیعت در روحیه کارکنان دارد را هیچ تکنولوژی و ابزار دیگری ایجاد نمیکند. اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده طراحی برای دکوراسیون داخلی را تعریف کنیم، میتوانیم بگوییم: مواردی که مرتبط به تزئینات مبلمان و غیره باشد در مفهوم طراحی دکوراسیون داخلی میگنجد. برای اینکه بتوانید طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به سبک مدرن پیاده سازی کنید باید توجه داشته باشید که مهمترین ویژگی سبک مدرن رنگ­های ساده و خط­های صاف و منظم است.

به طور مثال استفاده از خط­های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات آن است. 1. از رنگهای روشن در کاشیکاریها و رنگآمیزی استفاده کنید. هنگامی که از رنگ سفید برای رنگآمیزی اتاق حال استفاده میکنید، دکوراسیون اتاق شما بسیار تمیز و درخشان نمایش داده میشود. با توجه به همه گیر شدن و جذاب شدن طراحی دکوراسیون داخلی، این کار محدود به خانههای مسکونی نیست و در دفاتر کاری، فروشگاه­ها، مغازه­ها، بیمارستان­ها، هتل­ها و غیره هم از قوانین مختلف طراحی دکوراسیون داخلی استفاده میشود. نور باید به گونه ای باشد که ایجاد سایه های نامناسب بتواند روشنایی لازم را برای میز کار و کنفرانس فراهم کند و همچنین پرسنل نور کافی برای میز کار خود را داشته باشند. به طور مثال با تغییر رنگ، وسایل خانه و امثال آن، قسمت های مد نظر تغییر پیدا میکنند و کسی که طراح و دکوراتور هست باید ابعاد و اندازه های محیط و همچنین مقدار روشنایی و اندازه و ابعاد مبل و نوع مصالح را در نظر داشته باشد تا در کنار زیبایی یک خانه، محیطی امن را نیز هم برای افراد آن خانه فراهم کند و خلاقیت همیشه می تواند باعث ایجاد یک فضای منحصر به فرد و دلنشین شود. یک روزنه درون یک دیوار مجرای نور ، گرما و صدا را فراهم می کند.

به عبارتی به پیروی از قوانین فنگ شویی موجب ایجاد حس شادی، درخشندگی، موفقیت و احوال مناسب در محیط زندگی یا کار می شود. در حالی که آشپزخانه ها زمانی برای صرفاً پخت و پز بودند، اکنون برای زندگی نیز اهمیت دارند. در این نوع از خانه ها باید فضای آشپزخانه را با عناصر مانند رنگ از فضای دکوراسیون پذیرایی جدا کنید. برای همین پیشنهاد میشود که از هر دو رنگ در طراحی دکور اتاق پذیرایی خود استفاده کنید که هم عمق و هم تعادل در دکوراسیون ایجاد شود. پیشنهاد ما در تیم طراحی پین ورک، استفاده از هر نوع منبع نوری چه طبیعی مانند نور روز یا مصنوعی مانند لوستر برای روشن کردن فضا است. پیشنهاد می شود برای متراژ بزرگ تر میز و صندلی با طرح ساده انتخاب کنید. در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است.

در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی فرش از جایگاه ویژه برخوردار است و حضور آن در آشپزخانه باعث زیبایی بیشتر فضا میشود. 2. نکته مهم دیگر که در مورد دکوراسیون دفتر کار خانگی باید به آن توجه کنید این است که نباید از وسایل دکوری زیادی در اطراف خود استفاده کنید، زیرا باعث ایجاد خرج اضافی برای شما میشود و کارکردی هم برای شما نخواهد داشت. اگر بنا به شرایطی مجبور هستید که در خانه بهصورت دورکاری کارکنید، استفاده قسمتی از خانه بهعنوان محل کار بسیار مهم است که این محل بهصورت دکوراسیون دفتر کار چیدمان شود، چگونه؟ علاوه بر آن، همه وسایلی که در قسمت­های مختلف خانه قرار می­گیرند رنگ­های مات و خنثی دارند و هر چه چوبی که در این سبک به کار میرود تیره تر باشد این فضا جذاب تر خواهد بود. با توجه به ماهیت اتاق خواب شما بهتر است که از رنگهای خنثی مثل سفید، کرمی و شیری به عنوان رنگ اصلی در دیوارها استفاده کنید تا بتوانید فضای آرامی را برای زمان استراحتتان بسازید. رنگ بندی و نحوه چیدمان در هر صنفی با توجه به روانشناسی مخاطبان انتخاب می شود و بهتر است نوع دکوراسیون با کاربری سازمان و نوع محصولی که ارائه می دهد متناسب باشد.

بهترین چیدمان برای ایجاد فضای گفتگو، چیدمان u شکل است که اعضا خانواده به صورت نیم دایره یا u کنار هم می نشینند و با ارتباط بصری به گفتگو می پردازند. در قسمتهای قبلی به این موضوع اشاره کردیم که بهتره تمامی فضاهای خانه از سبک واحدی پیروی کنن اما وقتی یک جوان یا نوجوان در خانواده دارین، انجام چنین کاری کمی سخت به نظر میرسه، چون اونها میخوان اتاق خواب مخصوص خودشون رو داشته باشن و اگر از لحاظ روانشناسی به قضیه نگاه بکنیم، باید بهشون حق داد و سختگیری نکرد. اگر طرفدار فضاهای مدرن هستید؛ درصورتیکه منزلتان را به سبک دکوراسیون مدرن چیدهاید، بهترین گزینهای که پیش رو دارید لوازم برقی استیل است. اتاق خواب اگر به بهترین شکل طراحی شده باشد تاثیر زیادی بر روح و روان فرد میگذارد. وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی میشود منظور نحوه چیدمان و انتخاب مناسب وسایل قسمت­های مختلف خانه از جمله قسمت پذیرایی و نشیمن، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و دستشویی است. شلف ها و قفسه های کوچک مکان مناسبی برای نگهداری گلدان های کوچک درون سالن پذیرایی به وجود خواهند آورد. مسیرهای مختلفی وجود دارد که فرد میتواند تبدیل به یک طراح داخلی حرفهای شود. مجموع هزینه­ها شامل دستمزد طراح نیز می­شود و چون پروسه طراحی دکوراسیون در منزل انجام می­شود، هزینه ایاب و ذهاب نیز اضافه می­گردد.

ضروری است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدن مبلمان تقسیم گردد تا عملکرد هر یک دقیقآ مشخص شود. 2. برای نورپردازی سرویس بهداشتی خود میتوانید از لامپهای LED استفاده کنید، ولی بهترین ایده برای نورپردازی سرویس بهداشتی استفاده از کناف است که یک نورپردازی مخفی به محیط شما میدهد. یکی از مهم ترین عنصر هایی که در زیبایی دکوراسیون اداری تاثیر بسیار زیادی دارد رنگ محیط است. روشنایی، المان مهم دیگر در دکوراسیون اتاق پذیرایی است. دکوراسیون آشپزخانه را بدون توجه به فضاهایی که در اطراف آن قرار گرفته اند خصوصا پذیرایی یا نشیمن، چیدمان نکنید. 1. اولین نکته برایدکوراسیون دفتر کار خانگی استفاده از یک صندلی راحت است که بتوانید مدت زمان طولانی را روی آن بنشینید و نکته دیگر استفاده از میز کار کوچک است تا فضای زیادی از محیط اطراف شما را اشغال نکند. هنگام خرید مبلمان اداری توجه کنید که استفاده از رنگ های ساده و شیک در دیوار ها و مبلمان محیط تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد، برای انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون اداری باید شناختی در مورد فعالیت خود و همچنین رنگ سازمانی که دارید داشته باشید.

فکنم اولین موردی که به ذهن شما بعد از شنیدن این موضوع به ذهن شما میرسد آشپزخانههای قدیمی و کوچک ایرانی میباشد که هیچ شباهتی به دکوراسیونها امروزی ندارد.اما کمی صبر کنید آن طوری که شما فکر میکنید نیست در آشپزخانههای ایرانی ساده امروزی تمام موارد تغییر کرده است شما به وضوح می توانید دکوراسیون که تلفیقی از مدرن و کلاسیک هست رو مشاهده کنید و به صورت کلی می توانید پیکیجی از انواع سیستم ها برقی و گازهای صفحه ای در آشپزخانه ایرانی مشاهده کنید . اینجا میتونین نمونه ای از این ترکیب رنگی رو ببینین. در این خانه می­توانید از وسیله­های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل­تر نشان دهید.

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی در نظر گرفتن مکانی مناسب برای دریافت نور از بیرون است. اگر فضای شما قسمت بندی شده است، بهتر است که برای هر قسمت از خانه یک رنگ خاص را در نظر بگیرید. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح ( کف، سقف و دیوارها ) ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. ما در مجموعه سیبارون در این مطلب ما قصد داریم در مورد دکوراسیون منزل و نحوه ی چیدمان سالن پذیرایی مطالبی را بیان کنیم. نکته دیگر که در طراحی اتاق پذیرایی باید به آن اشاره کرد، چیدمان وسایل در آن است. از سادهترین آنها میتوان به استفاده از منابع طبیعی اشاره کرد. در برخی از مناطق شهرهای شمال کشور دلایل مختلفی برای ساخت شهرکهای ویلایی وجود دارد که از مهمترین آنها میتوان به نبود زمین کافی برای ساخت ویلاهای شخصی، آلودگی هوا، سر و صدای زیاد در آپارتمانها، نبود مکانی برای تفریح و مواردی از این قبیل اشاره کرد که موجب شده است تا بسیاری از سازندگان ویلا و ساختمانهای مسکونی به جای ساخت آپارتمانها، ساخت شهرکهای ویلایی را گسترش دهند.

نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، بهترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد. آرتدکو در قرن بیستم غوغایی به پا کرد و انقلابی بود در زمانی که سبک ویکتوریایی میدونداری میکرد. و این یعنی شما قادر خواهید بود تا طراحی داخلی سنتی را کاملاً به سبک خود به وجودآورید و در آن از لوازمی استفاده کنید که نشاندهندهی خصوصیات و سبک زندگی شخص شما باشند. ممکن است نتوانید تغییراتی اساسی ایجاد کنید اما بدانید که اینجا جایی است که شما در آن زندگی می کنید و آنچه مهم است سلیقه شماست. آرامشی که بر کیفیت زندگی انسان نیز تاثیر گذار است. در نظر داشته باشید که فضای اداری باید رسمی بودن خود را حفظ کند که نحوه چیدمان و نوع مبلمان اداری در این امر تاثیر گذار است. نور مناسب در طول شب در یک فضای داخلی می تواند حس محدود بودن یا ابهام و هراس را بر طرف کند. از این نوع رنگ می توانید برای طراحی دیوارها و کمد استفاده کرد.

در طراحی دکوراسیون لابی باید به نکاتی همچون استفاده از جاکفشی یا جالباسی دقت کرد تا میهمانان مشکلی برای قرار دادن آنها نداشته باشند. آچاره مجربترین و حرفهایترین نیروهای خود در زمینهی طراحی دکوراسیون را به شما معرفی خواهد کرد و بر روند کار آنها نظارت خواهد داشت. گل و گیاه یک از بهترین عناصر طبیعت محسوب می­شوند که می­توانید آنها را در خانه به کار ببرید. گلدان های حاوی گل و گیاه سبز که روی برخی میزها قرار گرفته اند، جزئیاتی در دکوراسیون اداری است که به صمیمیت فضا می افزاید. استفاده از ارتباط درون دفتر با بیرون که از طریق پنجره و جداره ها میسر می شود. در طراحی و تولید آن ها از چوب های مرغوب منبت کاری شده و پارچه های گرانقیمت استفاده می کنند . استفاده از گل و گیاه، ایجاد یک فضای سبز، استفاده از آبنما داشتن یک هارمونی طرح و رنگ که می توانید از رنگ سازمانی برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری مورد استفاده قرار گیرد و مناسب با رسالت سازمان باشد. در نتیجه برای انتخاب مبلمان اداری و تجهیزات دکوراسیون اداری باید اطلاعات کاملی در ارتباط با ویژگی های مبلمان اداری و سازمان ها داشته باشید.

رنگ سازمانی برای هر سازمان مهمترین معیار برای رنگ دکوراسیون اداری می باشد و با استفاده از تکنیک های رنگ بندی محیط کار خود را دیزاین می کنید. فقط قانون سه تایی را فراموش نکنید؛ چنین اجسامی در ست های سه تایی زیباتر به نظر می رسند. زیبایی و جلوه ای که کاشی های سفید در آشپزخانه های کلاسیک ایجاد می کنند با هیچ متریال دیگری قابل مقایسه نیست. در بیشتر مواقع از مبلمان سلطنتی برای دیزاین کلاسیک استفاده می کنند . پین ورک به عنوان مرکز تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی در تهران است که می­توانید برای ثبت سفارش خدمات اقدام کنید. وقتی پین ورک را به عنوان مرکز تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی خود انتخاب می­کنید، خیالتان راحت باشد که فرآیند با کمترین قیمت انجام می­شود. قیمت دکوراسیون آشپزخانه چگونه تعیین میشود؟ امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منازل از سبک های متنوعی استفاده میشود. معماران و طراحان در قرن هجدهم مجدا به استفاده از عناصر و المان های دوران کلاسیک باستان روی آوردند. با یکدیگر متفاوت است و دکور منزل نیازمند آگاهی و دانش کافی برای دکوراسیون هر قسمت از منزل است، تیم طراحان داخلی پین ورک آماده ارائه هرگونه خدمت در حوزه دکوراسیون داخلی منزل به شما عزیزان است.

انتخاب کابینت و دکوراسیون آنها با فضای داخلی منزل و آشپزخانه کار سخت است و دکوراسیون کابینت آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اگر فضای آشپزخانه شما کوچک باشد در طراحی داخلی آشپزخانه به مشکل برمیخورید. شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون امروزی کاملاً مطابق با سبک مدرن است، اما این طور نیست و کسانی که بخواهند از این سبک پیروی کنند لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند. علاوه بر آن، با توجه به شرایط اقتصادی لازم است از قیمت طراحی دکوراسیون داخلی مطلع باشید که می­توانید برای این کار با کارشناسان پین ورک تماس بگیرید تا پس از اطلاع از نوع خدمات، شما را دقیق راهنمایی کنند . در گذشته به معماری مکان های عمومی دقت زیادی می شد و با ریزه کاری و ظرافت کار انجام می گرفت. به همین دلیل مبلمان در دسته های 5، 7 و 9 نفره تولید می شوند.