24 مدل متنوع و خاص از طراحی دکوراسیون داخلی

نباید فراموش کنید که اتاق خواب محل امنیت و آسایش شما است بنابراین هرچه اتاق خواب با کیفیتتری از نظر دکوراسیون و کاربردی داشته باشید، مطمئنا آرامش روحی و جسمی بیشتری داشته و خواب راحتتری خواهید داشت، ضمن این که برای کودکان داشتن یک اتاق خواب مستقل میتواند به شکلگیری استقلال شخصیتی آنها کمک فراوانی کرده و آنها را از لحاظ شخصیتی به افراد منظم و مستقل در آینده تبدیل کند. ما در این مطلب ایدههای متنوعی را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره به شما معرفی خواهیم کرد که مطمئنا میتواند کمی از دغدغههای شما کم کند. طراحی با نرمافزار به شما در تصور فضای چیدمان شده و تصمیمگیری بهتر کمک خواهد کرد و شما قادر خواهید بود نتیجهی نهایی را پیش از اینکه انجام شود ببینید. سبک دکوراسیون، سلیقه کاربر، تم رنگی اتاق خواب و البته کارایی کمد دیواری نقش مهمی در انتخاب این فاکتور خواهند داشت.

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید به مسائلی توجه کرد که پرداختن به آنها نقش موثری در زیباتر دیده شدن دکوراسیون خواهد داشت. اتاق خواب کودکان اگر برای نوزادان دکوراسیون میشود باید به مسائلی مثل نورپردازی استفاده از وسایل ضد حساسیت، ضد آلرژی و کاربردی توجه شود. در استفاده از کمد دیواری در طراحی و دیزاین اتاق خواب باید به مسائلی مثل رنگ دربها، طراحی و مدل کمد دیواری، فضایی که کمد اشغال میکند، کاربری آن و کیفیت و جنس کمد نیز توجه کرد. عمودی یا افقی بودن طرحهای کاغذ دیواری اتاق خواب نیز نقش مهمی در بزرگتر یا کوچکتر نشان دادن فضا دارند بنابراین باید هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید به این نکته نیز توجه لازم داشت. برای داشتن یک خانهی مدرن و خاص نیازی به یک حمام بزرگ و مجهز، اتاق کار جداگانه، تخت خواب کینگ سایز (King Size) و مبلمان بزرگ ندارید، تنها لازم است بدانید که چطور میتوانید از فضای خود بهترین استفاده را بکنید؛ پس خانه یا اتاق خواب کوچک خودتان را با این ۱۰ ایده بچینید و لذت ببرید.

تزئین اتاق خواب دختر است بیشتر سرگرم کننده است از خانواده الگو به روشن دیوار رنگی. اگر تا به حال زیاد به این موضوع فکر کرده اید ولی ایده خاصی ندارید پس از مطالعه این مجله میتوانید اتاق خواب پسر خود را به بهترین نحو تزئین کنید. همچنین لامپ های کم نور و آویز های دیواری ممکن است تزئین شده و ادامه روند الهام گیری از روح زنانه را در پی داشته باشد. نکته مهم بعدی در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب استفاده از کاغذ دیواری هایی است که بازتاب نور ندارند، هرچه فضای اتاق خواب رنگهای ماتتری داشته باشد برای کمک به خواب راحت و فضای آرام مناسبتر است. هرچه اتاق خواب مرتب تر باشد مطمئنا آرامش بیشتری به همراه داشته و خواب راحتتری خواهید داشت، بنابراین بهتر است از دکوراسیونهایی که دارای لوازم و اقلام دکوراتیو زیادی هستند دوری کنید.

اگر فضای کافی در اختیار داشته باشید، میتوانید برای داشتن آرامش بیشتر اتاق کارتان را از اتاق خواب جدا کنید، بنابراین وسایلی مثل لپتاپ، کامپیوتر شخصی، میز تحریر، کتابخانه یا وسایل ورزشی و عکسهای خانوادگی را از اتاق خواب خارج کرده و به این ترتیب همه چیز را برای داشتن یک خواب راحت آماده سازید. استفاده از پوستر یا کاغذ دیواریهایی که اغلب طرحهای پسرانه دارند نیز میتواند تنوع خوبی برای اتاق خواب محسوب شود، معمولا برای پسرها میتوان از پوسترهای فوتبالی، رالی، ورزشی و یا طرحهای ساده هندسی استفاده کرد. استفاده از المان ها یا وسایلی که محوریت کاربری اتاق خواب را نشانه میروند میتواند آرامش اتاق خواب را تحت تاثیر قرار دهد. در اتاق کودکان معمولا در کنار تخت از وسایلی مثل کمد، گهواره، استندهای کنار تختی و امثال آن رایج است. این مبلمان معمولا شامل میزهای چایخوری، شزلون یا یک مبل تک نفره برای استراحت در اتاق خواب میشود. استفاده از کوسنها، روتختی، مبل یا اسباببازیهای مورد علاقه در دکوراسیون اتاق میتواند آن را برای کاربر به محل مورد علاقه برای سپری کردن اوقات تبدیل کند. بهطور مثال استفاده از پرچمها، فرشهای طرحدار و امثال آن میتواند در این مورد کاربردی باشد. کاغذ دیواری هایی با طرح و مدل شلوغ و یا رنگهای گرم و هیجان انگیز مثل قرمز برای اتاق خواب مناسب نیستند، بهتر است طرح کاغذ دیواری متناسب با سبک دیزاین اتاق خواب انتخاب شود، به طور مثال در اتاق خوابهای کلاسیک از کاغذ دیوارهایی با طرح گل و یا ساده استفاده میشود اما در اتاق خوابهای مدرن استفاده از طرحهایی مثل اشکال انتزاعی و هندسی بسیار مرسوم است.

فرشهای مورد استفاده در اتاق خواب معمولا نرمتر هستند و بهترین جا برای قرار دادن فرش اتاق خواب در کنار تختخواب است، گاهی نیز استفاده از فرش در مرکزیت اتاق میتواند انتخاب مناسبی باشد. پس در نگاه کلی باید گفت در صورتی که صحبت از چیدمان و تغییرات مختصر در سبک و سیاق استفاده از وسایل دکوری در میان باشد یک دکوراتور میتواند این کار را انجام دهد، اما اگر قصد دارید تمام منظره داخلی یک مکان را دچار تغییر و تحول کنید باید سراغ یک طراح داخلی بروید. اما سبک معاصر، دارای اصول و قوانین خاصی برای طراحی و اجرا نمی باشد و بیشتر بر اساس خلاقیت طراح صورت می گیرد، در حالی که سبک مدرن چنین نیست.

بخشی که از ما درخواست می کنند معمولا در این قسمت بخش بین کابینت است اما در همین میان دوستان که مشاهده می کنند که کار اشپزخانه زیبا شده است به فکر دکوراسیون اشپزخانه در قسمت های دیگر هم می افتند و در نهایت هم کفپوش و هم سقف کاذب را هم از ما درخواست می سایت dekorasiyon کنند. اما هنوز هم عده ای هستند که خواستار سبک دکوراسیون کلاسیک باشند. مهمترین نکته در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب میزان بودجه ای است که برای این کار در نظر میگیرد، این مسئله می تواند در انتخاب کیفیت اقلام دکوراتیو و وسایلی که برای اتاق خواب خود در نظر میگیرد نقش بسیار مهمی داشته باشد و دوام و ماندگاری وسایل اتاق خواب را تضمین کند. زیبایی آشپزخانه، به وسایلی است که در آن ها به خوبی انتخاب و به کار گرفته می شود. مدل پرده اتاق خواب معمولا ساده است اما سبک دیزاین اتاق خواب نیز میتواند در طراحی و مدل پردهها نقش داشته باشد. در انتخاب رنگ اتاق خواب مواردی مثل سلیقه و گرایش شخصی به یک رنگ نقش مهمی دارند، ضمن این که تم رنگی انتخابی برای دیزاین اتاق خواب نیز میتواند در انتخاب رنگ موثر باشد.

در این مقاله شما را با نحوه انتخاب و اصول چیدمان هر یک از بخش هایی که در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نوجوان و جوان ها استفاده می شود آشنا می کنیم. در سبک کلاسیک می توانید از رنگ های تیره مثل قهوه ای و مشکی و مشابه آن استفاده نمایید. پرده های زبرا هم می توانند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشند. با استفاده از یک آینه یا میز آرایش آینه دار برای دکوراسیون اتاق دختران میتوان هم فضا را بزرگتر نشان داد و هم از آن استفاده کاربردی داشت. اگر میخواهید در اتاق خواب خود، خواب راحت و آرامی را تجربه کنید بهتر است به فکر مرتب کردن آن باشید، سعی کنید لباسهای خود را روی صندلی، تخت و سایر قسمتهای اتاق جمع نکنید، استفاده از یک دراور یا کمد در اتاق خوابهایی که کمد دیواری ندارند انتخاب مناسبی به نظر میرسد و در نظمدهی اتاق خواب نقش مهمی خواهد داشت. برای حمام و آشپزخانه ، کاشی و سرامیک برای تمیز کردن آسان و مقاوم در برابر رطوبت ممکن است بهترین انتخاب باشد ، در حالی که برای اتاق های نشیمن و اتاق خواب ، کفپوش چوبی یا سنگ طبیعی می تواند باعث خنکی فضا شود.

اکثر پسرها وسایل زیادی دارند، از اسباببازیهای بزرگ تا وسایل ورزشی و کفش و لباسهای فراوان، بنابراین استفاده از شلفها، کمد دیواری، قفسهها و … یک ایده ارزان و کم هزینه اما به شدت جذاب استفاده از وسایل ورزشی مورد علاقه یک آقا پسر در دکوراسیون اتاق خواب او است. گل و گیاه تاثیر بسیار زیاد در روحیه و شادمانی ما دارد و احساس ارامش را نیز به فضا وارد و القا میکند .به طور ذاتی انسان با طبیعت انس گرفته و از دیدن ان لذت میبرد .این فاکتور میتواند نقش مهمی در فضای داخلی شما بازی کند از یک گلدان در کنار دیوار گرفته تا جداکننده ی دوفضای مهم اداری در نقش یک پارتیشن سیار ..به طور کلی استفاده مناسب از این فاکتور نه تنها ارزان بلکه بسیار تاثیر گذار است.

فقط باید حواستان باشد طرح های مدرن و جدید که به طور مثال در آن ها از اشکال هندسی استفاده شده، برای دکوراسیون داخلی ایرانی چندان مناسب نمی باشد. مبلمان کلاسیک ایرانی بهتر است که از چوب هایی چون راش، گردو، سرخدار، بلوط و غیره تولید شده باشند. شما را دعوت میکنم تا در این زمینه با توکامگ همراه شده و با جدیدترین مدلهای اتاق خواب ایرانی در سال ۹۷ و ۲۰۱۸ آشنا شوید. در زیر نوع مدل ها همراه با عکس آنها معرفی شده است. این نمونه عکس یا تصویر رایگان با نام ایده های خلاقانه برای دکوراسیون آشپزخانه و بهبود خانه برای برنامه OffiDocs Gimp است که می تواند به عنوان یک ویرایشگر تصویر آنلاین یا یک استودیوی عکس آنلاین در نظر گرفته شود. انتخاب رنگ پرده معمولا با رنگ روتختی ها، درب کمد دیواری یا دیوارها و فرش اتاق خواب همخوانی دارد. اگر به فکر سبک مدرن هستید باید از رنگ های خنثی مثل سفید برای کفپوش، دیوارها و سقف اتاق و … در انتخاب رنگ پوشش کف حتما رنگ و طرح سایر اکسسوریهای اتاق و البته رنگ پرده و دیوارها را هم در نظر بگیرید. در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک از رنگ های روشن و شادی مثل سفید، کرم، طوسی و هم از رنگ های تیره ای مثل خاکستری، قهوه ای و مشکی استفاده می شود.

میتوانید برای داشتن یک اتاق خواب ایدهآل با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کرده و یا قبل از اقدام به تغییر دکوراسیون این بخش، با مطالعه مقالات آموزشی و یا تماشای ایدههای مختلف تصویری در اینترنت یک انتخاب مناسب رقم بزنید. اتاق خواب باید یک مکان گرم و آرام و امن برای استراحت، خواب کافی یا انجام امور شخصی باشد، بنابراین نورپردازی این بخش از منزل بسیار مهم و مورد توجه خواهد بود. اگر قصد دارید فضای اتاق خواب شما آرام و مناسب خوابیدن باشد، بهتر است از طیفهای رنگی کمتری در این بخش استفاده کنید، انتخاب تک رنگ از میان طیف رنگ های سرد مثل سبز یا آبی روشن و رنگ سفید بهترین رنگهای انتخابی برای داشتن یک اتاق خواب کاملا آرام و مناسب خواب است. معمولا اقلام دستساز و هنری میتوانند آرامش ذهن و فکر به همراه داشته باشند، بنابراین اگر محوریت اتاق خواب شما روی آرامش تمرکز دارد استفاده از این اقلام میتواند مفید باشد. در اتاق پسران میتواند نظم بیشتری برای آنها به همراه داشته باشد.

در اتاق خواب پسران میتوان از رنگهای اسپرتتری چون قرمز و نارنجی نیز استفاده کرد. با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی اتاق خواب پسران از لحاظ روحیات با اتاق خواب دختران متفاوت است المان هایی که در اتاق خواب پسرانه وجود دارد باید به درستی و با دقت در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا تأثیر خوبی از آن بگیرید. همچنین استفاده از رنگهای سرد با توجه به خاصیت آرامبخشی که دارند برای اتاق خواب بسیار رایج است، رنگهایی مثل سبز، آبی روشن و بنفش در طیف این رنگهای سرد قرار میگیرند اما توجه داشته باشید که رنگهای بسیار سرد با طیف رنگی تیره میتواند باعث افسردگی و انزواطلبی در فرد شود. همچنین پوسترهایی از خودرو، موتور، تیم مورد علاقه ورزشی یا زمینه علمی مورد علاقه مثلا فضانوردی میتواند به فضای اتاق خواب جذابیت بیشتری اضافه کند.

همچنین، لازم است با روانشناسی رنگ، فنگشویی و تاثیر هر یک از المان ها بر روحیات افراد نیز کاملا آشنا باشد و در طراحی های خود به کار ببرد. برای انتخاب رنگ مناسب باید به اصول روانشناسی و در نهایت سلیقه شخصی کودکتان دقت کنید. در بسیاری از سبکهای معماری برای این که اتاق خواب آسایش بیشتری برای کاربر به همراه داشته باشد، در اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام نیز در نظر گرفته میشود، البته این مسئله بیشتر در خانههای بسیار بزرگ کاربرد دارد، اما در هر صورت این سبک از طراحی اتاق خواب میتواند آسایش و آرامش بیشتری برای کاربر به همراه داشته باشد. اگر حال آشپزخانه یک خانه خوب باشد، حال اهالی آن خانه نیز خوب است! در حال حاضر سبک دکوراسیون معاصر، سبکی ساده با ظرافت و زیبایی دلفریب است که طرح و نقش ها به صورت هدفمند در آن استفاده می شود. بهتر است در اتاق خواب شرایطی را فراهم کنید که به خواب آرام شما در شب و یا زمانهای استراحت کمک کرده و شما را برای یک روز کاری دیگر آماده سازد.