35 جدیدترین طراحی داخلی اتاق خواب با تصاویر 2022

دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود به تنهایی می تواند در مقابل آشپزخانه های بزرگ به زیبایی بدرخشد. برای زیبایی بیشتر می توانید از کاغذ دیواری های ضد آب با طرح های سنتی بهره مند شوید . میتوانید از فرشهای ایرانی که دارای نقش و نگار زیبایی هستند در کنار سبک مدرن استفاده کنید. برای طراحی داخل منزل در مناطق گرم و خشک باید از پنجره هایی عریض و دارای سایبان استفاده شود و بیشتر از رنگ های روشن و دکوراسیون روشن استفاده شود. این موضوع را در نظر بگیرید که شب هنگام خوابیدن شما تمایل ندارید برای روشن یا خاموش کردن چراغ از رختخواب خارج شوید و یا مجبور باشید برای رسیدن به چراغ زحمت زیادی به خود داده یا حتی از تخت بیفتید، بنابراین کلید خاموش و روشن باید در ارتفاعی متناسب با دست شما قرار بگیرد که معمولا برای افراد مختلف بین ۵۰ – ۷۰ سانتی متر است. شاید تصمیم گیری سخت باشد ولی با تهیه ی لیستی که گفته شد و دیدن تصاویر و مشخص کردن علاقه مندی ها، شما به راحتی می توانید انتخاب کنید.

همین طور آرشیو ها و بایگانی های مدیریت می تواند در این بخش دستهبندی گردد و محیط پیرامون اتاق مدیریت را جلوه خاصی ببخشد. ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ و وسایل باعث میشود تا بتوانید جلوه مناسبتری به فضای داخلی منزل ببخشید. اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هارمونی و هماهنگی را میپسندید، بهتر است از رنگهای هماهنگ در طراحی داخلی استفاده نمایید. پس در انتخاب و چیدمان مبلمان باید حساسیت بیشتری به خرج دهید تا هماهنگی زیادی با پرده، رنگ دیوار و سایر وسایل داشته باشد. سبکی که امروزه مورد پسند اکثر مردم قرار دارد دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن میباشد.در پذیرایی مدرن معمولا از شلف برای قرار گیری تلویزیون استفاده میشود و مبلمان های از حالت پایه استیل و سلطنتی به حالت راحتتر و کاناپه تغییر شکل میدهند.از دیگر مواردی که در پذیرایی مدرن می توان اشاره کرد استفاده از پرده های سبک زبرا یا اکاردیونی می باشد.این پرده ها دارای ظرافت و یک نواختی خاص خود می یاشند.نور پردازی در سبک مدرن به صورت یک نواخت میباشد و معمولا از نور مخفی و ریسه و یا نورخطی استفاده میگردد.سقف ها در سبک مدرن به صورت کناف میباشد که در کنارها به صورت فرورفتگی قراردارد.

چقدر خاص و در عین حال انرژی بخشه… حال نگاهی دیگر به خانه ی خود و وسایل آن بیندازید. دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین عواملی می باشد که تأثیر زیادی بر زیبایی خانه دارد. در این نوشته میخواهیم موضوعات مهم مرتبط با دکوراسیون منزل و راهنمای بازسازی منزل را بررسی کنیم. بهتر است اجزای دکوراسیون داخلی را دسته بندی کنید – مثلا سبک مبلمان، ترکیب رنگی، طرح ها و الگوها، مصالح و تعداد مبلمان لازم برای هر اتاق. امروزه در بسیاری از منازل، مبلمان نقش کلیدی را در فضاسازی ایجاد میکند. از دید بسیاری از افراد، چیدمان داخلی وسایل منزل و توجه کردن به تناسب بین آنها ساده است؛ اما نکات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که اگر شناخت خود را در این زمینه افزایش دهید، قادر خواهید بود تا به تنهایی یا با کمک یک مجموعه تخصصی، فضای داخلی منزل را به بهترین شکل طراحی کنید.

سعی کنید در حاشیه ها و کناره های آشپزخانه از نورهای غیر مستقیم استفاده کنید. متاسفانه آشفتگی گسترده ای در زمینه طراح داخلی و دکوراتور یا طراح دکوراسیون وجود دارد بعضا افرادی که تحصیلات هیچ یک از دو تخصص را ندارند اقدام به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میکنند که موجبات طراح های غیر استاندارد و هدر رفت سرمایه می شوند که البته نبود شفافیت قانونی لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است. ۲- در طراحی منزل شماره دو از سبک کلاسیک استفاده شده و در آن استفاده از رنگِ کرم قهوه ای به شکل گسترده ای به چشم می خورد . رنگ های متداول و پذیرفته شده در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عموما تونالیته های اُکر ، قهوه ای ، بژ و شیری هستند. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که رعایت کردن آنها در طراحی باعث میشود تا با صرف کمترین هزینه و زمان، بتوانید بهترین و مثبتترین تغییرات را در فضای داخلی منزل خود ایجاد کنید. نظارت دارد و در طرح خود آنها را مدنظر قرار خواهد داد و همزمان بر بخش ها و جلوه های تزئینی و دکوراتیو داخلی مانند در نظر داشتن فضاهایی برای تزئین و جانمایی اکسسوری های مختلف در بخش طراحی دکوراسیون داخلی اهتمام به خرج خواهد داد از این رو بحث طراحی داخلی ساختمان با طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان متفاوت خواهد بود چرا که در اولی علاوه بر دلالت بر مباحث دکوراتیو و تزئینی و اکسسوری های مورد استفاده نیاز به داشتن علم مهندسی در به وجود آمدن فضاها نیز می باشد اما در مورد دوم یعنی بحث دکوراسیون داخلی صرفا بر بخش تزئین و چیدمان اکسسوری ها تمرکز دارد و در واقع کار دکوراتیو یا طراح دکوراسیون پس از طراح داخلی شروع می شود گرچه در مواردی می توان این دو را هم زمان با هم پیش برد.

اگر به فکر تغییر دکوراسیون آشپزخانه افتاده اید، بهینه سازی میزان نور و روشنایی محیط آن را نیز فراموش نکنید. میزان نور کافی در محیطهای داخلی بهعنوان یک نکته مثبت در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. ۸- طراحی داخلی این منزل یک نکته جالب توجه داشت که تصمیم بر آن گرفتیم تا طراحی داخلی این منزل را به فهرست برترین های خانه طرح (در زمینه دکوراسیون داخلی منزل) اضافه نماییم . در تعریفهای متعدد از دکوراسیون داخلی یک اتصال میان معماری و طراحی داخلی وجود دارد. در این مطلب، چیدانه با همراهی استودیو معماری نیارش از ابتدا تا انتهای پروژه طراحی و دکوراسیون در کنارتان خواهد بود و آنچه را لازم است برای شروع کار دکوراسیون بدانید در اختیار شما قرار خواهد داد. فضاهای داخلی در ابتدا توسط سیستم سازهای ساختمان شکل می گیرند، سپس با صفحات سقف و دیوار تعریف میشوند و به کمک پنجره و درگاه با سایرفضاها مرتبط میشوند. در تعریف این مرحله میتوان گفت که مهمترین بخش در طراحی داخلی ساختمان ، مربوط به طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی منزل است . طراحی داخلی مثل بقیه معماریهای ساختمان و عنصرهای به کار رفته ساختمان در ارتباط است. در طراحی دکوراسیون داخلی سبک های زیادی از جمله: سبک مدرن، مینیمال، امروزی، صنعتی، ،اسکاندیناوی، فرانسوی، اسپانیای و انگلیسی وجود دارد و طراح باید با توجه به کاربری فضا، امکانات موجود و سلیقه کاربران یکی از این سبک ها را انتخاب نماید.

در تصویر اول فضای ادارهای را میبینید که بی رنگ و روح و ساده است. در رابطه با طراحی دکوراسیون منزل، باید به انتخاب رنگ پرده، مبلمان و فرش توجه داشته باشید. جزئیات در مبلمان و طراحی فضاهای داخلی از جمله سقف و دیوار ها نقش بسیار مهمی دارد . قرمز، زرد و نارنجی از جمله رنگ های گرم هستند. ترکیب رنگ نارنجی و سبز تلفیق خوبی از رنگ های گرم و سرد را ایجاد می کند که اگر در کنار رنگ های کرم و روشن به کار روند، محیط آرام و زیبایی را در نهایت ایجاد خواهند نمود. مصریها به نقاشیهای دیواری تزئین شده معروف هستند که با زیبایی و به طور کامل در مورد اعتقادات، باورها و تاریخ خود به این طریق سخن میگفتهاند. حتی اگر اتاق خواب شما کاملا بزرگ است باز هم بهتر است از کمد دیواری های ریلی هم برای استفاده بهینه از فضا و هم جذابیت اتاق خواب استفاده کنید.

شما خوانندگان محترم میتوانید برای دیدن تصاویر بیشتر از دکور خانه های امروزی، به بخش تورهای خانهگردی مراجعه کنید و عکسها و گزارشهای خانههای مختلف را ببینید و بخوانید. ترندهای ۲۰۲۰ با در نظر گرفتن آشپزخانه بهعنوان قلب تپنده خانه به ایجاد سبک جدیدی با پلانی باز متمایل شدهاند. استفاده از رنگ های سرد منجر به کاهش ضربان قلب شده، ماهیچه ها را ریلکس کرده و دمای بدن را کاهش می دهد و حس سرما را به انسان منتقل می کند. رنگ های سرد عبارتند از رنگ سبز و آبی. رنگ ها به طور کلی به دو دسته رنگهای گرم و رنگهای سرد تقسیم می شوند. ۱- در طراحی دکوراسیون داخلی منزل فوق (تصویر بالا) از هارمونی روشن و به طور مشخص از رنگ بندی کرم طلایی استفاده شده است. ۳- رنگ کِرم ، طلایی و قهوه ای سوخته در قالب یک سبکِ کلاسیک می توانند باعث ایجاد یک منزل لوکس شوند. ۷- بهره گیری از هارمونی (سفید ، طلایی ، آبی روشن) از ویژگی ها این دکوراسیون داخلی است. بسیاری از طراحان داخلی حرفهای سبکهای ویژهای برای دیگران برای الگو گرفتن به جای گذاشتهاند. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان داخلی تمام تحصیلات خود را برای یک معمار خوب شدن میگذرانند.

زیرا شاید آنچه در فروشگاه میبیند و نظر شمارا جلب میکند، بیشازحد برای منزل شما بزرگ یا کوچک باشد. به عنوان مثال اگر قسمت پذیرایی منزلتان بزرگ است و قصد دارید آباژور تزیینی در آن قرار دهید، باید آباژور بزرگ باشد تا به چشم آید و گرنه در فضا منزل گم می شود. به عنوان مثال شما با داشتن کمد دیواری میتوانید لوازم البسه، مانند لباسها و کیفهای خود را در آن قرار دهید. مهمترین آنها میتوان به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، بازسازی دیزاین و دکور منزل، ساخت کابینتهای مرغوب آشپزخانه، بازسازی و طراحی اتاق خواب، نصب کاغذ دیواری و غیره اشاره کرد.

در ادامه به بررسی تعدادی از سبکهای طراحی داخلی پرداخته شده و جهت آشنایی بیشتر همراه دپارتمان معماری سایت دانش و مهارت باشید. طرح تو طرح یک پلتفرم برگزاری مسابقات معماری است که کارفرمایان میتوانند نیازهای طراحی خود را به مسابقه بگذارند. به همین جهت لازم است که مدیر مدنظر نیاز های خود را از اتاق خود بازگو کند تا طراح مد نظر بتواند فضایی مطلوب را برای بهتر دیده شدن و کارایی مناسب مدیر در نظر بگیرد. در ادامه از کمد، میز درآور، میز توالت و سایر وسایل مورد نیاز برای اتاق خواب متناسب با ایده پردازی تخت خواب بر حسب فضایی که در اتاق خواب در اختیار مشتری قرار دارد استفاده می شود. تیم شرکت طراحی داخلی از پس این چالش برآمده اند و فضایی را طراحی کرده اند که نه تنها در ساعات کاری تمرکز را افزایش می دهد، بلکه اجازه می دهد در کاملا استراحت کنید. زیر ۱۵ دقیقه، یک متخصص در زمینۀ طراحی دکوراسیون داخلی از شرکت ما معرفی میگردد. در ابتدا، یعنی در شروع کار طراحی داخلی نگاهی به خانه ی خود بیندازید. در اشل استاندارد یک پروسه مهندسی، طراح معماری از ابتدای پروژه با معمار در ارتباط است و تا پایان پروژه، طراح داخلی و معمار پروژه با همفکری هم پیش می روند و این موضوعی است که شوربختانه به شکل درست و ایده آل آن در حوزه پروسه مهندسی معماری ما انجام نمی شود ولی کار دکوراتور پس از طی شدن تمام این مراحل تازه شروع میشود و دکوراتور اقدام به چیدمان و تزیین فضاهای داخلی طراحی شده توسط طراح داخلی میکند مورد دیگر اینکه طراح دکوراسیون (دکوراتور) صرفا در خصوص ظاهر و شکل و فرم متریال تصمیم می گیرد ولی تایید کیفی متریال بر عهده طراح داخلی است اینکه آیا متریال مورد نظر به لحاظ عایق بندی صدا، گرما و..

مناسب است یا خیر همگی به عهده طراح داخلی است همچنین هر گونه تغییر در بخش هایی از محیط داخلی ساختمان نیز باید به تایید معمار داخلی برسد مثلا نوع دیوارها اعمم از باربر و غیر باربر یا ایجاد تغییرات در بخش هایی که جزئی از ضوابط مقررات ملی ساختمان است مانند حذف نورگیر یا پاسیو و مواردی از این دست باید حتما به نظر معمار داخلی برسد چرا که در صورتی که این تغییرات به ضوابط مقررات ملی ورود کند ممکن است بنای شما دچار مشکلات قانونی مانند عدم دریافت پایان کار و یا دستور تخریب (قلع و قمع) از سوی شهرداری شود لذا ضرورت انتخاب معمار داخلی در هر پروژه سایت dekorasiyon ای بسیار بالاست.

برای ایجاد تعادل در طراحی فضا، از تابلوهای نقاشی در دو طرف اتاق استفاده کنید. از مراجعی همچون کتاب و مجلات طراحی گرفته تا برنامه های تلویزیونی همه چیز برای ایده دادن به شما قابل دسترستان است. طراحی یک فضای دنج برای مطالعه و قرار دادن یک میز تحریر متناسب با سرویس خواب و دیگر وسایل برای اتاق خواب ضروری است. بسیار مورد توجه قرار میگیرد. از دیگر ویژگیهای هوشمندسازی در ویلاهایی که به صورت شهرکی ساخته شدهاند این است که امکان کنترل از راه دور فراهم است و تنظیمات به صورت اتوماتیک صورت میگیرد. در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است و میتوانید در این خانه از وسیله های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل تر نشان دهید. سری به تورهای خانه چیدانه بزنید و عکس های متنوع و بی شماری از فضاهای مختلف را ببینید.

ممکن است طراح داخلی کار چیدمان و دکوراسیون داخلی را انجام دهد اما عکس این موضوع صادق نیست و دکوراتور نمی تواند به طراحی داخلی بپردازد بلکه برای این کار حتما نیاز به اخذ مدرک است طراح داخلی با مشاوره معمار پروژه حتی قادر به تغیرر طراحی معماری نیز میباشد مثلا ممکن است برای طراحی داخلی ایده آل یک دیوار را جابجا نماید و به بحث تخریب و جابجایی و یا ساخت فضاهای جدید ورود کند چرا که علم ورود به بخش فنی ساختمان را دارد اما طراح دکوراسیون ممکن است حتی مدرک مرتبط با رشته معماری نداشته باشد و استعداد ایشان در انتخاب طرح های زیبا و فراهم کردن هارمونی های جذاب و گیرا باشد گرچه طراح می تواند با مجهز کزدن خود به مباحث طراحی معماری کار خود را ارتقا دهد و کمک بیشتری در این زمینه به فضاهای داخلی داشته باشد ولی الزاما این نکته ضروری نیست در نتیجه دکوراتور برای انجام کارهای محول شده به خود بیش از هر چیز به ذوق و قریحه و زیبایی شناسی نیاز دارد تا دانستن علوم مهندسی چرا که وی در پایان یک پروژه معماری به کار اضافه شده و چه بسا طراحان دکوراسیون در ساختمان هایی مشغول شوند که سالها پیش ساخته شده اند ولی طراح داخلی در صورتی الزام به حضور در یک پروژه تغییر دکوراسیون پیدا می کند که نیاز به حذف یا جابجایی و یا ایجاد فضای جدیدی باشد گرچه در بسیاری از موارد طراح داخلی خود طراحی دکوراسیون را نیز با توجه به استعداد و ذوق و قریحه خود انجام می دهد.